Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

angelblue
9. júl 2012

@tosomja akože to áno...ale ja sa bojím pôrodu...že povedia tak prvé ste mali normálne tak aj druhé veď to je lepšie.... 😖

tosomja
9. júl 2012

@angelblue tak to rovno povieš svojmu gyn. nech ti napíše do tehot.knižky odporúčaný pôrod a bude to jednoduchšie, mne napr. primár hovoril, že som tam nemala nič napísané, preto bol aj nahnevaný, že väčšina gyn. nechávajú rozhodnutia na pôrodníkov, ale nemalo by to tak byť. Tak ho rovno na to pripravíš a bude 🙂

angelblue
9. júl 2012

@tosomja No snáď to tak pôjde.....poviem mu,že pri prvom pôrode to bolo ltt...a,že chcem cisársky.....len ja sa bojím tých ich argumentov..,že veď vaše pôrodné cesty sa roztiahli po prvom pôrode tak môžte aj druhé mať normálne....ja viem,že je to asi choré sa týmto zapodievať...ale bojím, sa toho... ☹

chlpacik
10. júl 2012

@lenulik15488 ahojky, takze po dnesnom vysetreni pocity zase divne 🙂 , Pán doktor bol opat malo zhovorcivy, musim sa pytat a pytat, ale co uz 🙂 Odmeral TK, vysetril moc, odmeral panvu, urobil foto a vzal krv na ten tripple test(genet.test). Vysledky budu koncom tyzdna, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku 😅 . . .Dalsi termi 7.8., cize o 4tyzdne. A ty ako? Ako si dopadla? daj vediet. 😉

tosomja
10. júl 2012

@angelblue ja viem, možno sa teraz nebojím, nepripúšťam si niečo také...ale keby som mala podobné skúsenosti ako ty, určite by som nezostala bez strachu. Ale všetko sa dá, niektoré ženy si vynútia cisársky a pri tom sú zdravé a ani nevedia, čo je to klasický pôrod...ak si mala komplikácie, tak si stoj za svojím. 🙂

lenulik15488
10. júl 2012

@chlpacik No ja som dala moč odvažila ma sestrička zmerala mi tlak vypisala tehotensky preukaz a tak som šla k Pajtašovi dnu ... zhovorčivy nebol velmi ale ja som ho rozkecala hned ako stale nanho tak treba som zistila :D Urobil mi sono zvonku aj zvnutra aby sa uistil či je všetko ok zmeral NT bolo 1,7 malo by to byt ok, že? Nabuduce som objednana 9.8. a bude mi robit triple testy to keby som sa nespytala tak ani neviem :D :D :D ja si všetko dopredu naštudujem a potom sa ho pýtam 🙂 Takže takto ja som dnes dopadla 🙂 K pohlaviu babätka sa ti ani len nevyjadril :D? Ja som mu povedala dnes rovno že sa chystam na 3D sono 🙂 Tak želam aby si to do konca tyždna vydržala s nervami a vysledky boli na jednotku 🙂 😉

chlpacik
10. júl 2012

@lenulik15488 on to ma poznacene, nebojaj 🙂 cize ten testik by urcite urobil 😉 ale ja som tiez taka, ze idem s tym, ze viem ci by mal robit 😀 pohlavie mi urcite tak skoro nepovie, ale momentalne by som bola rada, ak by som si na 100% bola ista, ze vsetko bude v poriadku, nakolko som este pocas tehu uzivala lieky 😢 ... pytala som sa aj na cukrovku tehotensku, tak vraj to az okolo 25tt sa bude robit, cize mne niekededy v septembri. Ja sm sestricku ani nevidela, nakolko chodim vzdy rano 😀 NT nepamatam, asi som sa nepytala, ale mari sa mi ze som videla nejaku taku hodnotu aj u seba 🙂 takze nabuduce Ti asi aj panvu bude merat ako mne 🙂)... Na sono zatial nepomyslam, az ak budem vediet ze je vsetko O.K. a ked mi v sept.nepovie to pohlavie, tak uz urcite nevydrzim, a budem to chciet vediet. Zase skoda, lebo vacsina lekarov to urci automaticky a skor. Lebo inak to 3D treba platit, a 40eur je teda dost 😅 Drzte sa 😉

chlpacik
10. júl 2012

@lenulik15488 a nasla som to NT v 13tt som mala 1,6 😉

tosomja
10. júl 2012

@chlpacik inač, aj môj gyn. má na dverách napísaný zoznam poplatkov a tam aj určenie pohlavia - 8 eur (aspoň tak to bolo počas môjho tehu) 😕

chlpacik
11. júl 2012

@tosomja tak to zalezi asi od gynekologa 🙂, ale tak predsa to 3D 40eur trochu mooooc 😅

lenulik15488
12. júl 2012

@chlpacik No tak potom som kludna kedže ja som mala 1,7 vraj to je v norme tak som rada 🙂

lenulik15488
12. júl 2012

@chlpacik No v Mi robia za 40 eur a vo Vt za 30 🙂

chlpacik
12. júl 2012

@lenulik15488 no a inak som aj citala, ze ak ma mamicka vysoke NT, tak je vacsia pravdepodobnost na zle vysledky pri triple teste, ze je vacsie riziko DS. Ale ci je to pravda, tazko povedat. Poznam pripad kedy mamicke vysli zle vysledky a deturence(dvojicky) su uplne zdravucke a krasnucke 😉 Moje vysledky su v poriadku 😵 😵 😵 , som dnes volala sestricke, jupiii.
No zatial mam do 25tt daleko, takze neriesim 🙂)))))))))) Vcera som si trosku vsimla, ze mi kotnik napuchol, tak dufam, ze to male nesranduje, ved este nie som ani v polke tehu 😀 😀 😀 to bude vahou urcite, ale ked nam tak velmi chutiiiii 😀 😀 😀

lenulik15488
14. júl 2012

@chlpacik Áno aj ja som o tom čítala že ked je hodnota nad 2,5. Ale si všelijake pripady to je tiež pravda to už sa stava všetko 🙂 Gratulujem k vysledkom 🙂 Čo si myslela tým 25tt? 😉 No moja kamoske od 15teho tyždna ma velmi ouchnute nohy až ju dali kvoli tomu na PN pretože ani namestie v TV už nemohla prejst chuderka :( Ale snad to nebude tvoj pripad tiež si to neviem predstavit :D Pribrala si doposial niečo? Pretože ja zatial ani pol kila ale tak už by to malo začať hehe A brušenko ti už vidno 🙂? Mne už začína vykúkať 😀

chlpacik
14. júl 2012

@lenulik15488 no vzhladom nato, ze si chuducka, tak asi preto si este nepribrala. Ja som pocitila, ze papam omnoho viac, aj ked stale som rada papala 🙂 vsak aj vidno na mne ,xixi. Od zaciatku tehu som pribrala 3-4kg. Mozno u Teba to pride az teraz niekedy, ze trosku priberies. Ved su pripady, ked mamicka pribrala, len nejake kila, a ina aj 20kg(napr.Kveta Horvathova). Ja som vzdy mala brucho vacsie 🙂)) a teraz no je to vidiet, ze som tehu 🙂)
PRAJEM KRAAAAAAAAASNY VIKEND, konecne nemame take horucavy 😀 😵

tosomja
14. júl 2012

@elenka.k pridaj si tému do obľúbených a budeš ju mať "poruke" 🙂

idris
autor
15. júl 2012

@tosomja všetko najlepšie Vikinke k narodeninkám všetkého veľa ale hlavne veľa pohody doma a kopec dní s úsmevom ;)

Ahojte kočky dlhšie som tu nebola a koľko nových báb tu máme 😵 😵 😵 Ja som teraz v jednom kole . Už ma aj cestovná horúčka chytá len škoda že to počasie sa tak vybláznilo za posledné dni

kočky k Pajtášovi,,,, , ja som k nemu chodila kým mal málo pacientiek a bolo to super pokecall vysvetlil a to som nebola tehu. Počas tehu to bolo blbé kopec žien málo času nevedel mi nič povedať a mňa nejako nič nenapadlo sa pýtať. Ale pohlavie mi chcel povedať v 6 mesiaci ak si správne pamätám, len ma mrzelo že som si nikdy nevypýtala foto a jeho to nenapadlo 😔 😔 😔

tosomja
16. júl 2012

@idris ďakujem pekne 🙂 Ešte sme neoslavovali, nejak nebolo s kým...mama mi príde domov v pondelok, tak spravíme tortu a kopec darčekov bude 🙂 Od nás už dostala, ale prídu ďalšie 🙂

A k tej fotke z tehotenstva - ani ja nemám žiadnu. Ten môj gyn. je nejaký staromódny. Keď som pýtala, tak povedal, že sa musím objednať neviem u koho, že to je drahé a pritom som hovorila len o klasickom usg, nie o 3D...Ale nevadí, som rada, že moja bambulka je zdravá a aha, ako ten čas rýchlo beží...už má 2 !!! 😅 🙄

angelblue
17. júl 2012

@tosomja Prajeme všetko najlepšie a nech robí radosť 🙂 ja keby som sa tiež nespýtala tak nemám žiadne foto....no a mám až 2..aj to na jednej je z malej len polovica... 😠

tosomja
17. júl 2012

@angelblue ďakujem pekne.
Mne to nevadí, že nemám fotku, pri druhom určite budem hučať do dr. nech mi spraví - ak nie, nájdem iného ochotnejšie doktora 🙂

angelblue
17. júl 2012

@tosomja tak tak...ja by som pri druhom určite chcela 3D..no to je ešte ďaleko...keď výjde všetko ako má tak také 2 roky... a ty by si kedy chcela mať druhé?? 😀

tosomja
17. júl 2012

@angelblue ja?...aj hneď, keby manžel chcel...ale on nechce o tom ani počuť a žiaľ, nebudem a nechcem ho nútiť do niečoho, na čo nie je pripravený. On sa ešte stále nespamätal, že je otcom, nie to, aby mal ešte jedno dieťa 😔 🙂
Ale keď pozerám, aké kočíky a výbavičky majú v obchodoch, stále mám také nutkanie podržať manžela, ak.... 😀
Vždy ma odhodí 😅

angelblue
17. júl 2012

@tosomja ale myslím si,že keby sa podarilo nič by nespravil a tešil by sa...aj ja sa hrozne lakomím na tie krásne veci a všetko dookola....ale nedá sa....ide to ťažko s jedným dieťaťom a nie to dvoma....uvidíme....a verím,že aj u vás príde chvíľa keď tvoj manžel prikývne... 😀

lenulik15488
18. júl 2012

@idris No on aj teraz na tom nieje časovo bohvieako asi :D ale tak ja sa pytam na všetko čo ma zaujima a dopredu už viem čo a ako asi by malo v akom tyždni prebiehat :D a určil ti pohlavie spravne v tom 6tom mesiaci 🙂? ja som sa objednaa pre istotu už na 3D sono v 20tom tyždni :D

idris
autor
18. júl 2012

@lenulik15488 tak ja som to pre zmenu nechcela vedieť :D :D

tosomja
18. júl 2012

@angelblue no keby sa podarilo, tak by mi určite nedovolil ísť na potrat, to nie 🙂 Ale je horší ako antikoncepcia 😅 Nepustí a nepustí 😀 😀

angelblue
18. júl 2012

@tosomja nooo tak už len znásilniť...heh 😀 alebo musíš niečo také vyskúšať čo by ho obmäkčilo..... 😉

lenulik15488
18. júl 2012

@idris Aha tak potom no my by sme radi vedeli nech vieme či bude kočkoš alebo kočanda u nas domka a aku farbu kupovat pre babo 🙂 tak kym nebudeme vediet len neutralne vecičky ale tak rada by som aj určitu farbu potom 🙂

tosomja
21. júl 2012

Nudaaaa, pomooooc..Len jednu chybu to má, mne sa ani nič nechce.

angelblue
21. júl 2012

@tosomja Z toho si nič nerob nie si sama 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre