Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

angelblue
13. okt 2012

@tosomja jaj ci pana taky mlady....snad bude dobre....dnes sa clovek rano zobudi a nevie co bude....tak nevedela som ci mozem do teba stuchnut..ked sa este tak oficialne nepozname 😀 ako sa mate??

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
13. okt 2012

@tosomja NIE NIE URčITE JE VYššIA OD MôJHO mARKA, ( joj tie tlačidla) vyzerá staršie, ale taká zlatučká - hanblivka ako môj. juj, si ma potešila, že s tou kočkou, ale bruško ešte mám 😒 ale každý deň si vravím, že začnem opäť s cvikmy, no samej sa mi nechce. Ináč po Eli tiež som sa nemohla zbaviť viac kg. mala si ma vtedy vidieť - ako balón .... ešte že ma napadlo: hneď mať radšej druhé dieťa a potom stačí, a začať pracovať na postave, ale ma zastavil môj chrbát - vtedy, čo ma seklo 😠 som prestala aj s cvičením. Ježiše mn. pozerá horor, teraz som si všimla fuj!!! bojím sa, niečo s mimozemšťanmi..... A píš máš niečo nové??

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
13. okt 2012

@tosomja hej hej videla som ten stroj, ináč aj my sme sikúpili ten pás na brucho, jedine čo nám (mne) pomáha, že mi tak rozkýve čreva, že rovno môžem ísť na veľkú 😀
To je dbré, že už má spinkanie ok, a aj v večer??
To poznám, aj moja rodina ( mama a brat - tí, čo sú tu v TV) veľa cestujú a si pripadám niekedy viac sama .... hoci bývame so svokrou. Práve predvčeromsa vrátil brat z Ameriky, som sa potešila, priniesol deťom sladkostí, a veci pre ( mňa) mu zhrabali, lebo si ich dal ako k batožine do lietadla ☹
Ináč aj nám: práve vo štvrtok sme museli aj my ísť kúpiť chladničku, stará nám doslúžila ☹ a ako to vyzerá aj batérie už treba vymeniť - tečie z nich. A to som zase ja chcela robota - hlavne strúhač zemiakov na halušky.
My stále po starom, jedine, čo už patrím k 30 - kám ☹ ha ha Práve v pndelok som bola s malou pri dr. ( mala zápal v hrdle) a merala som ich tam, Marko má 85 cm, Eli nejakých 113 cm.
Čupty by somsi dala aj ja, moji zasaby jedli palacinky, včera somrobila z 1Lmlieka..... Nejako sa mi zatvárajú oči, joj fakt šak dnes sme mali -ja, budíček pred 5 hod. a mojí už spia kolo 19 ..... to bude zasa skoro ráno uzábava 😖

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
16. okt 2012

@tosomja no ako sa vraví zlá zelina nevyhynie...je to ťažko v živote...tí dobrí sú preč alebo sa im niečo stane a tí zlí si naďalej kraľujú..mocou,peniazmi a posmechom.....no tak o tej návšteve..netreba len sľuboavať ale treba aj dodržať..keď s nami maminami je to ťažké..nikdy si pre dieťa nemôžeme nič presne naplánovať....lebo nevieme čím nás naše lásky prekvapia... 😀 naša cicinka ma prekvapuje stále....minulý týždeň sme boli u dr. na preventívku...tak zase plakala...ale potom sa jej pýtala dr. na zvieratká a tak....ukázala jej kačku a naša malá,že labuťka.... 😀 tá na ňu pozerala,že 😅 ale som spokojná aj doktorka ju chválila,že je šikovná a že sa tgeší že ani plienku nemáme... 🙂

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
18. okt 2012

@tosomja My to máme trošku ťažké,lebo naša sa nevyciká do trávy ani na wc len na nočník chce ísť..hoci máme aj redukciu na wc....neviem prečo..preto máme asi 5 nočníkov....jeden u jednej babky,druhý u druhej,jeden doma druhý v aute a ešte aj minule som kúpila lebo som išla za mamkou do roboty a moja Laura maíííííííííí kakááááááááááť...a ja rýchlo do obchodu a nakoniec jej ani netrebalo..tak som myslela,že z infarktujem. 😀 ....ako som Ti už minule písala my máme doma skoro to isté..keď chceme obliecť reve,obuť ani nehovorím....potom sa povyzúva povyzlieka....hrozné...tak som jej už záčala dávať tenšie punčochy..lebo tie si ešte nevie vyzliecť..ale zlostí ma že stále behá bosá....keď ju obujem tak to asi aj 30 x za deň...a aj my nemáme ani poriadne čas na sexík....môj tiež robí dennú,nočnú...keď by bola chuť...malá vystrája alebo ja mám krámy či sme unavení.......takže tiež je to veselé....a potom dobiehať všetko stratené je pecka 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
idris
autor
21. okt 2012

Ahojte kočky dlhšie som sa tu neukazala ale pracujeme ako fredky s mm. Len sa striedame pri malej ja neviem kde to moje dieťa chodí, ale ona je už múdra ako rádio a to si my dávame pozor ako jej odpovieme. niekedy nás tak zotrie že s mm len na seba pozeráme . Dnes som si spravila predčasne vianoce a kúpili sme foťák tak čakám kedy príde bože som z toho ako vo vytržení ale tak sa teším konečne niečo čo veľmi chcem hoc to išlo cez plánovaný rozpočet ale čo už pár rokov som si nič poriadne nekúpila . Inak moje dieťa stále rastie ako z vody už máme 102 cm a to ešte nemá 3 roky už by sa to mohlo zastaviť už teraz sa každý pýta či malá ma 4 roky lebo tú sú deti akési menšie a chudšie ako naša šelma 😅 😀 😀 😀 😀 Čo chvíľa prídeme aj na slovensko tak sa už s mm tešíme a počítame dni, aby sme mohli vegetiť lebo potom to už bude iba makačka v práci až do nového roka

angelblue
22. okt 2012

@tosomja My sme boli u mojej babky na jablká..naša láska zberala do vedierka a bola úžasná..babka nechcela veriť že tak rozpráva.... 😀 bola celá špinavá..ale nadšená z toho,že bola celý deň na dvore...mohla sa do sýta vyblázniť.... 😀 škoda,že nám sa nedarí predať bytík a ísť do domčeka..aby bola stále šťastná a krásne večer zapsinkala... 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
idris
autor
22. okt 2012

@tosomja uff zlatko tak prídeme len na 5 dní , a foťak no je to Sony rx 100 , je to ešte stále kompakt ale už s kvalitou zrkadlovky noivinka tohot leta , ale je to dosť drahá záležitosť ceny sa pohybujú okolo 600-700 € .... . fotky stále pomaly pridávam ale nejako nie je čo fotiť alebo sa Milka naschvál mračí 🙄 🙄 a už vôbec nespolupracuje. A vy ste sa nechystali do UK za ségrou ??

elenka.k
23. okt 2012

@idris
@angelblue
@tosomja
baby, včera som tu kopec popísala a pri konci sa mi to podarilo vymazať 😒 také som mala nervy, že sa mi už nechcelo písať. Zhruba máme sa fajn, rastie mi zub (horný) ÁUuuuu, svokra mala v sobotu nar. tak sme slávili, kúpili sme jej ( no ja) 18 sadu pohárov (do novej kuchyne) záclonu a spravila som chlebíčky ozaj samo. aj kytica bola.... Deti sú čoraz múdrejšie a chytrejšie - skôr vybité 😨 Idris ako Tvoja, ale malý sa nás len vypytuje a vypytuje ....... a toto a toto a prečo, prečo ...... vysvetlim a on opäť prečo to je tak ...... niekedy zo zúfalstva zmením tému, lebo moje vysvetľovanie sa blíži na začiatok asi po štvrtýkrát. A len všetko by chcel zelene, od kedy sme mu kúpili (so zeleným) btasky. Malá má obdobie kriku, vzpierania sa ..... proste nepočúva a nechce si dať nič vysvetliť. Minule mi sama začala umývať riad .... plno puru všade. Ako sa rozgežia, behajú všade skáču ...... no ako deti. Takže vy makáte - uf, sa mate ... aký je to život, to Slovensko nič nerobí pre mladé rodiny, je im jedno, že zo začiatku svojho spolužitia - hneď sa musia vzdiaľovať od seba. Aj dávno sa brali pôžičky a všeličo na hlavu..... začínali rodiny, ale z rozprávania som počula, že večer boli všetci pokope. Už asi veľa píšem (debiliny...) sa rozčuľujem, k realite: Minule práve brat si kúpil foťák, taký, čo môže aj pod vodu a v tme má nejaké infra čičo videnie, zn. neviem, sa vytešuje.
Máš už veľkú baculu 🙂 hlavne nech je zdravá.
Angelblue - ja som žila 20 r. v byte, teraz 10 r. v dome, ale by som už nemenila!!!
Tosomja: tak to je veľké, ak svokra pochváli! Ja neviem dobre variť ☹ samo. čo navarím sa zjie, ale sa neoblizujeme, ako sa hovorí. Ináč v sobotu ráno sme boli na Ukrajine, tam som kúpila niečoo na hroby, majú tam krásne a lacnejšie. S tou úctou máš pravdu!!!! ale ja aj chcem ísť k ockovmu hrobu a stále mi doho niečo príde, nejde o to fakt by som takchcela chodiť častejšie - myslím naňho, ale niektoré sú dôležitejšie .... cítim sa potom smutne, ak sa odtiaľ vraciam.
Tak užijme si ešte teplo, od buducého tt. príde chlad brrŕŕ, ozaj baby idete na jarmok? ja chcem ísť, plánovala som, že konečne si kúpin nejakú suprovú bundu, či kabát...... sestra mi poslala super bundy a kabáty, kt. by ináč vyhodila (no nie je zlatá, že na mňa myslela......) tiež poslala kabely, nohavice....... juj som sa potešila, ale čo si teraz mám vymyslieť? čo potrebujem?!!!!!! pre mn. aby sme mali dôvod ísť! hmhmmm zase to bude výhovorka: kôli deťom - ups, to nie je podvod?! či?!!
OZAJ @mj28 NEJAKO NÁS ZANEDBÁVA!!!!!!!!!!!!!!!!! susedo to nie je dobre - bum bum. Odpiš od mamy! Poď na pokec, kým je ešte teplo 😅
Tak sa majte babule........ .♥ a už svitáááááá aj káva začala pôsobiť 😵

elenka.k
23. okt 2012

@angelblue
@idris
@tosomja
@mj28
a všetkééé: ešte som zabudla včera som trikrát prala a pri vešaní šiat som myslela, že už úplne osivejem! UF.
Tiež sestra, čo poslala veci, tak boli tam aj veci - šaty pre Marka celá kopa ( ona ich mala pre svojho celú kopu) takže vyhovorka ostáva iba pre Eli, keďže Marko má na celú sezónu šiat!!!! tomu som rada.
Ale toto som chcela "hlavne" toho môjh synčeka nejako nemôžem prinútiť (do slova) cikať do nočníka, už som skúšala všetko, pokom je taký zacatýýýý 😠 (dlho nechcel opakovať slova, aby sa konečne rozhovoril...) ale toto sedí na nočníku 2 - 5 - 8 min. a nič, dohováram mu, ale pýtaj sa - on áno mami a o 1 min. príde popíšaný. No raďte!!! Vyskúšala som asi všetko, asi on sám musí chcieť od seba, najhoršie je, že ak je aj pokakaný, nepovie. Vôbec mu to nevadí, už mu usím hroziť - strašiť ho, že bude mať vyrážky ak sa nepôjde prebaliť ...... pribehne až potom.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
24. okt 2012

@elenka.k Ahoj tak asi nútiť by si ho nemala.....neviem my s malou máme zas problém,že nechce ísť dolu....neviem ako to funguje u chlapcov....možno sú lenivejší...alebo čo....skús ho zabaviť nejakou hračkou alebo knižkou.....a možno pomôže 😀 povedz u,že je už veľký frajer tak nech sa pýta....my malej hovoríme o deťoch v školke a zaberá to....aj ona by už chcela ísť ale ja si myslím,že pokiaľ nemám robotku tak je čas..nech si ešte užije doma pokiaľ môže... 😔

elenka.k
24. okt 2012

@tosomja
@angelblue ďakujem za rady - ohľadne piškania. Ozaj tak ako na jarmoku??? ja sm tam dokopy hlavne veľa videla drahé ceny!!! čiapky fakt krásne, no 12 eur, som si rozmyslela ( hlavne pre Eli, ako má ich kopu, tak zbytočne, ale boli rozkošné) ináč pri tých balónoch a hračiek .... hmhmmm ešte som chcela nejaké to pyžamko pre ňu, ale boli sme dosť neskoro a že už vypredali, cena cca: 8 - 12eur, a ani nie hrubé, tak som si to rozmyslela, šak v KIK mám dve....(alebo v tescu pridám to euro a tiež)... aj tak potrebujem pre ňu s tým lemom na spodku, strašne sa jej dvíha (aj na rúčkach - v lakti, na nožkách v kolene) A najviac sme sa smialy s mn. na tých cenách pri tzv. čínskych stánkoch: v ich obchode papuče za 2eur a tu 5 - 7eur ha ha

elenka.k
24. okt 2012

@tosomja ináč z toho som sa naľakala, čo si písala o okne, nebezpečne, ja sa toho tiež tak bojím. Sakramenský pozor dávaj!!! Ja už viem ak je Eli ticho niečo vystrája, ale toto je iné. Raz mn. nechal otvorené okno v kuchyni a samo. malá už tam, ja som nevedela, že čo najprv. Som ju upútala tým, že mám bibinko, ide mi krv a tak..... nebola síce na parapete, ale lavici a práve naň vychádzala ..... Od vtedy ju straším, aj malého (ale on sa až tak nebojí), že ak budete sami na parapete príde Rumburák a ich vezme, sestra na mňa, že prečo ich straší, a jej radšej nech sa boja oni jeho, ako ja o nich (čo sa týka toho) ak je treba ja som za to, majú čas na vysvetlenie .... aj tak malá sa ma práve pýtala, že ako príde ..... jedným klamstvom musím zakrývať ďalšie, ja že sa premení na vranu.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
26. okt 2012

@elenka.k My sme tiež boli pozrieť....ale tie ceny hrozné,.....a tiež sme sa smiali s tých čínskych stánkov... 😀 tak to si doložím a kúpim si papučky z riadnej obuvi a aj vydržia 😀 malej sa páčili balóniky a hračky.....ale balónov sa bojí... 😀 tak ako rýchlo trhy začali tak aj skončili... 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simba
31. okt 2012

ahojte dievčatá, začínam pomaly uvažovať o vianočných darčekoch...poradte a dajte inšpiráciu komu čo kupujete, čo manželovi a čo detúrencom....? Fakt netuším čo mám kúpiť malej 2,5 ročnej slečne🙂 Minulý rok som každému v rodine povedala čo jej treba kúpiť ale teraz som v koncoch:(

angelblue
31. okt 2012

@tosomja aj ja som akurat rozmyslala ze uz zas treba okna umyt a pomaly vsetko davat do poriadku....a uz aj o Vianociach trošku začať rozmýšľať....my budeme mať trošku smutnejšie lebo manžel vtedy akurát robí....ale tak nejak to zvládneme snáď 😠 naša malá už druhý deň nechce spinkať poobede....neviem ako ju dať spať..ukladám ju 2 hodiny a nakoniec nič z toho... 😔

tosomja
31. okt 2012

@simba ahoj, manželovi ešte neviem - bude mať v novembri aj narodeniny, tak o to je to u mňa horšie s vymýšľaním. Mame sme kúpili práčku, takže len nejakú kozmetiku, sestrám asi tiež - mám katalóg Avonu, tak možno urobím objednávku. Ja chcem knihy a nejaké puzzle. Malej tabuľu na kreslenie, stavebnice, má rada také skladačky. Vláčik, kuchynku novú, väčšiu. Maľovanky, farbičky...a samozrejme oblečenie, ale to ja nepovažujem za darček, lebo to jej treba každý deň 🙂
@angelblue minulý rok som ja mala také vianoce, manžel robil všetky tri dni zo sviatkov ☹ Teraz je doma, ale o to horšie, lebo nás volá svokra k ním, a ja neznášam také sviatky, že sa musím pretvarovať 😅 Mám rada domáce prostredie, chcem sedieť za našim stolom, ktorý ja pripravím, jesť svoju kapustnicu a sedieť pri svojom stromčeku a rozdávať si darčeky. Jej sa nepáči, že by sme prišli na prvý sv. vianočný...no uvidíme, ako to bude.
Akej farby budete mať stromček?...Už predávajú ozdoby, mne sa páčia všetky, neviem sa rozhodnúť, ideme asi do Poľska, tak musím o tom rozmýšľať už teraz, nech viem, čo kupovať a načo sa zamerať 🙂

angelblue
3. nov 2012

@tosomja No nejak to zvládneme snáď..veď aj tak už niesú Vianoce to čo bývali....a je to smutné...lebo sú to najkrajšie sviatky v roku.... 😖 môj manžel vymyslel,že chce malej kúpiť...domček so smýkalkou a preliezkou...je taký z umelej hmoty....ale neviem si predstaviť,že to budeme mať doma v izbe... 😉 ja už aj pomaly rozmýšľam čo komu kúpiť....a tiež by nám už niečo nové na stromček trebalo..my mávame červený stromček vy aký???a ani ja nemám rada sviatky niekde inde nieto u svokrovcov....všetko majú iné..a hlavne atmosféru domova..keď nafučaný svokor..rozkazuje svokre...a ked sa manželovi brátia hádajú čija je to salónka.... 😝

tosomja
3. nov 2012

@angelblue aj my sme uvažovali nad stanom s tunelom a loptičkami...ale kdeže do toho malého bytu? 😖 Takže nakoniec sme sa dohodli na magnetickej tabuli, vláčiku 😅 , nejaké veľké kocky na spôsob puzzle a nejaké maľovanky...neviem...uvidíme, čo Dráčik dá 🙂
Prvý rok s malou sme mali červený a druhý rok zeleno fialový...pridám fotky, aby si mala predstavu 🙂 Tento rok budeme mať zase zeleno fialový, len dokúpim ešte nejaké ozdobky - lebo som závislá na dekoráciach 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre