Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

anicka1983
7. okt 2009

Ahoj, môžem sa pridať? Nie som, síce, trnavčanka, ale pochádzam z okolia Trnavy.

irsina83
autor
7. okt 2009

Ahoj, jasne, ze mozes... vsak som pisala, ze aj okolie 😉

anicka1983
7. okt 2009

Tak o.k., my by sme sa chceli začať snažiť ešte tento mesiac. Vy kedy plánujete?

irsina83
autor
7. okt 2009

My sa snazime uz od maja ale nedari sa, diagnostikovali mi PCOS a musim sa preliecit...ale to zvladneme.. V dnesnej dobe je asi dolezite chodit po vysetreniach aby clokek si bol isty ze je vsetko ok...

ixi
7. okt 2009

ahojte kocky a ja pochadzam z tt 😉

anicka1983
7. okt 2009

keď sa možem opýtať, čo j PCOS? To máš pravdu, že je dôležité chodiť na vyšetrenia, ja som bola práve minulý týždeň u gyn. a mala som dosť veľký strach ako to dopadne, na ultrazvuku bolo všetko ok, ale ešte si musím počkať na cytologiu, snáď to bude v poriadku.

tigi
7. okt 2009

ahojte dievcata, tiez som rodena trnafcanka, teraz zujuca kusok od TT, ale stale sa tu citim doma. 😉 🙂

irsi tiez mne diagnostikoval doktor PCO asi dva tyzdne dozadu, takze tiez budem preliecovat.

irsina83
autor
7. okt 2009

Anicka PCOS - je syndrom polycistickych ovarii...viem o nom mesiac a zatial co viem u mna sa to prejavilo tak, ze na utz mi zistili uzku sliznicu maternice, nemam dominantny folikul,mam zvyseny testosteron a homocystein a mam nepravidelnu ms, zvyseny tlak a padaju mi vlasy(nebojte plechava som neni).ale u kazdej sa to moze prejavit inak...

tigi a ku komu chodis k lekarovi? ako sa preliecujes?

ixi vitam ta medzi nami 😉

ixi
7. okt 2009

dakujem za privytanie 🙂 irsina vela kociek s PCO uz su stastne mamicky 😎 ja mam tiez zvyseny testosteron

irsina83
autor
7. okt 2009

ixi vies ako zostava mi len dufat, ze liecba zaberie...od novembra idem na clostyl...vsak aj tak musim dokoncit skolu a prave pisem diplomovku tak mam teraz starosti...

ixi
7. okt 2009

irsina a na aku skolu chodis? ja niesom priamo z tt ale z bieleho kostola

anicka1983
7. okt 2009

Ďakujem za vysvetlenie, držím vám všetkým palce, aby ste sa vyliečili a boli z vás šťastné maminy. Pekne vás tigi a ixi vítam 🙂

ixi
7. okt 2009

anicka dakujem

tigi
7. okt 2009

irsi ja chodim k Eliasovi do gyncentra. teraz mi nasadil clostylbegyt, ktory mam zacat uzivat na 3DC a na 13DC idem opat na ultrazvuk, ci k niecomu pomohol. ty si dostala tiez nejake lieky? merias BT?

anicka PCO v podstate sposobuje to, ze nedochadza k ovulacii. hormony su v nerovnovahe a to sposobuje, aj napriklad nepravidelnu menstruaciu alebo aj vobec ziadnu. lieci sa to hormonmi ale u kazdej zeny mozu posobit inak, treba mat pri tejto diagnoze viac trpezlivosti.

ixi ahoj, pozeram ze mas toho za sebou uz viac... 😒 ides pozeram teraz na KET? drzim moc palce. 🙂

anicka1983
7. okt 2009

Baby aj vy ešte chodíte do školy? Ja budem tento rok robiť bakalára, som taká opozdilka, lebo už mám dosť rokov, ale, keď som si zmyslela, no čo mal so mnou manžel robiť,len privoliť 🙂

ixi
7. okt 2009

tigi no mam a idem zase na ket mam uz len 3 mraziaciki tak dufam ze sa rozmrazia a aj zahriznu lebo nemam momentalne peniaze na dalsie ivf 😒

anicka1983
7. okt 2009

ixi ja ti držím moc palce, aby vám to vyšlo 🙂

pralinka25
7. okt 2009

ahojte. 🙂
Ja som tiez Trnavcanka aj ked uz nie snazilka. Drzim vam palce nech sa rychlo zadari.
Irsina ja mam tiez PCO. Snazili sme sa 10 mesiacov. V auguste mi nasadili prvy krat clostilbegyt 1 tabletku. Na folikulometrii nic nevidel ani na 11 anina 15 den.A predsa sa v ten mesiac nakoniec zadarilo 😵 Tesim sa ako blcha

O Eliasvi som pocula same chvaly, len uz mal plno tak ma nechcel zobrat

ixi
7. okt 2009

anicka dakujem uvidime ako to dopadne aj ja vam vsetkym drzkam palce nech ste raz dva tehulky u nas je najvacsi problem spermiogram takze inu moznost ako ivf nemame

irsina83
autor
7. okt 2009

ixi chodim na TU socialna praca, velmi ma to bavi ale uz chcem mat po tom...

tigi ja chodim Vargovi do PN, ja mam na dva mesiace Femibion 800 co su vitaminy,lebo ja nemetabolizujem kys. list. a prave tento femibion obsahuje metafolin vdaka ktoremu to dokazem a kys. list mi znizi homocystein a od novembra idem na clostyl s pregnylom. vravel ze mi ho da od 5DC do 15DC tak uvidime. BT si nemeriam, mne to lekar neodporucil lebo je to velmi nepresna metoda a poviem ti pravdu, ze nechcem sa sebou zaoberat az do takej hlbky lebo to by ma psychicky asi polozilo...nechcem mat akoby som nazvala nechcem tiem cvile zugalsva prezivat,,. chcem k tomu pristupovat z lahka... lebo som velmi plakala zo zaciatku a to nebolo dobre...aj tak sa nevyznam v BT grafoch... psychika robi strasne vela...

anicka dakujem 🙂

anicka1983
7. okt 2009

pralinka25 blahoželám 🙂

A baby, keď sa smiem spýtať koľko máte rokov? My s manželom sme rovnako starí, máme 26r.

anicka1983
7. okt 2009

Ja chodím tiež na TU, ale na Pedagog. fakultu, tiež ma to baví, ale niektorí profesori 😠

Ja chodím Skalickej už 8 rokov, nemala som s ňou žiadny problém,ale viem, že dobré správy som o nej nešíria.

irsina83
autor
7. okt 2009

Pralinka gratulujem 😀 dufam, ze aj nam sa coskoro zadari... esteze mm ma dobry spg lebo potom neviem co by bolo...

ixi ja tomu verim, ze budeme vsetky tehulky 😉 😉 😉 😉

anicka ja mam 26 a mm 32

falin
7. okt 2009

Ahojte Trnavcanky 🙂
zdravim vas. Mozem sa pridat? Som rodena TT a stale tam i byvam 😉

Irsina - dobre ta to napadlo, takato tema. Lebo ja na babetku na jednu chodim, len tam sme z celeho slovenska a tak stretko tam nehrozi, alebo iba lokalne

Tigi - aj ja chodim k Eliasovi, je fajn a nic nepodceni

ixi - drzim palceky na ketko

tigi
7. okt 2009

irsi je to na tebe aky pristup zvolis, sama vies najlepsie kedy sa budes citit dobre. 🙂

pralinka gratulujem, krasna sprava. 😵 🙂 hej, Elias je odbornik na neplodnost, aj pristup ma uzasny, nemozem povedat nic zle nanho. 🙂

ixi budem silno drzat palce aby to tentokrat vyslo.

ahoj falin. ja mu verim ze to u mna dotiahne do stastneho konca. 🙂

inak ja mam 29 (este chvilku 😝 ) a manzel ma 32 (o mesiac 33) 😉

pralinka25
7. okt 2009

nebojte sa babulky skor alebo neskor sa zadari. Ja som tiez stracala nadej. Este stale tomu nemozem akosi uverit.

Tiez som chodila na socialnu pracu na TU

anicka1983
7. okt 2009

Hej, hej, pralinka má pravdu, netreba strácať nádej, čím menej čakáš, dúfaš, tým skôr to príde 🙂 🙂 🙂 🙂

pralinka25
7. okt 2009

to je pravda. No len niekedy je to dost tazke necakat a nedufat 😅

irsina83
autor
7. okt 2009

anicka - ja chodim skalickej 10 rokov a mozem ti len povedat ze ona vedela o mojom probleme od zaciatku ale ona mi o nom nic nepovedala lebo sa nechcela somnu zaoberat. bola som tam v maji pred svadbou na vysetreni ze ci som ok lebo chcem babo a ona mi povedala ze ok ze vidi zastavenu MS a pritom zastavena MS sa neda vidiet. povedala mi ze ked sa nam nebude darit rok tak mi da hormony...no ale toho nieje ziaden pristup...ona je navonok velmi mila ale ako sama vidis na mna sa vykaslala. toto vsetko som prekonzultovala s dr. ku ktoremu som zacala chodit...az sa chytal za hlavu z toho pristupu...

tigi - to je smozrejme na kazdej z nas ako sa k tomu postavi, ja citim ze nemozem dat tento problem na prvu kolaj lebo by mi hrabkalo...

ixi- drzkam palce moc. do ktoreho caru chodis?

pralinka ja som uz v piatom rocniku tak sa neviem dockat kedy skoncim. kedy si koncila?

irsina83
autor
7. okt 2009

falin vitam ta 😀 ja byvam 8 km od TT ale na rok sa stahujeme opat do tt do kamenaca...tak sa uz tesim... jasne ze hodime niekedy stretko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre