V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

joodi
17. dec 2009

Zdar ženy 🙂
Téda tady se probírají věci, i kokotovej olej jóó?!? 😀 😀 Já teda taky používám některý věci Babylove, např. ty vlhčený ubrousky, ale bílý Sensitive bez vůně 😉 Jsou za supr cenu a malá je snáší skvěle. Pak teda ještě vložky do podprdy taky kupuju DM a vlastně plno věcí,protože toho beru hodně najednou na slevový kupon. Na čumáček máme krém Nivea do zimy, je supr a neobsahuje vodu. Na koupání máme baby bad od Bubchen a taky tělový mlíko Bubchen - vše používáme samozřejmě s mírou 😀 😉 Jo a dětským olejem po koupeli se mastim já 😅 😀 pro malou mi víc vyhovuje mlíko.
Fusak máme taky Lodger a ještě jsem do něj nedala zimní vložku a malá je pořád teploučká, ale teď spíš jezdíme někam autem a venku jenom tak přebíháme. Ale v pátek jsme byli venku dloho a zima jí nebyla 🙂 Dávám jí ten fusak i do autosedačky. No, asi tu zimní vložku už vytáhnu, máme tady pár čísel sněhu a mrzne až praští 😀

majamisutka
17. dec 2009
majamisutka
17. dec 2009

Kde se dá sehnat ten kokotový olej?? 😀 😀 toby mě zajímalo z jakého kokota se dělá 😀 😀

Jinak my používáme kosmetiku Sebamed a taky tu mame slunečnicový olejíček z lékarny, dělají i olivový, ale ten mi smrděl.

A z mého Dominička asi bude herec, hraje na city, to fakt umí a i vytlačit slzyčky a hned se i usmát a je to můj malej závisláček ani s tatínkem chvilku sám nevydrží a hned mě volá: maminku chci, maminku chci , mamíííííííííííííííí 😅

emamamamu
17. dec 2009

dneska me dorka dobre vysrala..☹ ja jsem tak rada s ni vecer, kdyz ji uspavam a tak..i kdyz to trva i hodinu a tak...( 😅 😅 😅 😅 ) a ta mura mi rvala na rukou, kdyz jsem s ni skakala na mici, dal jsem ji do postylky a ona hned usla..jak ja k tomu prijdu? 😀 😀 😀

marketka.27
17. dec 2009

Žádáte si o ten zrychlený rodičák? Já jsem tam dnes byla a prý že v lednu nebo únoru si mám donést ze sociálky potvrzení o PPM i za 2010 ... 😨 Přitom jsem dnes nakoukla do jiné diskuze, kde některá maminka psala, že jí ČSSZ (myslím Praha nevímkteráčást) dala potvrzení i za ten leden 2010 už teď. A má všechno vyřízeno. Mám hrůzu z toho, jak to bude na úřadech po novém roce vypadat, zase chaos a davy jak letos 😠

emo, neotravuj dceru, když chce spát 😀

majamisutka
17. dec 2009

Emo, mě to Domča taky někdy dělá, já se snažim a pak zjistim, že prostě chce mít jen od všeho klid a hned usne.

kasenka228
17. dec 2009

Market, ja tu Zadost odevzdala vcera, dala jsem jim jen potvrzeni PPM za rok 2009 a o roku 2010 nepadlo ani slovo, nikdo nerikal, ze bych mela jeste neco pristi rok davat...

emamamamu
17. dec 2009

no tak to teda prrrrrr😀 ja ji chci proste uspat chci byt u toho tak zdne caviky, none?😀
toz to jsem dopadla..😀
a ja vubec nevim, co s tim rodicakem.. 😕 ja dostala nejake zelene papiry, ze to mam vyplnit a prinest jim to...to je vse?

kasenka228
17. dec 2009

emus, odevzdat musis zeleny papiry a zlutej, fialovej musis mit potvrzenej ze socialky...

emamamamu
17. dec 2009

😕 😕 😅 😅 dio kriste coto?😀 ja mam asi jen zeleny... ☹

kasenka228
17. dec 2009

ted nevim, jestli nepletu ty barvy, ale v tom zlutem vybiras ten zpusob cerpani...tj.na 2 nebo 3 roky, pokud chces 4, tak nemusis vyplnovat nic...

majamisutka
17. dec 2009

to papírování vám nezávidim holky.
Já jsem přišla o mateřskou a od porodu mám rodičovskou a dostala jsem 4 roky natvrdo 😀

emamamamu
17. dec 2009

achjo, tak ta pani je strevo a to byla takova obetava...musim zvednout prdel a jit se na to kouknout, ale kdyz se zvednu, tak se Dorka probudi, neb lezi vedle mne a vrze nam postel 😀 😀 😀 😀 😀 zitra uz na to zase zapomenu... 😀
maji ja im, ze uz si to psla milionkrat, ale jakto, ze uz si mela rovnou rodicak? si nepracovala pred porodem?

emamamamu
17. dec 2009

by mne zajimalo, kdy prestanu byt poprcena koza... 😀 😀 😀 mam vsehcny tri papiry...😀 a kam je mam odevzdat?? ja je mm z Tribńce pni mi rikala, ze je tm mam prinest, nebo s tim poslat mamku...oni potvrdi a ja to jeste nekam poslu?

majamisutka
17. dec 2009

Jsem pracovala do té doby než jsem otěhotněla.

marketka.27
17. dec 2009

emo, pokud si nežádáš ten zrychlený rodičák na dva roky, tak ti stačí jen ten zelený a máš čas. Fialový je příloha ke žlutému a žlutý je žádost o umožnění zvolit si ten zrychlený rodičák.
kasenko, tak to jsem zvědavá, jeslti tě ještě vyzvou nebo jak to teda je. I když to dokládání roku 2010 moc nechápu, vždyť se PPM snižuje o pevně daná procenta, tudíž by ÚP SSP mělo být zřejmé, jaká bude denní sazba i v roce 2010.

emamamamu
17. dec 2009

holky ja mam asi nejvyssi stadium demence..o na ty chyby... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aha maji, aha🙂))))
kamosku vyhodili, kdyz jim rekla, ze je tehotna..coz podle mne asi nemuzou..ale oni ji rekli, ze muzou.. 😅 😅 😅 takze je uz pul roku bez prijmu.. 😖

marketka.27
17. dec 2009

oprava, pravdu má kasenka, pokud žádáš na 2 nebo 3 roky, tak potřebuješ odevzdat i žlutý a fialový formulář.

kasenka228
17. dec 2009

market, ten zluty papir ale musi vyplnit i kdyz chce 3 roky, ne? Vybiraly se tam 2 nebo 3 roky, na 4 to nepotrebuje, to je jasny...
Tak to jsem teda taky zvedava, jestli budou jeste s necim pristi rok prudit, ale jak rikas, mohli by si to spocitat sami...

marketka.27
17. dec 2009

ten fialový ti potvrdí na OSSZ a všechny tři odneseš na ÚP

kasenka228
17. dec 2009

market 😉

majamisutka
17. dec 2009

emo, podle zákona, těhotnou vyhodit nemůžou!!! , ale víš jak to chodí, stejně si vymyslí cokoliv.
Já jsem ten samej případ 😖

marketka.27
17. dec 2009

jj kasen, je to tak jak říkáš, už jsem se opravila

kasenka228
17. dec 2009

market, ja vim, bylas rychlejsi, jdem lezet, brou

aktekram
17. dec 2009

marketka: tak já chci rodičák na tři roky a taky musím mít ten potvrzený fialový formulář (dnes jsem ho poslala poštou na Prahu 8, tak jsem zvědavá co pošlou zpět a za jak dlouho).
Na žlutém se volí i tříletá varianta takže jen zelený by měli odevzdat maminky, co budou volit jen 4 letou variantu

marketka.27
17. dec 2009

a já jdu smažit drahému řízky na cestu, dobrou🙂

aktekram
17. dec 2009

tak to byla rychlost, jste lepší...... 😀 😀 😀

marketka.27
17. dec 2009

akte, já vím, napsala jsem blbost. Tak jsem taky zvědavá. A nevíš, kde jsem vyčetla, že někomu dali to potvrzení už teď i za rok 2010 😉 ? Ty se orientuješ myslím i v jiných diskuzích🙂, já jsem někam vlezla a nepamatuju si kam 😕 , že bych se zeptala přímo té mamky, která to tam psala 😖 .

emamamamu
17. dec 2009

holky muz mit ovulaci, kdyz nemam menstruaci a jsem kojici?

marketka.27
17. dec 2009

emo můžeš, ale menstruace by měla následovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre