V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

danysek27
25. okt 2009

Ahoj mamky.
Jdu vás po dlouhé době pozdravit a to jen díky manžílkovi, který zrovna hlídá. Jinak totiž nestíhám vůbec nic. Matýsek je super jedlík a nespavec. Je mu 7 týdnů a už má 5,5 kila a přes den usne jen v náručí, kočárku nebo autě. Takže jsem pořád v pohybu. Cesty snáší úžasně, tak se už nebojím kamkoliv vyrazit. Stále baštíme co dvě hodiny a to ve dne v noci. Do toho nás trápí prdíky, takže bych spala až bych brečela. Upínám své myšlenky k té blažené chvíli, kdy vynechá v noci alespoň jedno jídlo. Zdravíčko nám ale slouží - jen nás trošku trápí chrapot, ale my ho máme z toho že moc hltáme a pak blinkáme, takže má Matýsek chudák podražděný krček.
Tak se tu zatím mějte moc krásně - doufám, že se brzy všechno zlepší a já budu mít čas zajít častěji.

mauik83
25. okt 2009

majo - jakou máte hrazdičku? Ta od švagrovky se nám nelíbí a je dost rozhrkaná, tak musíme nějakou koupit... 🤐

majamisutka
25. okt 2009

maminky, co koupete každý den, jak to děláte, když večer, zrovna když chcete po kojení koupat a mimčo vám usne??
mě se to každý den nedaří.

Nebo když ho trápí prdíky, tak mi po tom dlouhém uklidňvání usne, tak se k té koupeli taky třeba nedostanem ☹
a pozdě večer už se mi do toho koupání nechce.

bibi78
25. okt 2009

my kupeme kazdy druhy den a vzdy mam dilemu to nacasovat. pred jedlom je to velmi zly napad, lebo maly je uz hladny a reve o 106 a potom je taky vysileny, ze uz ani cucat nevladze a zaspava. tak to robime po papani. sice sa to neodporuca, lebo z tych vsetkych prehmatov moze vracat, ale nas maly takmer nevie, ci je grckanie. keby som ho nechala dlhsie po jedle, tak uz zaspi.
majamisutka, tak ho skus kupat pred jedlom alebo jednoducho vtedy, ked nespi
😉 😀
nas maly ma tiez rad hrazdicku, ale este sa nevie nacahovat po hrackach, len rozhadzuje rucickami a potom sa hrame s hrkalkami, ja mu ich stale davam do ruciciek, on vypusta... dnes sme si citali knizocku a strasne sa mu pacilo, ked som do toho leskeho kartonu tukala nechtom, to bol najvacsi citatelsky zazitok 😀

ewwe, co znamena dobre dieta? ja som sa to tu uz pytala, ako spia deturence, ci zaspia pri kojeni a ci spinkaju vacsinu dna, lebo moj ano, ale asi takych deti nie je vela...

mauik83
25. okt 2009

majo - ta je hezká, zrovna jsem koukala na tuhle - je hodně podobná

http://www.babyshopdino.cz/exec/ShowImage.aspx?...

je s ní mimi spokojený???

my koupeme každej den, před papáním (dnes výjimečně po, pže už měla hlad) a když náhodou spí, no tak si ji tatínek vzbudí e jde se do vany... 😀

ewwe
25. okt 2009

bibi tak dobre dieta je pre mna ze spi, potom sa zobudi ja ho prebalim, dam mu jest a ono pri kojeni zaspi, tak ho prelozim do postielky a tak dookola, medzitym sa pohrame ale bez placu, tak sme to mali my donedavna 😵

majamisutka
25. okt 2009

no právě to načasování se nam taky nedaří ☹

bibi, co je hrhalka? chrastítko?? 😀

majamisutka
25. okt 2009

jj, já se rozhodla pro tu, protože se mi víc líbily ty hračky, ale zas na té druhé je zrcátko.

Domíkovi se moc líbí, jsou to vlastně první hračky, se kterými si sám hraje 🙂

emily3
25. okt 2009

Ahojko maminky, tak dnes sme mali pohodovy den, pozyvali sme Lucikinych krstnych rodicov na bodet, ten posun casu nam bodol, tak sme vsetko v pohode stihali, dokonca mame upratane ( tajne dufam ze nam to ostane, moj sen 😅 )
Lucka rastie, smeje sa, pozera po svete a blaboce si...je velmi zlata. Sleduje svojich surodencov, uz len cakam kedy vyskoci zo sedacky a pobezi za nimi 😅 .

emily3
25. okt 2009

Misko mi sedi na kolenach, tak sorry za preklepy, Lucka konecne zaspala, a Miso nie a nie zaspat, expert maly.

rpinguin
25. okt 2009

Petruš, bib. diky za nazory ohladne plienok, ved ja sa s tym neponahlam. Tu sa s tym tak neplasia ako v Cechach alebo na Slovensku, tam sa ma na to stale kazdy pyta. Neviem, preco to tak je. Tu, ked ma decko 3 roky, tak sa nikto nedivi, ze ma este plienky.

emily, kedy ti chodi Misko spat? To vydrzi do 21.00? Moj ide o 20.00 a cez den spi hodinu este.

Inac, tento vecerny neklud ma uz nebavi, keby mi niekto povedal, ze pomoze denne kupanie, tak hadam aj kupat zacnem denne a nie tyzdenne.

Otazka??????? Takze kto kupe denne a ma super vecery?

Choruckym skore uzdravenie!

marketka.27
25. okt 2009

ahojky🙂

marketka.27
25. okt 2009

Jsem to nějak brzy odpálila🙂
My koupeme obden, ale když Karinka nemůže usnout a já mám chuť se jít oběsit, tak ji okoupu i mimo plán. Zabírá to, pěkně potom papá a usíná.

ewwe
25. okt 2009

rpin jaaaaaaaaaaaaaaaaaa kupem kazdy vecer a mam ,,super vecery,, ale zacalo to posledny tyzden

emamamamu
25. okt 2009

ping dneska spi mala sice od osmi, ale musela jsem si s ni lehnout, kojit a pak uhladit ke spanku...sice ted spi, ale bojim se, aby nebyla za chvili vyspana...no snad ne....

emamamamu
25. okt 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7010... ja chtela tuhle, ale teta mi v patek poslala deku s hrazdou, tak asi nic...

rpinguin
25. okt 2009

no ewwe, zeby som zacala s kupanim denne, no este uvidim, ale ty mas Ninku mladsiu, vtedy to bolo aj u nas ine....zajtra okupem a poviem vam. A ked aj Market hovori, ze okupanie pomaha, tak fakt vyskusam 😵
Teraz mi spi na rukacj, ja pozerm Superstar a pisem jednym prstom ☹

ema, uz som sa divila, ze kde si 😉 neoj, ked uz zalomila, tak uz vydrzi 😉

emamamamu
25. okt 2009

ping to znam...psani jednou rukou...a my koupeme kazdy den...ji se to libi a trenujem plavani 😅 😅 ale ze by ji to unavilo, to ne...
snad se mi ted probudi a pak az tak ve ctyri...uz to na me fakt doleha, to nevyspani...

rpinguin
25. okt 2009

no super, tak ja uz neviem, no ved teda zajtra vyskusam kupanie. Kazdy den sa mi nechce a ani dobre to nie je.
ema, v noci kojim kazde 2-3h, ale toto mi nevadi, to len vypije a spi dalej, ja som v horizontalnej stale 😉
No idem ju konecne prezliect do pyzama a ulozit,
takze dobruuuu vsetkym!

emamamamu
25. okt 2009

my taky tak..2-3, ale presto uz me to ubiji, nespat v kuse deset hodin...😀

mauik83
25. okt 2009

hoj, naše poslední 3 večery je celkem šikovná - dnes spí od 8 a ted jdem vzbudit, přebalit, nakrmit, opět uložit a já si taky rychle půjdu lehnout... 😀

ping - Superstar - Chodúr byl skvělej!!!! 😀

marketka.27
26. okt 2009

Dobré ráno, tady se ještě chrní😲?
Mám dotaz - byly jste už bez mimča ve společnosti 😉? My se chystáme v listopadu, hlídání máme, ale trápí mě jiná věc - co s tím mlíkem? Mám to jak v "Hrnečku vař!", neumím si představit, jak někde večer zvládnu několik hodin bez kojení nebo odsátí. Vydržet to půjde, ale bojím se, že mi poteče mlíko i ušima a budu jak čuně, ty tampóny to absolutně nemají šanci pochytat. Dá se nějak jednorázově omezit tvorba mlíka, aniž by to mělo vliv na další dny? Třeba nějaká babská rada 😉? Případně nějaké zázračné tampóny, které pojmou obrovské množství 😉?

dene
26. okt 2009

ahojte, sem-tam vás stihnem prečítať, ale písať nemám čas, dnes odpočívam - navarené na 2 dni, ako-taký poriadok...malý spinká....
rpin - kúpem každý večer okolo siedmej (plus mínus polhodka), máme kúpacie vedierko a nemenila by som za nič na svete... malý si sedí po krk vo vode, usmieva sa na všetky strany🙂, dokonca sa už pokúša sám čvachtať🙂 je to zážitok aj pre nás, príjemne sa pri tom uvoľní celá rodina... najprv ho nechám hovieť si vo vodičke, mydlím ho až na konci - keď už cítim,že začína chladnúť voda - aj to len miesta,kde sa môže spotiť a zadoček... po kupkaní je pokojný, vie, že dostane svoje mliečko a po kojení zaspáva, buď na cecku alebo v postieľke...

marketka - snáď by pomohlo,keby si pred tým ako pôjdeš do spoločnosti odsala oba prsníky.. ja to tak robievam, keď idem ku kaderníčke...chvíĺu to pomôže (kým nepomyslím na malého🙂)))

emamamamu
26. okt 2009

market my jdem taky v listopadu a taky me nenapadlo, co s mlikem..ale me asi nepotece....budu pryc stejne tak tri hodky...
jinak mala vcera spala od doby, co jsme ji ulozili vlastne az do ted s prestavkami na jidlo...
a jeste se pochlubim, jak jsem blba...😀 knourala, kopala, prdla, zasmala se a znova....tak jsem masirovala brisko a masirovala a masirovala, ale nic....no tak jsem ji zvedla, ze si na me lehne briskem, krkla si, zasmala se a pohoda...takze nepoznam, kdy ji trapi horni partie a kdy dolni...😀 do 18ti mam cas, co? 😅 😅 😅

lynn77
26. okt 2009

emo, ja to taky nepoznam, ale hlavne ze to vylezlo ven ne?

emamamamu
26. okt 2009

ale jakou mam radost, kdyz si prdne, nebo se posere...co vam budu povidat...😀

mauik83
26. okt 2009

market - to nevim, asi ne. My jdem ted ve stredu do kina, bude hlídat tchýně, budu poprvé bez malé (když nepočítám půlhodinku nákupů, když hlídal tatínek), asi si to kino ani neužiju ... navíc dnes musíme vyzkoušet pití z lahve, jestli nám to půjde, jinak by kino padlo (jdem na MJ This Is It 🙂 )

dnes jsme vstávali v půl 10 a noc byla super - krmily jsme v 23h (budila jsem ji) a pak až v půl 5 a půl 10 😀 😀 😀 a večer po koupání hned v 8 vytuhla 😀

majamisutka
26. okt 2009

ahojky, teda ja bych se bála krmit z lahve, že by pak třeba nechtěl prso. Z lahve je to jednoduší a většina miminek prý neumí dva typy sání.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre