V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
31. jan 2010

já mám jen lžičku, kterou jsme dostali od kámošky už po porodu - gumová Canpol Babies... vůbec nemám přehled, jaká by lžička měla být - tvar, materiál.... a to saý s talířkem... a ten ještě nemám...

aktekram
31. jan 2010

pospecka: ne jen misku s přísavkou, lžičky mám TT

kesika
31. jan 2010

mauik: Ono to zas až tak dôležité nie je. Proste malá a neostrá, aby neporanila 😀

majamisutka
31. jan 2010

To už všichni začínáte přikrmovat?
My začnem až v 7měsíci. Tedy na začátku 7m

pospecka
31. jan 2010

maja: my budeme na začátkusedmýho měsíce za týden a den 😀 a akte s peťkou o týden později. 😀

mauik83
31. jan 2010

majo - my taky až na začátku 7.m, což bude 19.3. 🙂

mauik83
31. jan 2010

jsem si četla, jak se začíná s příkrmem - lžička např. mrkvičky a pak dokojit... se musí pos.at, z tý kombinace, ne???????? 😕 😅 😀

majamisutka
31. jan 2010

pospec vždyt vám bude teprve 6m 😅

mauik83
31. jan 2010

majo - 7.2. bude Zdendovi 6 měsíců, takže čas začít přikrmovat 🙂

majamisutka
31. jan 2010

a přikrmuje se od ukončeného 6m. Tedy kdo chce...

mauik83
31. jan 2010

majo - dyk jo 🙂 Zdenda bude mít ukončenej 6. měsíc a začínat 7. měsíc 😉

majamisutka
31. jan 2010

začátek 6m a začátek 7m je trochu měsíc rozdíl 😀

majamisutka
31. jan 2010

to nechápu, pospec vždyt tam máš, že vám je 5m a 3 týdny.

kocanda2009
31. jan 2010

preju pekny vecer, dneska jsme si zopakovali stredecni akci plavani - tatinkovi se libilo 😀
prikrmy jeste neresime....ale mam v planu v obchodech okouknout ceny
natali - taky jsem s malym jakoby nacvicovala pretaceni, hrozne se mu to libilo 😀
beco - myslim ze tady u nas moc lidi s nositkem ani satkem nepotkame to by byla velka nahoda, takze aspon nejaka vyhoda mensiho mesta
pospec - samolepky byly uz dnes schvaleny..jsem padla na zadek normalne

kesika
31. jan 2010

maja: 5m a 3tt je šiesty mesiac

majamisutka
31. jan 2010

Tak to nevim jak to teda počítáte. Já to počítám úplně jinak. 😀

natali1401
autor
31. jan 2010

ahojky.. maja a ty to ako pocitas?vsak 5m a 3tt to znamena ze uz ma ukonceny 5ty mesiac a zo 6teho uz presli tri..ked tam bude 6m a 1t to znamena ze uz ma ukoncenych 6mesiacov a ten siedmy zacal a uz prebehol jeden tyzden v siedmom mesiaci ..

aktekram
31. jan 2010

Maja: ano přesně tak my budeme mít 14.2. - 6 ukončený měsíc.

Mauik: čekám že se z toho určitě poto 😀 😀

První lžička od HAMI stála dnes v tescu 14,90Kč a pak masovozelenin.příkrmy stojí 24,90Kč a to jsou ty nejmenší lahvičky ☹

mauik83
31. jan 2010

majo - od narození jede 1. měsíc, takže Om + 1 až 4tt = 1. měsíc, pak je 1m + 1 až 4tt = 2. měsíc.... takže 5m + 3tt = 6. měsíc... 😉

kesika
31. jan 2010

akte: Ak ťa to poteší, u nás stoja tie fľaštičky okolo 1,25€

natali1401
autor
31. jan 2010

jaaj a ja som chcela povedat ze ja som malej este ked nebola na svete kupila tu sadu riadika v ikei..taka zabka tanierik s prisavkou teda misticka skor a poharik a lyzicka k tomu..a este mam canpol lyzicky tri..teraz budem pouzivat taku tu s makym koncom ohybnu ako pogumavanu alebo silikonova alebo aka to je.. a ked je jedlo horuce tak to zmeni farbu 🙂

olalka
31. jan 2010

kesi, zeby sme sli na nakup do cr?

olalka
31. jan 2010

nateli tu sadu mam aj ja a este mala dostala taku sadu porcelanovu od krstnej na mikulasa namiesto sladkosti 🙂

kesika
31. jan 2010

Olal: Vidíš! 😀
Tak ja hlásim, že prvé kojenie už prebehlo 😀 😀 😀 No a plán kojiť až o polnoci je v koši. Malá si cucla vodičky, to ju prebralo úplne a zaspala až sa napila aj mliečka 😀

tlenka
31. jan 2010

hojte... ja som zacala najprv doma nad parou varenymi prikrmami... prvy bol zemiacik,... par dni som davala.., potom siel zemiak+mrkva,... potom zemiak+cukina /par dni som nemohla zohnat nikde cukinu, tak som musela kupit z DM-drogerie od Babylove tento prikrm/,... dalej zemiak+spenat - ten bol tiez kupovany od hipp,... a az teraz som zacala davat zeleninovu zmes /vyr. Hipp mrkva, zemiak, karfiol, hrasok/...

prkrmy s mäskom by sa mali zacat v 7. mesiaci, co som sa viacerych pytala, len v obchodoch to uz predavaju aj od 4. ci 5. mesiaca
mam aj tabulku co sa v ktorom mesiaci moze davat - ake ovocie, zelenina, mäsko a ostatne jedlo /je v exceli - sesternica si to prepisala do tabulky; tusim je to z casopisu Mama a ja, ako mi spominala/
tento tyzden prechadzame na ovocne prikrmy - jablcko+mrkva 🙂

majamisutka
31. jan 2010

holky já jsem debil 😀 😀 😅

tlenka
31. jan 2010

preco majamisutka? 🙂

aktekram
31. jan 2010

maja: v pohodě já to své ségře vysvětlovala 14 dní 😀 😀 😀

majamisutka
31. jan 2010

já to brala podle jeho narozenin, tak mě to zmátlo 😅

tlenka
31. jan 2010

aha maji, aj ja som to tiez zle ratala, ale potom mi to vysvetlili, nasa Alex ma uz ukonceny 5. mesiac a zacal jej 6. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre