V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

jafnina
1. feb 2010

Ahoj, tak my jsme dnes byli na kontrole kyčlí a stále máme řemínky a sundání v nedohlednu. Ta doktorka prostě nechce ani naznačit, kdy mu to sundá. 😒 Ale aspoň jedna nožka se mu už spravila, tak mám radost.
A my jsme od soboty na příkrmu a mrkvička Matýskovi moooooooc chutná.

kasenka228
1. feb 2010

Jafnina, a nechces zkusit jeste jineho kycologa? Proste si poslechnout nazor jeste nekoho jineho? Ja to tak udelala...

pospecka
1. feb 2010

akte: chodíme jednou a jedmou cvičit, ale to je jinej kurz.
mauik: myslím, že proto, že se jmenovaly by Franta Vopršal - považovaly je za reklamu. 😠 Můj tip. Kdybys tam měla místo toho napsaný, že 10vteřin před vyfocením si nelinka uprla a ne že to fotil franta tak tam ty fotky maáš. To je logika, že? 😀 😀 😀
jafnina: to je mi líto, ale za čas už to bude jen ošklivá vzpomínka. 😉 Oni se doktoři bojí říkat termíny. Mě mudr v porodnici na rovinu řekla, že termín kdy půjdeme domů mi dát nemůže protože se to těžko odhaduje a někteří se rodicče na to pak upnou a pak jsou zbytečný konflikty. 😒

jafnina
1. feb 2010

posp: no přesně něco takového nám řekla poprvé, že nechce, aby jsme se na to upnuli a pak byli naštvaní, ale mrzí mě, že když se raduju ze zlepšení, tak mi hned zase řekne, co je špatně a já chci mít aspoň pocit, že to k něčemu je
jinak je to tady nejlepší doktorka přes kyčle, na druhého doktora docela nadávají a její přístup k malýmu je fakt super, pořád ho utěšuje, takovej milej typ

kesika
1. feb 2010

Ahoje 🙂
Tak najprv Petra, nech antibiotiká zaberú a nemocnici sa vyhnete oblúkom
Jafnina: U nás sú doktori tiež vo všetkom takí záhadní. Nakoniec sa aj tak ukáže, že to možno ani nebolo treba. Držím palečky, nech sa toho skoro zbavíte.
Mauik: Myslím, že Pospec má pravdu. Asi im vadilo to meno. Skús ich vložiť znova ale s iným popisom. Bolo by ich škoda, boli fakt krásne.
Moje dve zistenia z dnešného dňa... Klárka si dnes spokojne žvatlá celý deň a pred spaním sme si dali pol hodinu družnej konverzácie 😀 Ja to milujem, keď ju nakŕmim a ona mi začne rozprávať 😀
Druhé zistenie - smeje sa ako krteček 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tlenka
1. feb 2010

ahoj kesika... som citala, ze mala ti plackala v noci? to su tie zubky... ja som zvedava, kedy zacnu horne... to zas bude tyzden, kym vykuknu vonku perlicky

mauik83
1. feb 2010

ad fotky - já na to seru, už je vkládat nebudu, podle mě to je slušnost uvést fotografa, kdo chtěl se podíval a admini ať se zalknou závistí 😀

kesika
1. feb 2010

tlenka: Koľko to u vás trvalo? U nás sa to zhoršuje posledné štyri dni.

pospecka
1. feb 2010

jaf: ber to z té lepší stránky, jednou tam příjdete a budete odcházet bez řemínků. 😉

tlenka
1. feb 2010

kesika... my sme boli v pondelok na ockovani, som myslela, ze preto je nepokojna vkuse, umrncana cele poobedie - prestala mi spat poobede a v piatok som zistila, ze ma zubky, jeden jej bol uz pekne vidno, druhy sa este prerezaval.. takze asi tak tyzden cely by som povedala... ked som to zistila, tak som jej davala castejsie do rucky nech okusava hryzatka, aby ju to tak nebolelo a rychlo sa prerezal ten druhy zubcek..

kesika
1. feb 2010

tlenka: Aj ti častejšie pýtala jesť v noci? Minulú noc bola hore každú hodinu a normálne sme kojili. 😕

tlenka
1. feb 2010

nasa v noci neje... ona zaspi o tej 20 hod. a vstava o 6.30 hod... ale v noci bola strasne nepokojna tiez a zle sa jej spalo a mrncala a vtedy som jej aj spravila papat a potom nejako zaspala, ale ani po jedeni to nebol uplne pokojny spanok by som povedala

kesika
1. feb 2010

To hej, aj naša sa včera najedla a potom ešte plakala, stále sa budila, vykrikovala... Bolo mi jej hrozne ľúto. Najhoršie bolo, že jej nič nepomáhalo 😔

aktekram
1. feb 2010

tak jsem nás objednala na plavání v bazénu, budeme chodit 2x do týdne, začínáme 6.4.

tlenka
1. feb 2010

a kupila si nieco na zubky?

kesika
1. feb 2010

tlenka: Máme citrovital, ale to jej natriem a ona to spapá. Nemá to nejaký účinok. To pomáhalo mne v tehu, keď mi rástli osmičky 😀 A má hryzátko, pomáha vychladený dudel, ale včera nepomáhalo nič

tlenka
1. feb 2010

ja som kupila nieco ine, rumancekove, ale nejak sa mi to nepozdava... nabuduce kupim ten citrovital asi aj ja...

kesika
1. feb 2010

Ja len dúfam, že prvé sú najhoršie a potom už to bude ok

jafnina
1. feb 2010

No já myslím, že od minule jsem se už naučila brát ty kontroly s nějakým nadhledem, ale stejně jdu vždycky s nadějí. 🙂 Tak snad se někdy zadaří.
Teda ty zoubky vám vůbec nezávidím, ale náš malej se teď taky začíná občas budit s hrozným křikem a není k utišení, tak abych se za chvíli nedivila, co to má v té pusině. 😲
Přeju v rámci možností pohodovou noc. Jdu spát, Matýsek se naučil od tří hodin začít budit a vyžadovat dudlíka. To by nebylo tak zlí, kdyby ho 10krát do minuty nevyplivl. Nenávidím dudlíky! 🙄
Dobrou

kesika
1. feb 2010

Jafnina: S dudlíkom podobne 🙂
A dobrú noc tiež, malá je hore 😒

kesika
2. feb 2010

Dobré ránko 🙂
Slnko vysoko a tu sa ešte spí 😉

natali1401
autor
2. feb 2010

ja mam na zubky mundisal gel ktory sa ma natriet na dasienka a jemne premasirovat a do 5min. ma prejst aj bolest a vsetko.. a funguje to uzasne..aj sesterka to pouzivala a super

kesika
2. feb 2010

natali: aj citrovital sa tak používa, ale teda... nestíha zaúčinkovať, jej jazýček je rýchlejší 😀

aktekram
2. feb 2010

Krásné ráno,
tak my jsme z postele vylezli až teď.
A jak kontrolujete ty zoubky, prstem v pusem??? U nás když se dívám do pusy je všude jazýček a nic nevidím. A prstem ještě jsem nic necítila.
A taky znáte tu pověru, že když máma najde zub jako první dostane od tatínka na šaty????

pospecka
2. feb 2010

Dobré ráno,
akte: pověru neznám a já zoubky nehledám, max pohledem, když se rozčiluje, tak mu odhrnu dolní ret, on dá jazyk pryč. Ale u nás hledaj babičky a to kovovou kávovou lžičkou a poklepem na dolní patro, prý jestli cinkne zoubek. To teda šílím, když vidím některou z babiček jak se ke Zdendovi řítí se lžičkou. Fakt nechápu o co jim jde, jsou tím obě posedlý, ale už to dlouho neudělaly, jsem jim naznačila, že mi to vadí a že až bude zoubek tak bude a nemusí kvůli tomu Zdendovi šťourat lžičkou v puse. 😅
Jinak noc hrozá, kde je můj celononě spící Zdeník. 😔

kasenka228
2. feb 2010

Pospec: u nas neni, zkus nekoho jineho. 😉

kocanda2009
2. feb 2010

mauik - ja taky myslim ze ti to smazali kvuli reklame....proste tam pis neco jineho...mne nikdy nic nesmazalí
pospec - ja na to taky jeste pred mesicem koukala na ty stare diskuze ale ted pred 3 dny uz to najednou neslo....mne to nasr..ze to nejde

mauik83
2. feb 2010

a nemáte někdo uloženou tabulku s datama narození zářijových miminek? 😕

mauik83
2. feb 2010

koc - je to ale divný, protože když sem do diskuze dám odkaz na nějaký zboží pro mimčo, tak je to taky reklama - jak pro ten obchůdek, tak pro značku toho zboží!!!!!!!!!

kocanda2009
2. feb 2010

jj to jo odkazy tu normalne muzou byt ale u te fotky to asi vypadalo divne, a nebo si zasedli proste na tve krasne fotky....jak rikam mne nikdy nic nesmazaly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre