Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadadulka
autor
19. jan 2010

svori každý deň od ôsmej, hodím ti link, kuki 😉 ale keď chceš, kľudne si zavolaj 😉

http://www.zsvzvrable-edu.sk/

zabinka
19. jan 2010

svori, ja si tiez myslim, ze zapisu. Ten slavnostny, to je len taky bonus, kedy maju pripravenych kopu akcii.

My pojdeme asi toho 2.2., ak stihneme a ak nie, tak 6.
Dadu, nevies mi povedat, ci na Zaborskeho existuje nieco take ako integrovana trieda? Myslim pre nadane deti. Lebo uz nam viaceri navrhovali, aby sme Martinka dali do skoly pre nadane deti do NR, ale ja moc nie som tomu naklonena. Ja by som bola radsej, keby isiel do normalnej skoly a mozno p. ucitelka by mu davala trochu viacej uloh. Uz sme objednani aj k psychologicke, aby sme vedeli presne, na com sme. Myslis, ze by to bolo mozne?

svoradinka
19. jan 2010

Tak to som rada,ze zapisu aj ine dni...asi potom skocim s manzelom,lebo este aj mna by asi zapisali do prvej tiredy 😀

dadu...a obednajsiu prestavku tam nemaju ziaci,kedy chodia naobed...podla rozvrhu hodim je tam len 10 min. prestavka....viem ze ziaci prveho stupn amaju len 4-5 hodin tak stihaju a co tí starsí ziaci?

dadadulka
autor
19. jan 2010

zabi neviem ti presne povedať, už som dosť dlho doma a zmeny sa dnes v školstve dejú neustále...
myslím si, že záleží na dohode s učiteľom, takže by to mohlo byť možné 😉

svori neboj, detičky majú svoj čas na obed, všetko je prispôsobené rozvrhu a ich potrebám 😉 stíhajú 😉

dadadulka
autor
19. jan 2010

a možno sa prídeme aj my pozrieť do školy na DOD 😉 😀

retaux
19. jan 2010

Ahojte!
Dadu: ja už vôbec nemôžem spávať na chrbte - ja zase len na boku. Na chrbte sa normálne dusím 😕 😅 Aj pri Lucke to tak bolo. A okrem toho, keď nie som tehu, tak najradšej spávam na bruchu 😅

Zabinka: veru, už len farbu toho kočíka sa musíme rozhodnúť. MM chce hnedú, aj mne sa na obrázku páči viac, ale vyzerá ako ten, čo sme mali prvý a ja som chcela trochu zmenu. Aj keď ja som pôvodne chcela úúúúúúúúúúplne iný kočík (x-lander), ale MM zahlásil, že toľko peňazí na kočík je škoda 😝 🙄

Anjelik: tiež ma napadli zúbky, aj keď my sme s nimi problém nemali (teda ak nerátam, že prvý zub vyšiel po roku 😀)

Svori: a to vám ocinko príde len na týždeň? Ja že už nastálo ho budete mať doma. Ale aspoň trochu si ho užijete 😉
Nie je to tak s tou materskou, keď si vybavíš od doktorky potvrdenie, že dieťa ešte nemôže do kolektívu, lebo býva často choré, tak s ním musíš ostať dlhšie na materskej? 😕 Teda mne sa také niečo marí...

A keď sme už pri tých školách - do škôlky sa kedy zapisuje?

retaux
19. jan 2010

Svori: to by nebolo odveci, keby ťa zapíšu do 1. triedy. Vieš ako by si hviezdila? A preskakovala ročníky 😀

klauduska
19. jan 2010

cafte babky!!!

dadi....veru,hotova pohroma bez tej elektriky.... 😅 este ze ju zapli skor ako mali.... 😉 najlepsie bolo,ze ja sa vychystam s malym von,nachystana,oblecena a vytah nejde.... 😠 😠 😠 tak mi ho bolo luto znovu vyzliekat,tak som ho supla na balkon,ale vydrzal 1/2 hodku a potom sa zobudil,mrvil,1/2 hodku bol hore,potom zase nieco pospal a zase sa mrvil a tak dokola.... 😒

luci...pekny kocik....riadne pripravy...juuj,este to mam zivo v pameti.... 😉

svori...no ahoj...ty uz riesis zapis do skoly?ty kokso,ved ty budes aj koncit matersku teda,ze?

zuzi...ano,zvykame si s Filipkom na seba a pomaly sa to zlepsuje....verim a dufam,ze ked prejdu malemu 3 mesiace, tie hnusne koliky,place a grckanie prejde....

tak zasa letim,lebo maly sa uz ozyva....

svoradinka
19. jan 2010

No mm pride len na tyzde a to uz mal byt doma nastalo,ale couz ked este im to predlzili na dva mesiace....ale co uz vydrzime........a zapis do skolky je az od 15. februara do konca marca......Luci na skoke to bude letak tak hned ako budem vediet ti dam vediet......no to viem ze musim mat potvrdenie od lekarky ze nemoze chodit este do kolektivu,ale to ze budem dostavat nadalej tych 165 eur sa mi nezda.

retaux
19. jan 2010

Klaudi: a na ktorom poschodí bývate? Nedal sa ti zniesť kočík v rukách? 😅 Teda ja som tak robila, keď bola Lucka maličká. Vtedy sa nám vkuse kazil výťah. 😠

Svori: až tak neskoro? Ja som myslela, že aj do škôlky zapisujú od januára. Veľmo sa bojím, že mi ju nezoberú 🤐

svoradinka
19. jan 2010

ahoooj klaudi.....no veru uz riesim e zapis tak rychlo to ubehlo...a materska mi uz konci 10. marca a tak mam depky,ze kde sa zamestnam a hlavne ci ma vobec iekde po tolkych rokoch zoberu. Mne obaja chlapci grckali a velmi az do polroka,kym nevedeli sami sediet. Tiez som sa bala ze co je,ale doktorka ma utesovala,ze pekne priberaju tak je to v poriadku,keby nepriberali tak by to nebolo dobre. Takze ak Filipko pekne pribera kazdy mesiac co chodite na prehliadky takje to v poriadku a uvidis ze po polroku to prestane aspon u nas prestalo.

Luci....no len aby to nebolo naopak a bola by som stale len v prvom rocniku 😀

svoradinka
19. jan 2010

luci....tak neskoro,je to az potom co skoci zapis v skolach. Neboj mali by ti ju zobrat,ci je vela deticiek? Asi potom bude chodit d tej triedy co teraz Tomasko,lebo oni uz koncia a tak tie ucitelky dostanu nove deticky.

retaux
19. jan 2010

Svori: a ty si čo robila pred materskou? Pracovala si tu vo Vrábľoch?
Vraj je veľa detičiek 😖 Tebe do ktorej škôlky chodí Tomáško?

zabinka
19. jan 2010

dadu dik, dufam, ze to tak pojde, ja by som bola najradsej.

svori, teda ja Ta obdivujem, stale byt sama s dvomi detmi. Ale tak clovek si asi zvykne na vselico. A mozno budu nasi chlapci spoluziaci 🙂 😉

klaudi, tak vravis, ze sa to pomaly zlepsuje? Dufam, ze uz pomaly vsetky problemy zmiznu a budete sa uz len vytesovat z pokrokov, ktore Filipko bude robit. 😉

luci, ja som povedala, ze ak nahodou motyka vystreli a ja este otehotniem, tak chcem x-lander. Ale tiez sa mi zda dost drahy. Mate dobry vkus a vyber. 😉

svoradinka
19. jan 2010

On chodi pri Tesku do tej velkej.........ja som este tu nebyvala pred materskou a robila som dva roky v drogerii hend po skole a ptom dva roky v jednom bufete v Mikulasi,potom ma prepustili z organizacnych dovodov a uz som vedela ze pojdem sem a a tak sme sa s mm rozhodli ze tu pridem ako tehotna a tak aj bolo. Do obchodu by ma mali zobrat lebo mam SOU-obchodne,ale to je na dve smeny a ja by som pri mm praci potrebovala pracu na jednu smenu a t asi tazko najdem,a nemam t nikoho len sestru v NR ale ona je pracovne zatazena a nie vzdy by sa jej dalo a z NR by sa jej to asi neoplatilo....no neviem co budem robit,ale ak nahodou by si o niecom vedela daj info.

svoradinka
19. jan 2010

zabinka....to by ma potesilo,keby chodili spolu aspon by som pozanal niekoho,ked budem chodit na rodicovkse 🙂 pokial nebudem posielat mm.

svoradinka
19. jan 2010

no uz som si zvykla bez mm,ale chyba nam velmi.........ale da sa to kym su deti male a som doma horsie by to bolo,keby sme chodili do skoly skolky a este ja do prace,to si neviem predstavit.......hovorim,ze ak by siel prec mm,ked budu deti chodit do skoly tak asi budu mat zle znamky,no ja som naozaj osprostela za tie roky a hlavne z matiky by neprospievali 😀

retaux
19. jan 2010

No tohto sa aj ja bojím už teraz, že kde sa zamestnám po MD 😖 Dúfam, že to bude ľahšie ako si predstavujem vo svojich hororových predstavách 😀

Zabinka: máme rovnaký vkus? 😉

Zuzu: a tebe som zabudla odpovedať. Teraz nescrapbookujem, ale pred vianocami som ako divá, potom prišli sviatky, tak som si užívala leňošenie, PC ani zapnutý nebol a po vianociach sme boli preč a potom sa pokazil PC 😝 Takže teraz dúfam, že som všetko nezabudla a znova budem musieť otravovať MM, aby mi nainštaloval Photoshop. Dúfam, že si nájdem na to čas.

svoradinka
19. jan 2010

luci ale este mas tri roky cas a za tu dobu hadam aj kriza pominie.

imis
19. jan 2010

Ahojte,ja len tak narychlo,lebo horuckujem dnes a do zajtra musim byt fit.S Tobkom idem na kontrolu k Jakubickovi.Ja ani neviem,ze dnes nebola elektrina 😕 Som prespala a prepotila cele doobedie.Esteze Marcel chodi na poobedie.Dufam,ze do vecera to potiahneme ok s chalanmi.
Zuzi,IP som citala,skoro som oci vyplula a hned som Janke pisla,ze ee.Na to ja nemam gule.
Babule x lander fanynky,odporucam poriadne preverit.Ja mam x lander a veru nejake tie muchy ma.Uz by som ho nebrala,investovala by som do Jane,Cassualplay,Gesslein,Concord a pod. bez vycitiek svedomia.
My sme est etiez na zapis v skole neboli,Simi marodoval akurat ked bol DOD.Rozmyslam,ze ho dam do ZS sv.Vojtecha.
Luci,drzim palce,aby ti Lucku vzali do skolky.Prednost maju deti,co idu do predskolskej triedy a maju oboch rodicov zamestnanych,ale ak Pan Boh da,aj motyka vystreli a mozno miesto pre Lucku bude 😉
Idem spat,lebo mi je blllllbo.Ahojky

retaux
19. jan 2010

Svori: dúfam...

Imis: Rýchlo sa uzdrav 😉
Ale to je tak s každým kočíkom. Ja som ešte nevidela žiadny, na ktorý by sa aspoň jedna osoba nesťažovala alebo by nemal nejaké chybičky. Tak keby ja MM navrhnem tie značky kočíkov, tak by sa so mnou snáď aj do pôrodu nerozprával 😀

svoradinka
19. jan 2010

imis.....prajem skore uzdravenie 🙂

zabinka
19. jan 2010

imis, co to? Uz aj Ty? Tak sa daj rychlo do poriadku, nech tie hnusne choroby uz idu prec!!!!!

svori, neboj, budes sa ucit zarovno s Tomaskom. Aj ja tak priebezne pozeram do matematiky, aby som drzala krok. 😉 😎

retaux
19. jan 2010

Odpájam sa. Čaute 🙂

svoradinka
19. jan 2010

luci ja mam jeden kocik volny a neviem co s nim 😉 je sice modrej farby znacu tusim denim ci ako. Ja keby som mala dalsie babo tak radsej investujem do buginy.

svoradinka
19. jan 2010

zabinka...no to asi budem musiet,ale neviem ci mu budem vediet poradit nieco este tak spocitat,odcitat nasobit delit ano ale tie mnoziny,slovne ulohy a pod. asi nie.

svoradinka
19. jan 2010

paaa luci 😉

klauduska
19. jan 2010

imis...tak sa rychlo uzdrav,nech si skoro fit... 😉

luci...byvame na 6.posch,takze to by bolo dost niest dole,no a hore-to si ani nechcem predstavit..... ☹

baby,ja mam reverso neonato kocik a som zatial veeelmi spokojna.Ma sice umele kolieska,ze to viac citit,ked ideme,ale inak co sa tyka manpulacie a skladania.....jednicka! 😉 😉 😉

adi..tak to do marca ubehne ako voda,uz si aj zacala intenzivne nieco hladat?viem,ze v lidli stale niekoho priberaju,mozno tam nemaju extra vyhodne podmienky,ale mozno pre Teba na zaciatok by to stacilo a mozes si potom hladat inde....skus..to ma tak napadlo... 😉

este ma napadlo,ze som neodpisala dominike minule.....nasla som si zmeskany hovor od zuzky,ale az po funuse,o 3 hodky... 😒 tak som uz spat nevolala,ze to bude asi aj tak neaktualne.....tak snad nabuduce.... 😉

svoradinka
19. jan 2010

klaudi....intenzivne este nehladam len pozeram ponuky. Viem ze do lidla by ma zobrali,ale mne by nevyhovolala pracovna doba....MM musi byt o polsiedmej v praci a to chodi do Levic,sice momentalne je prec a v Lidli musis byt uz tusim pred siestou a skolka je od siestej. A poobede by nestihal z prace do skolky a potom skoly. To bude len krajny pripad nudze,keby mi vyhoveli na jednu smenu od-do tak nedbam,ale clovek si nenavybera,no uvidime potraviny bude to posledne kam by som sla,lebo pri malych detoch sa to neda,lebo tam sa robia vikendy, sviatky...... Ale dakkujem za tip.

svoradinka
19. jan 2010

zienky tak uz aj ja idem off....dlho sa tu asi neukazem,budeme si uzivat ocinka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre