Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulajda
6. jún 2011

@katidida ahoj, dakujeeeeem 🙂 🙂 nastastie si mozme uz len uzivat. Snazim sa teraz vela papat, lebo maly nevazi ani 1500g a nieco mi hovori ze to nevydrzi do augusta u maminky...tak som zacala aj izbu uz chystat, chcem vymalovat a kupit pokrovec a kolisku doniest od babky 😉 uz sa to riadne chysta. Normalne som si to asi az teraz vazne zacala uvedomovat, ked mam tolko casu nanho, ze co setko bude potrebovat. Tak uz aj nakupujem, nieco aj tu na konikovi lebo moc von behat nechcem.Dostala som este aj nadchu lebo som spala s otvorenym oknom.takze krasa 😒 a vy sa mate ako? aky bol den deti? oslavovali ste niekde? 🙂

katidida
7. jún 2011

@dadulajda ahoj,my sa máme fajn.Ja tiež niesom celkom zdravá,mám uroinfekciu, tak beriem antibiotiká,ale pomaly sa to zlepšuje.Deň detí sme mali taký trocha rozhodený.Malý bol totiž pri starkej na prázdninách,tak nebol na MDD doma,tak som bola iba s malou na MDD u manžela v práci 🙂 , mali tam deň otvorených dverí a povystavované rôzne delá a tak...Manžel je vojak 😉 Takže ty drobčekovi už chystáš izbičku? 🙂 No pekne,len sa pri tom veľmi nevysiľ, aby sa fakt nevypýtal na svet skôr ako má. A neboj, určite priberie a nenarodí sa skôr ako bude mať aspoň 25OO gr 🙂 , uvidíš.Už ste vlastne nasťahovaní sem k Vráblom???

1katka1
7. jún 2011

ahojte aj ja tu už dlho hladám niekoho z mojho okolia,tak som vyskúšala a našla som 🙂 ja som z Veľkej Mani

dadulajda
8. jún 2011

@katidida ahoj, no tak to je tiez dost neprijemne tak sa liec a dufam ze lieky rychlo zaberu. mamina ma chronicky zapal moc.ciest a to co ona od bolesti dokaze to je neuveritelne... 😖 a nakoniec som sa rozhodla, ze tam nepojdem nastalo, lebo svokra je otrasna, tak budem byvat doma a ked bude cas tak pojdeme na vikend ku jeho rodicom.lebo drahy robi na Dycke takze sme spolu tak kazdy 4.den. ale som mu povedala ze bude aj on musiet vstavat k malemu tak ked nebudem vladat pojdem ku nim. no a zatial vyberam a preberam ake farby skombinujem. citala som, ze deti najskor nelubia modru, tak dam tie steny asi na zlto...nabytok je biely takze ku tomu sa hodi vsetko. len ten maly furt daco skusa na mna a uz som na prasky z toho 😀 nechcem stale chodit ku dr.ako hypochonder ale ako som mala tie nervy so statnicami, newem ci som sa nezacala viac otvarat.a poradnu mam az 22. lebo mam aj vytoky dost silne pocas dna. 😒 dufam to uz nejak dobojujeme 🙂 🙂

katidida
8. jún 2011

@dadulajda Ahooj.Správne rozhodnutie nejsť bývať ku svokre 😒 😉 A kašli na to či budeš vyzerať ako hypochonder alebo nie, ak sa ti niečo nezdá šup, šup k doktorovi.Radšej ísť zavčasu ako si potom niečo vyčítať!!! Ide predsa o teba a tvoje dieťa,takže opatrnosti nieje nikdy dosť 🙂 A 22. je ešte tááááááák ďaleko.Inak to s tou modrou farbou som čítala aj ja,tiež máme žlté steny a nábytok bielo-limetkový.

katidida
8. jún 2011

@1katka1 Ahoj.Gratulujem k dnešnému 9-mesačnému výročiu 🙂 Veľká Máňa,to je od Vrábel smerom na Nové Zámky? Som rada, že si našla 😉 😉

1katka1
9. jún 2011

@katidida ahoj 🙂 ďakujeme, áno presne tak , smerom na NZ.Ty si odkial?

katidida
9. jún 2011

@1katka1 Ahoj,my sme sa prisťahovali do Teliniec,t. j. prvá dedina od Vrábel smerom na Levice.

teuska
9. jún 2011

caute baby 🙂 Uz som sa k vam chcela niekolkokrat pridat, ale vzdy som nejako nestihala, lebo ste mali kopec popisane a nevedela som sa zapojit do debaty 😀 Ja byvam v Novej Vsi a vela ludi tu nepoznam. Mamicky na materskej uz vobec nie. Tak by som sa rada obcas pridala k vam. Chcem sa hned na uvod opytat, chodite niektora do materskeho centra?

katidida
10. jún 2011

@teuska Ahoj a vitaj v klube 🙂 medzi tými,čo nemajú známe maminy na materskej 🙂 Nová Ves, to kde je? 😵 musím vygoogliť 🙂 Ja som ešte v materskom centre nebola,ale už táááááák dlho sa tam chystám🙂 Vo Vrábloch je materské centrum otvorené len doobeda a to nám akosi až tak nevyhovuje.Nedávno som ale bola s drobcami pri lekároch, tak skoro ráno a tak sme sa rozhodli,že keď už sme tak doobeda vo Vrábloch,zajdeme sa pozrieť do toho materského centra,na dverách bolo napísané,že ak nie je odomknuté,treba zvoniť.Zvonili sme aj 3 krát,ale nikde nikoho ☹ Hádam nabudúce.A ty chodíš niekam do MC???

teuska
10. jún 2011

@katidida ahoj. Ja som este v MC nebola, ale bojim sa toho, co pises, ze bud nebude otvorene, alebo tam budem sama. 😖 Mozme sa niekedy dohodnut a pridem do Vrabel, Nova Ves je prva dedina od Vrabel smerom na Zlate Moravce a zajdeme spolu. Pozeram, ze to mas vesele, dve male deticky. Obdivujem to, ja mam velky vekovy rozdiel a obcas nestiham 😝

dadulajda
12. jún 2011

@katidida ahoj, no sak sme sa pre tu svokru uz pohadali skvele...a izba je uz namalovana, uz to schne 🙂 jooj tak sa tesiim vyzera to dobre. a kupila som aj pokrovec taky modry si mysiakom co si hryzie syr tak sa to bude farebne aj hodit do izby 😀 a aj maly si to uziva, sak ked sa mama vytesuje musi aj on..chi chi. potom asi porobim nejake fotky a zavesim sem. A vy ako vikendujete? doma, ci vonku? 🙂

katidida
12. jún 2011

@teuska Ahoj,neboj v MC by si určite nebola sama, veď by tam s tebou bolo tvoje dieťatko 😉 😀 Ale nie vážne,niekedy sa kľudne môžme dohodnúť a zájsť tam spolu.A ten náš vekový rozdiel má svoje nevýhody, ale aj prednosti 🙂 .No náročné to je,ale nejak som si zvykla 🙂

katidida
12. jún 2011

@dadulajda Ahoj,ty si teda šikula,že už máš aj vymaľované, aj koberec si už stihla kúpit 😉 Ten s myškou a syrom poznám,je milunký,tuším,že existuje aj v červenej farbe.A veru,potom sa pochváľ nejakými fotečkami,normálne som zvedavá 🙂 My víkend zatiaľ trávime doma a na dvore, včera sme si trocha grilovali a deti sa pri tom tak fajne vyšantili a unavili,že o 20:00 už obidvaja spali ako v bavlnke 🙂 a to sa už táááááák dávno nestalo, že by sme už o ôsmej mali kľud.A dnes rozmýšľam či by sme nešli trocha do NR, na nejaký fajný obedík a potom s deťmi niekam do parku na Sihoť alebo tak,proste veget v meste 😀 A ako tráviš víkend ty-okrem zariaďovania? 😉

daduska881
12. jún 2011

@dadulajda Ahoj no my sme mali tiež doktora v nr,ale ked sme sa presťahovali tak sme zmenili,po viacerych dobrych odporučaniach sme sa rozhodli pre doktorku Zrubcovu a možem ti povedať že je fakt super chodím knej zo staršou dcerkou a zatial sme moc spokojný,takže knej dame aj drobca🙂 Inak tiež sme sa presťahovali do Lučnice časť Martinova🙂

teuska
14. jún 2011

@katidida 😀 no ale s nim som aj doma a obcas potrebujem aj niekoho ineho 😀
My sme teraz vela vonku a zrusili sme druhy spanok, tak maly ledva vydrzi do 18.00, okolo pol 19 uz spi. Zato vstava o 6.00 😝
My chodime k dr. Durfinovej, ale naposledy, ked sme boli na poradni, tam bola jej dcera a nieco spominala, ze uz bude ona. Snad som rozumela dobre, lebo maly plakal ako vzdy a tak som sa ychlo vybavila 🙂

katidida
15. jún 2011

@teuska Naše deti spávajú tiež len raz cez deň a v pohode im to stačí,ale ani náhodou nespia už tak skoro ako tvoj drobec 😒 To ti možno trochu závidím,že už máš večer potom pokoj a kľud, ale zase naopak to ranné vstávanie o šiestej ☹ ☹ ☹ Hm, nechcela by som 😒 Moji drobci si pospia tak do tej ôsmej- niekedy až deviatej 🙂 kedy ako 🙂 My sme si dali zdr. karty k Dr. Patakyovej a zatiaľ nemám žiadne výhrady,ale zas je pravda, že sme tam ešte neboli až toľkokrát 😉

katidida
15. jún 2011

Baby chystáte sa niekam s drobcami na dovolenku??? Ak áno, kam ? Poraďte, dajte nejaký tip 😉

teuska
15. jún 2011

@katidida ja sa chystam len do ZOO, pripadne nejake kupko, dovcu velmi nie, lebo muz nema dovolenku 😝
ale boli sme v maji v penzione Horec v Liptovskom Jane a bolo to super aj pre deti, len neviem co od dovolenky ocakavas, kupanie? alebo len taky oddych, aby decka mali kde behat?

teuska
15. jún 2011

@katidida ozaj dnes bol budicek o 5.40 este teraz spim 😝

katidida
15. jún 2011

@teuska bože, že 5:40 😒 😒 tak to sme sa my ešte len na druhý bok prevracali 😀 😀

katidida
15. jún 2011

@teuska No to my sa na dovolenke chceme každopádne kúpať 😎 , drobci majú veľmi radi vodičku a ja tiež 😉 Ale do ZOO sa chystám s nimi aj ja.Do ktorej si rozmýšľala ísť s deťmi ty???

katidida
15. jún 2011

@dadulajda Ahoj, všetko u teba OK??? Dúfam, že áno.Či sa naplno venuješ ešte tej izbičke pre drobčeka? 😉 🙂 Čakáme netrpezlivo fotky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

teuska
15. jún 2011

@katidida rozmyslam o Bratislavskej, lebo by som rada navstivila aj ikeu 😀 Ale mozno to budu Bojnice a odrazu sa aj okupeme. 😀a co vy?
@dadulajda aj ja som zvedava na fotky 😉

dadulajda
15. jún 2011

@katidida ahoooj no vies co robim na tom cely den a mam pocit ze figu vidno. 😖 vcera som este prala vecicky a vsetky plienky a dneska to na trikrat zehlila, boze tych pienok je tolko... ☹ ale pri vecickach som si to poriadne uzila a vytesila sa. Uz su aj poskladane v skrini a aj prebalovaci uz ma nachystany, len koliska este nieje. ta bude asi az po vikende ked pojdeme pre nu. A ani zavesy, lebo tie mi slubila sestra a fuurt sa ich neviem dockat 🙂 🙂 ale ta najvacsia robota je za nami, uz sme poumyvali vsetko po malovani a teraz znasam naspat ako kvocka 😀 a vy co porabate v tieto pekne dni? ja som vonku nebola od pondelku, lebo ked nerobim tak lezim aby sa maternica ukludnila..cera sme aj tak pol dna lezali v krcoch. Joj nech ten krpec este vydrzi aspon mesiac 😉 🙂

dadulajda
15. jún 2011

@teuska ahoj, no a chcete izbu s koliskou alebo bez 😉 😉

dadulajda
15. jún 2011

@daduska881 ahooj, no dakujem, lebo budem za nejakou dr. musiet ist, kedze to bude mimo mojho obvodu, musim sa ist popytat ci mi vezmu maleho uz pred narodenim...a ona je vo Vrabloch? ako ju najdem? moc sa tam zatial nevyznam... A my by sme chceli na Vajku ist-kedze priatel je odtial. Len ja stale tak rozmyslam, ci tam maly bude mat dobru skolku a potom skolu...ja by som asi chcela nech do NR chodi.ale zase ho dovazat..to sa neda. ako sa ti tam zije s malou? je aj kam ist von? a su tam aj mladi ludia? lebo nasi kamosi su este taki blaznivi a behaju len chlastat na vinice takze teraz sme zostali taki sami..nas to uz nebavi.a kedze ja nemozem do zafajceneho tak ani do krcmy za nimi casto uz nechodime.... 😒

katidida
17. jún 2011

@dadulajda Ahoj, my sa po tieto pekné dni kúpavame na dvore, hráme v piesku a tak 🙂 Užívame si slniečko kým je 😉 Ja zas špekulujem vymaľovať a nejak pekne urobiť spálňu, rozmýšlam nad nejakou novou skriňou alebo šatníkom, lebo máme síce komplet novú spálňu s komodou a trojdverovou skriňou, ale mne s manželom to akosi na veci nestačííííí 😒 🙂 Na a keď som mužovi povedala, že by som chcela vymaľovať spálňu, no to by ste mali vidieť ten výraz tváre 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

katidida
17. jún 2011

@teuska Presne o týchto dvoch alternatívach, čo sa týka ZOO uvažujem aj ja.Tak ešte uvidíme.V BA v ZOO som nebola ešte ani ja a v Bojniciach som už bola viackrát, ale to bolo táááák dávno.Ktovie ako to tam vyzerá teraz.

dadulajda
17. jún 2011

@katidida jeej tak to vam je supeeer, pre toto ja chcem byvat v dome. vlastne pieskovisko, bazenik, ... 🙂 🙂 a blizko pri dome. Tak to sa maju deti, to je super. A ako chcete malovat? ja som robila 2-kombinaciu farieb a je to take zivsie. 😉 a ak mate miesto na satnik urcite odporucam!! uz len preto ze dvere mozete zamknut, co urcite pri Nelke za take 2 roky ocenite 😉 😀 ja som tiez chcela, ale moj drahy vymeral vsetko tak ze ho nezmestim.takze musim mat vstavanu skrinu, co sa mi osobne moc nepaci..oproti posteli nejaky kolos obrovsky! 😝 zrkadla tam uz vobec nedam. Ale jeho otec vyraba nabytok, on nam spravi co chceme tak aspon to. Ked budem skrinu aj kazdy rok menit, stoji ma to len matros 😝 a ked sa do toho pustite a najde doma uz len odlozene vsetky veci a kupenu farbu, nic ine mu neostane len vam to namalovat 😅 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre