Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
22. máj 2009

ari, však my sme už o desiatej boli pri dome, ja som nečakala na tú pol 11 čo sme sa dohodli, lebo začalo pršať, som sa bála, že spustí...

marina.o.
22. máj 2009

zeli,dakujem za vysvetlenie skratky.Keby som rozmyslala,mohla som na to dojst sama 😒
arianna,mz sme nemali ani rukavniky.

marina.o.
22. máj 2009

biela,na ocka sme sa skerili 😀 Fotku som chcela davno vymenit a vcera si ma fakt inspirovala 😉

zelmirka1
22. máj 2009

ahojte
to s tym ockovanim je zlozite, ano je povinne ale zase je to v rozpore s inymi pravnymi normami a nikto mi nemoze proti mojej voli zaockovat dieta takze tak.
Inak ucinnost vakcin je niekedy dost kratka a aj vytvorenie protilatok je individualne lebo aj minule bolo v spravach ze niake deti dostali cierny kasel a pritom boli zaockovane co je zvlastne.
Ja som mala mums aj osypky a to su chorobu ktore sa daju liecit a vakcina MMR je casto spajana s autizmom kvoli urcitym zlozkam ktore obsahuje. Vacsina krajin /okrem SR, CR/ nema povinne ockovanie, len doporucene a je to na rodicoch.

gabrielkaa
22. máj 2009

ahoj zelmirka, kedy sa ockuje vakcina MMR? tema ockovanie je veru diskutabilna. niektore krajiny vraj neockuju deti do veku dvoch rokov, lebo to vraj naburava este aj tak nevyvinutu detsku imunitu. ale pokial je riziko choroby vacsie ako rizika z vedlajsich ucinkov ockovania tak by som asi nemala odvahu odmietnut...skusim sa na tu vakcinu MMR popytat niekoho.

gabrielkaa
22. máj 2009

aha som si uz vsimla, ze si pisala, ze v 15 mesiacoch. co sa tyka tych dvoch vakcin, co sa ockuju naraz, hexa a prevenar tak my sme uz dostali dva krat. malicka na to mala reakciu, vyskocila jej teplota. a teraz neviem ci z hexy alebo z prevenaru. co si sa docitala v pribalovom letaku? v celku ma to zaujima, lebo sestra sa vratila zo spanielska a vravela, ze sa tu deti dost ockuju. ja sa tiez bojim ockovania, lebo naozaj tie deticky dostanu tolko virusov do seba v tom prvom roku az mi je z toho mierne zle. ake reakcie su na tretiu davku hexy?

vera21
22. máj 2009

Ahojte,

takze Biela : kedze si blondinka, ospravedlnim ta a klikni este raz na ten kocik - http://fishki.net/comment.php?id=51689 a vpravo potiahni mysou kurzor dole a pozri si aj ostatne fotecky, aby si pochopila, preco je taky otrasny 😀 😀 😀 😀 😀
Zeli, ja som odvalena ako puk,lebo som si vcera len tak narychlo kukala tu diskusiu o odmietnuti ockovania na podnet jednej mojej kamosky a uplne som teda cumela.....Skoda, ze som si to neprecitala skor, lebo niektore ockovania by som aj ja vynechala - urcite, teraz vsak uz mame pokoj s ockovanim az do siesteho roku veku....Hned ma napadali vsakovake pricinne suvislosti medzi ockovanim a nasim pobytom v nemocnici, normalne mi vcera az zle bolo, ked som si niektore clanky citala....a prevenar sa ockuje "iba" dvoma davkami pre deti po jednom roku...

vera21
22. máj 2009

Biela, ozaj a nechcela si takyto nocnik nahodou ?
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

vera21
22. máj 2009

Marina, super fotka v pase ! 🙂

vera21
22. máj 2009

Som si tu teda pokecala, idem sa venovat navsteve a o polnoci som tu ako na koni...

biela
22. máj 2009

čaute,

ja len tak na skok!

vera, nie, my máme FP nočník no je odstavený, oli ho nechce ani vidieť a ciká do obyčajného.
ten kočík je super, ja som si pozrela len 1.obrázok.
vera, videla si toho nového víťaza eurovízie? celkom milý cukrík tu ti ho dávam 😀

https://www.youtube.com/watch?v=-8JRtGMBUz0
gabrielkaa
22. máj 2009

Ahoj vera, kde si citala tu diskusiu o vakcinach? nemozem ju najst...rada by som si to precitala. o tej MMR som citala na internete a znie to dost hrozivo. aj v pribalovom letaku je jednym z vedlajsich ucinkov aj ked zriadkavych - encefalitida - opuch mozgu. a okrem toho ako spominala zelmirka, je to spajane s autizmom dost casto... ale da sa vobec odmietnut ockovanie? a co bude nasledovat potom? aky postup? lekar - pediater to musi asi niekde zaznamenat pripadne to oznami lekarskej komore, alebo?

vera21
23. máj 2009

Ahojte 🙂 Tak som prave vyprevadila navstevu, troska sa nam to natiahlo, ale bolo supris, som sama, tak bola babska jazda 😀
Gabrielka - kuk : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Biela, super, esteze si sa polepsila 🙂 Ten Rybak sa mi paci - teda ten song, uz som to videla 😎
No a idem ja uz radsej spat, lebo ten sampus mi bude travit az do nedele..papa 🙂

gabrielkaa
23. máj 2009

diky Vera, kuknem to. fiha vy ste to pekne potiahli 🙂

ma.senka
23. máj 2009

ahojte,
vera, ja som vcera s navstevou skoncila o 23.30 ale uz som sa neprihlasovala, nech radsej neprovokujem 😀

ocujte dievcata, zacali sme s prikrmami - teda prvou mrkvou - misko to vsetko spapal ale asi po hodine strasne po tej mrkve plakal, potom aj po druhej aj tretej mrkve. Riadne som ju uvarila, prepasirovala cez sitko. Zjedol zakazdym
cca 1 cajovu lyzicku. Predpokladala som, ze asi sa mu zahustuje stolica a ma mozno aj krce. Nakoniec
som mu pomohla rektalkou, ktoru som doteraz pozila len 1x, no a vyslo z neho okrem kakacky aj kusky nestravenej mrkvy. Dokina povedala, ze mam tu mrkvu 2 dni vysadit a pokracovat potom dalej... to aj vy ste mali taketo problemy? dost ma to zaskocilo. myslela som si, ze problem bude len v moznom odmietani tuhej stravy. a ze konecne po zavedeni tuhej stravy prestaneme grckavat. no ale zrazu hups, problem so stolicou...
dievcata, ako sa darilo s prikrmami vam?... vdaka 😔

marina.o.
23. máj 2009

ahoj ma.senka,nam mrkvicka najskor nechutila ale sme ju aj tak tlacili do seba 🙂
Zo stolicou sme nemali ziadne problemy.Takze my Vam moc neporadime.Teraz sme ako srotovnik 😀

ma.senka
23. máj 2009

no srotovnik zda sa, ze budeme aj my 😀 no ale vydaj srotu sa nam nedari.. ☹

no a ako si tu mrkvu pripravovala? si ju nejako mixovala? rozmyslam, ci to pasirovanie bolo
dostatocne...

marina.o.
23. máj 2009

mrkvu som najskôr len popučila vidličkou.Neskôr som prišla nato,že by som to mohla aj cez sitko prepasírovať 😝

mgurnak
23. máj 2009

my sme mrkvy museli tiez vysadit, lebo sme po nej mali zapchu...tak som ju nedavala potom vobec, a aj teraz davam len sporadicky...nam potom pohohla tepla voda alebo som malemu uvarila susene slivky a potom som mu ich dala ako vyzivu a aj tu stavu sme potom vyuzili..a nedavno sme kupili kvapky BIO GAIA..su uplne super, na prirodnej baze, cosi ako acidko pre dospelych....a to mu teraz strasne pomaha..... 😉

ma.senka
23. máj 2009

mgurnak - je mozne, ze asi aj my budeme musiet vysadit, uvidime. dnes som nedavala mrkvu, len som dojcila - msiko je spokojny, ziaden problem... tie kvapky skusim neskor, uvidime ako pokrocime dalej... v pondelok dame s mrkvou opravaka...

anarida
24. máj 2009

Ahojte.Prosím Vás baby čo ste rodili v ZA.Neviete či sa prepúšta aj v nedeľu?
Chantall mi volala,že ju nechćú pustiť sestrička jej povedala,že v nedeľu neprepúštajú ale mňe sa zdá,že prepúštajú každý deň,nie? 😕

hviezdickaz
24. máj 2009

ahoj,nikdy neprepustaju z nemocnice cez vikendy 😉

anarida
24. máj 2009

hviezdicka ďakujeme 😉

hviezdickaz
24. máj 2009

nemate za co,aj ja som chcela ujst cez vikend 😀 , nedalo sa 🙂 . Gratulujeme Chantall k babetku 😉

zelmirka1
24. máj 2009

ahojte
ja sa vratim este k ockovaniu ako ste pisali.
vera ja som tiez sa o to vobec nezaujimala, ani neviem preco som si vytiahla pribalovy letak k prevenaru a zacala studovat...potom som si pozrela dalsie letaky k vakcinam, nasla temu odmietnutie ockovania /precitat ju mi zabralo niekolko dni/ a potom som sa uz vrhla na dalsie informacie. Bola som v soku, lebo som povazovala ockovanie za pozitivne a absolutne bezpecne. Az mi znama potvrdila ze jej dieta presne po MMR prestalo rozpravat, zacalo sa spravat inak a nakoniec mu diagnostikovali autismus a dalsia mamina ze ockovanie malej uplne rozhodilo imunitny system a dost sa natrapili kym ju dali ako tak do poriadku. Aj ked samozrejme takych pripadov je velmi malo tak som si povedala budem opatrna. Nie som uplne proti ockovaniu ale s rozumom.

Masenka, aj moj Misko maval nestravene kusky mrkve, to sa stava, ja mu ju davam stale, uz sa to upravilo
postupne, je pravda ze ma tuhsiu stolicu odkedy prikrmujem preto striedam roznu stravu a teraz davam slivkovu stavu. Tiez som skusala Bio Gaya ale nam to moc nezabralo.

biela
24. máj 2009

ahojte,

masenka, ja ti v tomto neporadím, my sme nemali problém s kakaním, ja som mu mrkvičku len pučila vidličkou a strávil ju normálne. možno by som skúsila 1-2dni tú kupovanú mrkvičku vo fľaštičke, hovorí sa, že to je ešte lepšie ako tá kupovaná v obchode, alebo na trhu. ja neviem posúdiť, oli to moc nepapal, iba keď sme cestovali.

tak aký bol víkend?

zelmirka1
24. máj 2009

ahoj biela
ako sa mate ? vikend bol fajn, v sobotu sme boli v Polsku na vylete, trochu som malemu pokupila letnejsie veci
na oblecenie lebo som mala same teplejsie a uz mu bolo fakt teplo. Maly bol zlaty a v pohode, nas to unavila viac ako jeho 😀 😀
Inak ja davam tiez kupovany mrkvicky a je fakt ze z nej tie kusky nemal v stolici ako ked som mu doma popucila.

gabrielkaa
24. máj 2009

ahoj Zelmirka, to o tej MMR vakcine to vazne? ta znama je zo ZA? ja som si zacala citat o tej MMR vakcine na internete. aj pribalove letaky som si presla ohladom prevenaru a hexy. neviem ci su tam vsetky negativne ucinky ale myslim, ze to este dokoncim, lebo uz dve davky zobrala a na rade je uz len tretia. ale co sa tyka MMR tak som o tom dost citala, ze je to spajane s autizmom.....inak ta tvoja znama nemala v rodine autizmus? nebolo to dane genmi? je to dost alarmujuce...co budes robit? inak neviem ake su postupy a ako sa postavi moj pediater k odmietnutiu ockovania... chystam sa ale zistit viac ohladom tejto vakciny. zaujimalo by ma odkedy sa to ockuje, lebo choroby proti ktorym sa to ockuje nie su smrtelne. aspon mumps, ani ruzienky....sestra to v detstve prekonala, a ja len ruzienky.. to je hrozne, cim viac clovek vie, tym viac sa boji.

ma.senka
24. máj 2009

ahojte dievcata, vdaka za rady, skusim kupit v obchode. to sa predava uz rozmixovane? alebo to su kusky v nejakom naleve? zajtra ju znovu skusim, ak to nezapasuje, skusim dat zemiak, a mrkvu potom neskor...

zelmirka1
24. máj 2009

gabrielka ano ta znama je zo ziliny ale nechcem vyvolavat paniku fakt nie, zial nemaju v rodine nic take, ono
to aj dost dlho trvalo kym to potvrdili lebo sa velmi tazko diagnostikuje. Ja proste MMR nedam, ja som mala mums aj osypky a som v poriadku. Mozno zvazim neskor ked ked bude maly vacsi mumps ale naozaj to nie su smrtelne choroby. Je to tazke lebo su dva tabory, za ockovanie a proti a kym clovek nie nevie tak je v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre