Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

gabrielkaa
25. máj 2009

ahoj marina 🙂
no ved prave to je dovod pre ktory som sa rozhodla hexu aj prevenar dokoncit, lebo potom tie predosle pravdepodobne stratia vyznam. uvidim co sa da urobit s tym MMR a ci sa to neda posunit na neskor alebo rozdelit...myslim rozdelit ockovaciu latku, mozno prave ta troj-kombinacia vyvolava taketo "neziaduce" reakcie

marina.o.
25. máj 2009

to veru neviem,či sa dá rozdeliť.

chantall33
25. máj 2009

Ahojte tak už sme doma.Opíšem Vám môj pôrod 😉
Prvé kontrakcie prišli okolo 20:00.Presne to neviem, pretože som sa práve sprchovala a nevenovala som tomu až takú veľkú pozornosť.Keď ale po nejakom čase stále neprestávali pozrela som sa na hodiny a merala ako často sa objavujú.Asi po pol hodine mi začalo byť jasné, že už je to asi tu.Zavolala som teda mojej mame povedala som jej čo sa deje a nech po mňa príde.Ale,že sa nemusí ponáhlať myslela som,že to bude trvať dlho.Krátko po príchode mojej mamy mi pukla plodová voda a v tom momente mi bolo jasné, že už je to ďalej ako som si myslela.Začala som rozdávať príkazy mojej mame.Jednu igelitovú plachtu na posteľ, jednu na zem pred posteľ. Posteľ prekryť normálnou plachtou a na to jednorázovú nepremokavú savú podložku. Sťahy už boli veľmi bolestivé.Nevedela som si nájsť polohu v ktorej by bolesti boli ľahšie znesiteľné.Mama bežala k telefónu a volala na novordenecké oddelenie,že čo má robiť tam nevedeli.Máme si zavolať sanitku 😠 Každú chvíľu som pozerala na hodinky a bolo mi stále jasnejšie, že n sanitkári to nestihnú.Bolo asi 22:40 keď to začalo intenzívne tlačiť dolu. Asi dve kontrakcie som sa snažila dychčaním spomaliť priebeh. Pritom som stále hovorila: Ešte nie,ešte Chantallka chvíľku počkaj. Nutkanie na tlačenie sa už ale nedalo nijak zdržiavať. Kľakla som si na kolená a rukou nahmatala hlavičku tlačiacu sa na svet. Už to ide, povedala som mojej mame a tá zľahka vyľakaná moj nález potvrdila. Nasledujúcou kontrakciou vyšla hlavička a pri ďalšej vkĺzlo babke do rúk moje krásne bábätko.Trošku zamrnkala, akoby chcela povedať: tak už ma tu máte, a keď ju babka položil na podložku, so spokojným výrazom na tvári zaspala. Vôbec nemala obavy z toho, že jej mamička a babička nevedia čo majú teraz robiť ďalej.V tom prišla sanitka.Boli veľmi prekvapený ako super sme to zvládli.Previezli nás do nemocnice maličkú Chantall prevážili umyli a doniesli zas mňe a pyšnej babke 🙂 Tento malý zázrak pomohol mojej mame prísť na to čo pre ňu ja a teraz už aj malá znamenáme 🙂 Maličká je úžasná stále spinká.Na papkanie ju budíme.Cez kúpkanie spinká 🙂 je to poklad 😵

Ďakujem Vám pekne za Gratulácie 😉

zelmirka1
25. máj 2009

ahojte
ja som sa rozhodla preto nedat prevenar lebo ucinkuje len proti 7 druhom streptokokov a existuje ich okolo 90
a hlavne u kazdej vakciny je velmi otazne ci sa protilatky vytvoria alebo nie a ucinnost len par rokov. Vela deti napriek ockovaniu dostali choroby na ktore boli ockovane. Rozdelit niektore vakciny sa da, ale lekari to nechcu.
Ide tak trochu aj o business, farmaceuticky priemysel stale zdokonaluje a vyraba nove vakciny ktore chce predat.
Inak ma pobavila moja lekarka ked mi povedala nebojte sa neziaducich ucinkov, dnes su uz vakciny lepsie ako kedys ked boli caste rozne reakcie, hlavne ze kedysi to iste tvrdili nasim mamam a veselo ockovali napriek tomu ze ucinkov bolo dost. Ja som si tiez nasla v karte ako som reagovala.
Ale dost o ockovaniach, my mame dnes presne 8 mesiacov 🙂 🙂 🙂

zelmirka1
25. máj 2009

chantall33...to je fakt neuveritelny pribeh, gratulujem, to bude mala raz kukat ked jej porozpravas ako sa narodila. 😀

marina.o.
25. máj 2009

jeej,Miško,všetko naj 😉

marina.o.
25. máj 2009

chantall,zaujímavý príbeh.Akurát nechápem prečo si sa toľko zdržiavala doma.Ja som bola tiež prvorodička a netušila som ako to bude.Keď som zistila,že mám kontrakcie,tak som hneď išla do pôrodnice.
Ale hlavne,že ste obe v poriadku 😉 veľa zdravia Vám prajem.

biela
25. máj 2009

dobrý večer prajeme,

zelka, miškovi všetko naj k 8 mesiačikom. ako ten čas rýchlo beží, už je to veľký chlapík!

chantall, je dobré, že nakoniec to všetko dobre dopadlo, takto by mali vyzerať všetky pôrody, 2 hodiny kontrakcie, potom šup bábo vonku, gratulujem. my "šťastnejšie" sme sa trápili aj 24 hodín, fakt ti závidím ! 😉
malá je krásna.

haló je tu niekto či už všetky spíte? 🙂

vera21
25. máj 2009

Ahoj,
no ved predsa ja som tu 😒 Zeli, malemu gratulujem! Uz ti to ubieha rychlejsie, ci ani nie ??
Chantall, mala je fakt nadherna ! Gratulujem k takemu vykonu !!! 🙂

marina.o.
25. máj 2009

aj ja som tu 😉 ale asi idem ešte pod sprchu 😝

ma.senka
25. máj 2009

ahojte,
chantal si sikulka 🙂 gratulujem este raz 🙂

zelka, gratulujem miskovi k 8 mesiacikom 🙂 krasne nam to ubieha, vsak?

vera21
25. máj 2009

Masi, a uz si nakupila tu mrkvu vo flaskach, co je zdravsia, ako to, co doma kuchtis ??? 😀

ma.senka
25. máj 2009

ee, nenakupila. mrkva sa podavala doobeda, nemala som kedy ist do obchodu. uvarila som tu
co som mala doma -tentoraz neboli ziadne problemy zaplatbanboh, dufam, ze uz to bude dobre a budeme
kakat tak ako sa patri 🙂 ...

vera21
25. máj 2009

este ma napadlo, ze skus dat pol na pol, aby si to mala redsie a maly to nemal az take tazke 🙂

ma.senka
25. máj 2009

hej, pridala som trosku vody v ktorej sa to varilo a dala som mu potom aj trosku cajiku

ma.senka
25. máj 2009

bola si u tej kamosky na vylete?

vera21
25. máj 2009

Teraz neviem, kde myslis ? V Nemecku ? Tam som bola minuly tyzden a v PE som bola tyzden predtym...

ma.senka
25. máj 2009

v PE som myslela... Ze si mala ist do DE som ani nevedela

ako si sa mala?

vera21
25. máj 2009

Teraz, kde ako som sa mala 😀 😀 😀
Ved ti zajta porozpravam fsecicko 😀

ma.senka
25. máj 2009

😀 😀 tazka rec, jasne, zajtra ta vyspovedam 😉

prave pred chvilou sa mi misko zobudil s krikom, ale hned aj prestal. dudluje si palcek..
tak uvidime, ci som tu mrkvu neprechvalila ☹

pa, bru noc

vera21
25. máj 2009

dobru

dadus
autor
26. máj 2009

chantall33 gratulujem....no mam chut ta nazvat profesionalkou 😉 😀 vela zdravicka....

marina.o.
26. máj 2009

ma.senka,ahoj ešte raz 😉

ma.senka
26. máj 2009

ahojte

ahoj marina 😉 konecne sme sa videli 🙂

ahoj vera 😉 konecne sme sa videli 🙂

stretnutie s verou prebiehalo nasledovne: - boli sme dohodnute po nasom plavani, ze
vera s malou dobehne kolo 16.30 do parku -
16.00 - odchod z baby plavania, misko zaspava
16.02 - misko sa budi
16.05 - misko je mrzuty
16.07 - misko reve - vzapati vola vera, ze ci vydrzime,ze jej mala este! spi - reku vydrzime
16.30 - misko papa, na rukach je v pohode, v kociku reve
17.00 - misko znovu papa, zjavuje sa vera, misko by aj reval, ale ma nove podnety - veru s rodinkou, tak je ticho
17.00 - 17.30 - vera nahana alicku na papanie - presuvame sa na piesok do kamky
17.45 - alicka sa hra, misko zacina byt nespokojny
18.00 - misko je uz sakra nespokojny, exnem kofolu a letime domov - alicka sa pekne hra,
vera sedi dalej pri kofole
18.30 - prichod domov - misko celu cestu reveeeeee...

vera - dobre sme pokecali, ze? 😀 dievcata, kto ide so mnou von nabuduce? zda
sa ze misko reve iba ked je so mnou sam, asi sa so mnou vonku boji 😀
a doma - usmievave dietatko, pekne vykupane, vyvetrane, smeje sa na ocka, ocko sa ho nevie nabazit 🙂
(a ogrcana mamina tiez 😀)

anarida
26. máj 2009

ma tak to ste mali super stretko 😀 moje prvé stretko zo Chantall bolo fajn až na to,že som jej asi vyvolala pôrod abo čo 😅 o pár hodín porodila 😅

marina.o.
26. máj 2009

ma.senka,my sme zasa nespokojni na plavani...vo vode je Adelka ako rybicka ale potom...ani prezliect sa mi neda.Dnes ju musela mat mgurnak na rukach,lebo medzi detmi revala o dusu 😢

ma.senka
26. máj 2009

marina - ja preto chodim s mamou. misko nevie byt na rukach u neznamych ludi. napr. neexistuje aby som ho tam
polozila na zem a aby sa tam hral s detickami alebo s tou dievcinou co tam je... neviem, asi je to chyba, mozno
by som ho mala nechavat na chvilu s inymi, ale co ja viem... chcem z toho mat prijemnu aktivitu pre oboch a nie stres... no a prezliekanie to je tiez kapitola sama o sebe...

biela
26. máj 2009

masi,

tak to bolo vtipné! 😀
prežila si pekné popoludnie.

ma.senka
26. máj 2009

biela - a vies ze hej? 😀 som sa spolocensky vyzila 😀

inak - misko vecer zaspaval asi hodinu - ako ste to tu vy raz spomenuli, vecer dostal redbull cez moje mlieko a
este asi hodinu sa v postielke vyrehlieval, hral sa s cumlom, kopal do zabradlia, plysovy nosorozec dostal bitku a az potom zaspal.. cca o 21,15 ... ten redbull bol asi v tej kofole 😎

biela
26. máj 2009

masi, kofola je len zafarbená voda, tam by nemal byť kofeín. to mlieko je proste životabudič.
on mi drieme už o siedmej, dám o pol ôsmej mlieko a zrazu ožije a nie a nie zaspať.
inak, moje stretnutia s kamoškami v parku vyzerajú asi tak, že nerobím nič iné len dávam na oliverka pozor, aby mi nezdrhol na cestu, lebo pieskovisko ho nebaví, ani hojdačky nehrozia, lebo tam musí sedieť, tak vybieha len tam ako je zastávka hore-dole, hore-dole.
a po hodine sa rozlúčime s kamoškou, že tak čau, zase inokedy pokecáme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre