Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

betyna8
31. jan 2010

ahojte babule,troška som vam tu vtrhla, neviete prosím o nejakom fotografovi,čo robí fotenie bábatiek???dakujem a prajem pekný deň 😉

silvia07
31. jan 2010

zelmirka 1 - ja poznam Mudr. Horansku -patrim k nej....inac baby ak ste z Vlciniec, tak sauna je aj na Martinskej skole...teraz tam bol den otvorenych dveri...da sa objednat aj do sauny aj na masaze...

ollski
31. jan 2010

ahojte, hladam info ohladne skolok...centrum a hliny...
rada by som isla so Simi na zapis a pevne verim a dufam, ze ju aj zoberu 😅
ak viete nejake podrobnosti o zapisoch a skolkach, napiste prosiiim, prosiiiim 🙂 nech sa zorientujem, diky moc!!

marina.o.
1. feb 2010

olalka,neboj,hodim Ti nejaku 😀 😀

marina.o.
2. feb 2010

halooo.maminky kde ste vsetky 😒

fukylove
2. feb 2010

marinka - neviem kam sa vsetky schovali 😉

a ja este maminka nie som, ale uz si niekedy hovorim, ze by som tak okolo 38tt ani proti nebola, keby sa maly rozhodol, ze je cas 😀 😀 😀

zelmirka1
2. feb 2010

ahoj fukylove, pozname to vsetky, posledny mesiac je uz taky narocnejsi, lebo brusko je fakt velke a ja som sa citila fajn ale napr. v posteli uz som si nevedela najst polohu, obut topanky islo tazko a ked som raz nebola schopna sa zdvihnut z vane uz som si radsej v nej nesadala ked nebol muz doma 😀 😀 😀
inak mne sa zda ze sa teraz rodi dost chlapcov, neviem ci je to zdanie, len aby si mali kde najst frajerky ze marina 😉

marina.o.
3. feb 2010

fukylove,ja som obidve deticky porodila v 39tt.
zeli,ved mame len chlapcov kamosov,tak hadam sa podelia o frajerov 😉

zelmirka1
3. feb 2010

no ved prave to je ten problem marina ze je chlapcov viac, neviem ci sa mi bude pacit delit sa o tvoje kocky 😉
prave som prisla domov z MC a veru tak nasnezilo ze neviem ako sa budeme poobede brodit snehom, keby prestalo snezit tak pojdeme sankovat ale stale pada a pada....

fukylove
3. feb 2010

no - zeli, marinka - v Ziline asi bude vela chlapcekov 😀 😀 😀 lebo u nas v marcovkach zatial vyhravaju dievcatka...

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vRefe...

a inak - vonku je fakt hroza... aaaaaaaaach boze... ja sa uz bojim vyjst aj von, lebo sneh pada na lad a mna ide porazit... niekolkokrat sa mi podarilo skoro skydnut... a to aj napriek tomu, ze si davam pozor ako neviem co....

zelka - moja sestra ma dceru - 6 mesiacov - neboj, v najhorsom Vam ju dohodime 😀 😀 😀

zelmirka1
3. feb 2010

tak to je fajn fukylove ked vyhravaju dievcata tak sa nebojim, frajetku si najde.... 😀 😀 😀

marina.o.
3. feb 2010

ja som mala v plane ist dnes s malymi von,ale budeme zasa doma....

fukylove
3. feb 2010

marinka, tak uspat a vytrepat na balkon 😀 😀 😀 😀 😀

marina.o.
3. feb 2010

mame super susedov nad nami,co neoklepavaju popol do popolnika ale na nas.... 😠 takze balkon sa nekona...ale zatial spinkaju.

katherine27
3. feb 2010

Ahojte babule..ako sa máte?...ja som dnes mala poradňu, všetko OK..stále sa nevieme rozhodnúť či ZA alebo CA..a ešte k tomu možno budem mať cisarak, závisí od situácie..malý má omotaný pupočník - to vieme od 3D sona a ja mám zvýšený pulz - 90 až 100..takže nič moc..chcem sa s Vami poradiť, ak by som sa rozhodla pre ZA, ako to funguje..viem , že oficiálne sa zajednať nedá, ale viem že sa to robí.. to mám prísť za ním osobne, na drzovku?..

anik1
3. feb 2010

No Katherine ak ti môžem poradiť, tak nechoď do ZA, teda ak si nezaplatíš nadštandart. Na normálnych izbách sú otrasné sestričky, ktoré vôbec nechápu, že niekto rodí prvýkrát, alebo má nejaký problém po pôrode. Nič ti neporadia a keď ich aj o niečo slušne poprosíš pozrú sa na tebe či ti náhodou nešibe a hneď sa ťa strasú ako nejakej handry. Jednoducho sú neochotné a neohľaduplné. Veď asi už zabudli že aj oni boli mladé a nevedeli čo ich čaká a ako riešiť niečo také ako je napríklad problém s prsníkmi, keď začínaš kojiť, či čokoľvek iné. No fúrie. Ale zas na druhej strane lekári sú tam fakt v pohode, ja som tam rodila dvakrát a ten druhýkrát som zvažovala inú nemocnicu, žiaľ okolnosti ma prinútili ísť znovu tam. Našťastie do služby nastúpil môj gynekológ a odrodil ma, tak aspoň toto bolo fajn. S tým jednaním ti nepomôžem, ale ak sa ti nepodarí zajednať si lekára, tak si vezmi k pôrodu manžela, vraj sú potom milší a ohľaduplnejší. Teraz som myslela žiaľ opäť sestričky na pôrodnej sále, no možno aj medzi nimi sú nejaké fajn, ja som to šťastie v ZA nemala. Žiaľ aj keď si toho veľa prečítame, životná skúsenosť býva vždy iná a niekedy aj vieme z tej literatúry asi ako, len v praxi sa to líši a v ZA to milé sestričky nechápu. Držím palce, aby ti všetko dobre dopadlo.

fukylove
4. feb 2010

kathe - tiez sa pripajam k anik - ja som v ZA nerodila, moja sestra v lete... mne vadila hygiena ako taka, kovova vanicka z doby kamennej na izbe pre kupanie babatiek (fakt otras!) a fakt neviem, ako by sa k sestre spravali, keby tam nebola s nou mamina - zachranarka, vo svojom pracovnom...

ja osobne som na ZA nepocula moc dobrych chval, najma na sestricky... iba ak si zaplatis nadstandard...

ja idem do CA, co sa tyka vzhladu oddelenia, tak nie je o com, co sa tyka personalu, tak aj napriek tomu, ze som si bola pozriet oddelenie pocas pracovnej doby a viac menej neohlasena, tak sa ku mne spravali milo a odpovedali na vsetky otazky, ktore som mala...
ja som zvazovala nadstandard, no uz teraz viem, ze mi v CA staci aj obyc izba 😉

babulky - sa Vam musim pochvalit - robila som podla receptu jednej marcovky babovku, kde sa miesto muky dava iba pudingovy prasok - boooooze - ja som asi na babovkach docasne zavisla.... 😀 😀 😀 za posledne dva dni som upiekla uz tretiu 🙂)))))))))))))))))

katherine27
4. feb 2010

Babule diky za info, ja som bola do včerajška skôr rozhodnutá pre CA, ale včera som mala poradňu, hodila som debat so sestričkou, že zvažujeme..a bola som dosť prekvapená čo mi povedala, že do CA by nešla, že nevie či to je zhoda okolností, alebo čo, ale že pacientky môjho dokiho nie sú spokojné, resp. že všetko musí naprávať, teda posielať do ZA alebo liečiť..čo sa týka nejakých operačných zákrokov..dosť som bola z toho v šoku..ak to bude ZA, tak jedine nadštandard a Babjak..a ak nie, tak CA..
ZA som zažila, ležala som tam 2X, takže viem svoje...
ale mi nemáme nikde žiadnu známosť, v oblasti zdravotníctva nepoznáme.. 😒

fukylove šupni recept a ja chcem vyskúšať, manžel má rád bábovku... 😉

marina.o.
4. feb 2010

fukylove,propomenula si mi detstvo.Taku pudingovu babovku nam mamina casto robila 😝

lienka1076__2
4. feb 2010

Katherine ja som sa bola presvedčiť v ZA ako to vyzerá a je to fakt bieda. Keď tam nemáš známu nejakú sestričku, tak ti nepomôže nič.
Ja idem do MT. Je to tam pekné a veľmi príjemný personál. To mi potvrdilo veľa rodičiek, čo tam boli a tiež som sa tam bola kuknúť. Je to síce ďalej, ale vždy lepšie ako v ZA.
Ako ti závidím, že sa ti to už kráti, ja sa už neviem dočkať pôrodu, lebo sa chcem konečne cítiť dobre. To je hrozné, nikdy som si nemyslela, že to môže byť aj nepríjemné. Vždy som čítala, že tehotenstvo je super a tak.... Ale ☹ . Už nech je konečne máj a malinká je vonku

zelmirka1
4. feb 2010

ja pridam svoju skusenosti, rodila som v ZA cisarskym a na nadstandarde som bola velmi spokojna, mile sestricky, ochotne, pomahali a snazili sa fakt velmi, pekne izby, vsetko, manzel mal kluce a kedykolvek za mnou mohol prist
ale je pravda ze vyskusala som si pocas tehotenstva normalne odd. a bolo to dost zle, neporovnatelne takze ak ZA jedine nadstandard, ak nechces platit radsej CA ci MT.

fukylove
5. feb 2010

babulky, pripajam teda ten receptik na babovku - ja ako celiaticka som ho velmi ocenila - lebo bezlepkova muka stoji majland, kdezto puding je lacny 🙂

6 vajec
20 dkg cukru + 1 vanilkovy cukor (ja davam 20dkg spolu s vani, nemam rada az take velmi sladke...)
2 lyzice oleja
1/2 kypriaceho prasku (ja davam iba trosku - nikdy nie polovicu.. nemam dobre skusenosti 🙂 )
2 zlate klasy a 1 kakaovy puding alebo 3 zlate klasy (ak chces mat iba biele cesto)
(alebo akykolvek puding... ja som uz robila aj s karamelovym, aj s malinovym a do toho maliny a tak...)

POSTUP:

1. z bielkov vyslahame tuhy sneh
2. primiesame cukor
3. primiesame zltka, olej a kypriaci prasok
4. v pripade, ze chceme viacfarebnu babovku, tak oddelime cca 1/3 hmoty a primiesame kakaovy puding (alebo nejaky inak farebny 🙂 ), do zvysnych 2/3 primiesame zlaty klas
5. podla typu formy -ak treba vymastime, vysypeme, naplnime a dame piect...

180 stupnov, cca 45 minut - respektujeme skusenosti s vlastnou rurou 😉

Zelam Vam dobru chut 🙂 nase marcovky ju viacere robili a ako sme sa zhodli - je prudko navykova 🙂)))) tak opatrne... hehehe... lebo ja som ju piekla v poslednych dvoch dnoch trikrat 🙂)))

PS: toto cesto sa da pouzit aj na plech ako piskot, staci poukladat ovocie a zaliat zelatinou a mate rychly a jednoduchy kolacik pre navstevu 😀 😀 😀 😀 😀

fukylove
6. feb 2010

babuleeeee - tu skapal akosi pes ci co... ??? 😀

marina.o.
6. feb 2010

tu sooooom.Dnes sme boli doobeda aj poobede vonku 😝

fukylove
7. feb 2010

hehe, marinka - ja som uz v tej dobe, ked si pisala trosicku relaxovala... vlastne ako cely den v posteli 😀 a tu je vysledok... od 3tej som hore 😀 😀 😀 a neviem co robit... mam kopec prania, no keby som teraz zapla pracku, tak ma asi susedia zabiju 😀 😀 😀

marina.o.
7. feb 2010

ahoj,ved pozeram,co to tam mas za cas 😀

fukylove
7. feb 2010

joj - marinka - to ja tak niekedy 🙂 nemozem spat, hodinu sa prevalujem v posteli a potom to vzdam a idem si sadnut za pocitac a robit 🙂

akurat ze dnes mi akosi spadol po hodinovej praci program a nic mi neulozilo.. ma skoro svihlo 😀 😀 😀 ale co uz 🙂

co dnes varis/varite na obedik? 🙂

marina.o.
7. feb 2010

co sme varili?polievka klasika a potom sme mali kuracie spizy (skusala som novy recept z Brejku),opekane zemiaky a grilovanu zeleninu k tomu.
Ty si co dobreho varila?

fukylove
7. feb 2010

mnam, mnam - az sa mi slinky zbehli 🙂

moj manzelik isiel dnes na lyze a este v tyzdni si vypytal gulasik... a pre seba som robila iba pecene zemiaky so slaninkou a k tomu zakysanku... to luuuubim... 😉

mam taky pocit, ze si budem musiet dopriat nedelny spanok 😀

zelmirka1
8. feb 2010

ahojte
vidim ze tu sa len vari a vari...fukylove ja ta obdivujem varenie beriem ako potrebnu vec ale zeby som sa v tom vyzivala to veru nie...a vraj laska ide cez zaludok tak dufam ze si to manzel nevsimne 😀 😀 😀

inak baby to je des, moj Misko zacina byt niaky neposedny, marina prosim ta ako sa ti zabavi cez den Adelka, co robkate ? mam z maleho nervy lebo on po 3 hodinach doma je uz taky mrzuty, nic ho nebavi, len chodi, mrnci alebo place. Chodim 2x denne von alebo na niake aktivity a dnes som nesla lebo ma kasel a bolo to desne, najprv sme sa hrali spolu, potom aj chvilu sam ale okolo 9.30 uz nechcel nic a len reval. My totiz vstavame okolo 6 tak je doobeda dost dlhe. Uz spi ale ja si vzdy pomyslim na teba marina ze Adelka proste musi vydrzat kym sa staras o Misku, to keby bolo u nas tak ma odvezu... 😒 aspon som sa vystazovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre