Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
28. mar 2010

olalka akoze dve ? je ich viac kukni http://wwww.kamsdetmi.wordpress.com/
a zaroven ta pozyvam do MC Levik, v stredu tam mam sluzbu a je volna herna 😉
co sa tyka toho ze tvoja mala ma len 7 mesiacov, ja som s malym chodila tiez od 7 mesiacov ale je pravda ze to bolo skor o tom ze ja som pokecala s maminami a maly si len lezkal na deke a mal zmenu prostredia, idealne je ked uz babetko aspon lezie a neskor ked chodi sa uz samozrejme daju robit vselijake aktivity, ale kludne vyskusaj a uvidis sama aky budes mat pocit.

marina.o.
29. mar 2010

zeli,Vy ste boli aj u svokrovcov?

zelmirka1
29. mar 2010

nie ved to je az v Plzni riadne daleko, ale kedze svokra mi vzdy da pre Miska peniazky, ukladam ich na knizku a ked ideme na nakupy do Ciech vyberiem 😉
tato zmena casu je riadny nezmysel, maly nemohol vecer zaspat a rano sme skoro nestihli hudobku lebo sme spali...chudatko vecer v postielke sa hodinu mrvil, vykrikoval, nevedel si najst polohu...nakoniec som ho vzala k sebe a zaspal objimajuc ma az 21.30 hod. ☹

marina.o.
29. mar 2010

zeli,ved mne to neslo do hlavy,ze by ste stihali Ostravu aj Plzen 😎

marina.o.
2. apr 2010

maminky,zelam Vam prijemne prezitie velkonocnych sviatkov a vela kupacov 🙂

fukylove
2. apr 2010

ja sa pridavam k marinke 🙂 a pridavam tiez vela oddychu, kedze cez sviatky byvaju rodiny spolu, tak by sme mali mat "pomocnikov" 😉 😉 😉

marinka a ty sa tes, ked ti baby vyrastu... to bude kupacov 😀 😀 😀 😀 a mate krasnu fotecku 🙂

marina.o.
2. apr 2010

ahoj fukylove,konecne si sa tu aspon Ty zjavila 😉

olalka
2. apr 2010

aj ja prajem vsetkym krasne sviatky 🙂

fukylove
3. apr 2010

marinka -vsak ja mam cely den PC nazhavene a kukam, ze kde nist tu nist - akosi nam tu viazne rozhovor 😀

a rozculuje ma drobec - uz druhy den papa o 12tej a potom chrni ako sialeny do piatej... a na prechadzku chodime az potom... kedze ho nechcem uberat o cerstvy vzduch... vcera som vyhnala tatinka a prisiel s nim az pred osmou, skoro po tme.. malinky spokojny v kociariku a tatinko skoro zmrzol 😀 😀 😀

akurat papame a chystame sa vonku vsetci... ja som planovala upratovat, ale vsak trosku vzduchu ani mne nezaskodi 😀 a prach a neporiadok nikam neutecu 😉

marina.o.
3. apr 2010

fukylove,dufam,ze sa stretneme cez sviatky na prechadzke 😉

fukylove
4. apr 2010

marinka - veru neviem... my sme dnes boli u mojich rodicov - pesi na solinky, pesi naspat... takze malinky mal az dve prechadzky 😀

a zajtra ma byt vraj velmi skaredo, tak som sama zvedava co a ako... konecne sme napapkany a uspany, ide buvat aj maminka... mam toho veru dnes viac ako dos.t...

zelmirka1
5. apr 2010

ahojte
tak ja idem pochvalit ze sme sa prave vratili z dovolenky, boli sme vo Vyhniach v hoteli Sitno, mali sme sa skvele, tri bazeny, sauny, wellness, vyborna strava, program pre deti, mozem odporucit kazdemu....boli sme spokojni, akurat maly nam obcas zavaril, lebo predviedol krasne zachvaty vzdoru a zlosti, normalne som nespoznavala moje mile dietatko 😕 najviac sme si uzili plavania, Misko je strasne rad vo vode a vidim na nom tie pokroky ako chodime stale plavat, a ja som dokonca vyskusala cokoladove osetrenie celeho tela, masaz, peeling, maska....uzasny relax. Nastastie sa tam nekonali niake oblievacky ci sibacky, akosi sa to zacina stracat, ja som zazivala casto riadne kupanie a sibanie a posledne roky nic. Kym maly vyrastie uz ani nebude potrebovat korbac 😀

marina.o.
6. apr 2010

ahoj zeli,pekne ste sviatkovali.Moj brat bol tiez vo Vyhniach,ale neviem kde boli ubytovani.
Ked som bola decko,tak sme tam chodili so strykovej prace na chatu.
Co sa tyka vzdoru,tak Adelka je niekedy neznesitelna...reve bez priciny 😠

fukylove
7. apr 2010

ahojte babulky 🙂

my sme sviatkovali viac menej doma... akurat v nedelu sme boli u mojich rodicov, tak mi odpadlo varenie...

marinka - kde si sa tulala cele sviatky? ja som dokonca aj v pondelok bola kocikovat, v tom prisernom necase 😀 lebo malickeho trapilo zase kvalitne brusko a v kociku som vedela ze pospi... tak sme sa poriadne naobliekali a sup vonku... tatinko bol lenivy a mal strach zo zimy 😀 tak som musela ist ja 😉

dnes mame poradnu, potom chcem ist nieco vybavit do mesta a ak sa podari, tak ti cinkem... ze by sme sa stretli na hlbokej... ale neviem ako nam to bude vychadzat s papkanim... mal by papat o jednej a potom okolo piatej, tak to by bolo fajn 😉

katherine27
8. apr 2010

Ahojte maminy, chcem sa poinformovať na vaše skúsenosti s krstinami? 🙂 🙂 🙂 ...malého chceme pokrstiť na Vlčincoch, dnes nemajú stránkový deň, tak predbežne zisťujem takto...na ich webe som našla info ohľadom krstín: každú párnu sobotu o 7.15..to krstiny bývajú takto skoro ráno? chceli by sme si zajednať nejaký salónik a tam sa slávnostne naobedovať a teraz neviem ako by sme to zorganizovali..a ešte, ako dlho trvá celý tento obrad?..no a do tretice, ako krstný by mal byť môj brat, ale ten nemá birmovku, myslíte že bude problém? krstnou by mala byť potom jeho budúca manželka

monkap
8. apr 2010

kathe: my sme napr. mali krstiny v nedelu cez detsku sv. omsu o 9,30 ... zalezi, ako sa dohodnes s knazmi .... a obed sme mali potom v kamelii - bolo tam fajn 😉

fukylove
8. apr 2010

kathe - krstia tento vikend, potom ten vikend ked je 24 a 25.4. a ked si odratas kazde dva tyzdne potom... ako dlho trva obrad neviem, to by aj mna zaujimalo 😀

my mame krst toho 25.4. - krstia v sobotu o 7.15 a v nedelu o 12tej, ked chces bez omse... ak chces, tak aj cez omsu, my ale cez omsu neplanujeme kvoli malemu... neviem ako by sme sa zariadili s krmenim, sice uz mame rezim celkom pekny, papka kazde 3 - 4 hodiny... len niekedy v noci prespi aj 5, 6 hodin a potom to casovo vychadza inak... napr. vcera sme na poradnu museli ist hladny a to si mala vidiet ten krik pri doktorke... papkanie mu vychadzalo akurat na termin poradne, jedol o 15min neskor, no ale take kriky... konecne sa doktorke splnil sen a plakal... lebo on je u nej vzdy uplne pokojnucky 😀

inak o terminoch a pod. sa staci informovat aj telefonicky... co sa tyka birmovky neviem, lebo nas krstny ma vsetko... okrem partnerky 😉

inak - da sa urobit oslava aj priamo po kostolom, maju tam miestnost aj nejaku pani co vari, kamaratka tam mala svadbu a bolo to fajn... my mame zajednany salonik v Kusku stiastia - restauracia na plavarni... tak uvidime co a ako 😉

marina.o.
9. apr 2010

ahojte,
fukylove,aki ste vynoveni 😎 album aj Tvoje foto 😉
katherine,gratulujem k babatku.Fukylove Ta uz poinformovala.Tu birmovku krstny musi mat.My sme krstili v januari.Krsti sa ako napisala fuky.V sobotu rano a v nedelu cez omsu alebo o dvanastej po omsi.V piatok po vecernej omsi je krstova nauka pre rodicov a krstnych rodicov.Obrad trva asi 30-40 min.Samozrejme zalezi kolko je deti.Nas bolo 5.

fukylove
10. apr 2010

marinka - maleho album som musela trosku updatnut 🙂 no a seba tiez, ked som nasla jednu schopnu fotku... a akurat kukam,ze ta svetla farba mi ide asi viac k pleti 😀 😀 😀 tak sa k nej vratim....

inak - pred pol hodkou som vyhnala manzela s malym vonku... bez ranajok 😀 😀 😀 sam sa ponukol ze pojde s nim a akosi ich nestihol, kedze ja som bola v obliekani Sebina rychlejsia 😀

kacka27
10. apr 2010

Ahoj babulky 🙂 chcela som sa vas spytat,ci nahodou nemate kontakt na nejakeho dobreho fotografa v Ziline,by sme sa s manzelom radi s mojim bruskom pofotili 😉 Keby daktora mate nejaky kontakt,alebo staci info,ktory atelier,budem vam velmi vdacka .Dakujem ked tak mi to pisnite do IP.....

zelmirka1
14. apr 2010

ahojte
tak nam prsi a prsi..... ☹ kde ste vsetky ?

marina.o.
14. apr 2010

ahojte,my sme u mojich rodicov a tu tiez prsi...

fukylove
15. apr 2010

babenky, ja som celkom rada, ze tento tyzden prsi, pretoze som sa uz musela naozaj zakusnut do prace a tak ma nelaka chodit vonku... Sebinka mi cez den strazi maminka... uz aby som mala DPHcky za sebou a bude to super... uz si najdem trosku rozumnejsi system prace a tak budeme s drobcekom zase konecne poriadne spolu 😉

zelmirka1
15. apr 2010

fukylove nebezala si nahodou s kocikom vcera podvecer okolo plavarne, presnejsie okolo tenis. kurtov v bielej bunde ? sa mi zdalo ale bolo to z dialky....

fukylove
15. apr 2010

zelka 🙂 isto ee... lebo tento tyzdne si "vodicak" na kocik robi moja maminka... 😉 😉 a zatial ma odo mna 1 s hviezdickou... lebo uz sa naucila pouzivat aj odaretovane predne koliesko 😀

katherine27
17. apr 2010

Monkap a fuky , diky za ino.My sme to nakoniec posunuli až o ďalšie 2 týždne, krstná bude švagriná, tá má birmovku, ale nakoľko býva v Prahe a nestíha si vybaviť voľno tak sme zvolili iný termín.Neviem ako to ináč zvládneme, nakoľko sa malý veľmi pokazil, niekedy neprespí celé popoludnie a dnes dokonca mrnčal aj dopoludnie, už neviem čo s ním, niekedy sme zúfalí...ale ľúbime ho tak či tak, je náš... 🙂
Kočky ešte potrebujem poradiť, dnes sme boli na 1.vychádzke no a neviem, či som ho dostatočne obliekla...ako riešite oblečko, čo sa týka na doma a vonku? poradte 😉
diky

fukylove
17. apr 2010

kathe - ja malemu doma davam vzdy body s kratkym rukavom - to ma ako "tielko", na to bud body s dlhym rukavom a dupky + ponozky alebo take tie dupky "ruky nohy" + ponozky...
teraz tu mame ale aj trosku chladnejsie (byvame na prizemi) a tak mu davam aj nejaky kabatik na to....

vonku vlastne ideme v tomto,co som napisala + este nieco hrube na vrch a ciapka...

zvolila som system radsej viacerych diek + tensi fusak... ked je chladno, tak je v zabaleny v deke, v nou do fusaku (iba tak fleece) a potom este jedna deka navonok + ten "nanoznik" na kocik...
dnes ale tu vrchnu deku nemal...

mne sa osvedcil tento system diek najma preto, ze sa ovela lahsie dava dole/hore jedna vrstva, podla toho ako je vonku a ako je malemu.... 😉

marina.o.
20. apr 2010

ahojte maminky 😉

valria321
20. apr 2010

ahoj marina dlho som tu nebola akože sa mate juj ale to beži miška už ma 5 mesiačikov a naša tiež už 3 mala akurat dnes ideme na očkovanie do stehienka tam mi poriadne lepí čo bude hadam to niako zvladneme☹fnuk zase budeme plakať spolu to je hrozne aj v nemocke ked ju pichali nemohla som sa nato divať a radšej ma doktorka posielala preč🙂

marina.o.
20. apr 2010

valria,uz som na Teba aj myslela.Gratulujem k malinkej a zelam vela zdravicka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre