Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

pia22
12. nov 2010

Ja som z Vlciniec.

mariannet
12. nov 2010

@rivatha no ja som tam lezala zatial na druhom.....pristup personalu sa mi dal byt celkom ok, ale zase som ich az tak nepotrebovala.....a nadstandard- o nom som este neuvazovala.....
@nataliasarron tak skusim kuknut aj tam 🙂....dufam, ze maju otvorene aj cez vikend, kedze cez tyzden sa tam ja nemam ako dostat.....
ja rozmyslam o tej cadci, iked na druhej strane, ci tam clovek stihne prist 🙂.....uvidime...
ozaj, neviete o nejakom dobrom obchodiku s oblecenim pre deti?...viem, ze pri evanjelickom kostole bolo nieco akoby vo vchode dole- mali tam vemi pekne veci a nie drahe...len neviem, ci to vobec este funguje, kedze to bolo dost davno 🙂

mariannet
12. nov 2010

@fukylove kukni, si precitam......

mariannet
12. nov 2010

@nataliasarron kukla som fotky, ten kocik je naozaj pekny....kolko vas vysiel?....mam moznost od kamaratky kupit kocik, len naozaj neviem, kedze mi ho dava za taku cenu, ktora je porovnatelna s novym....a neviem ako to je, ci staci jeden kcar na 2-3 roky, alebo ho treba ja menit...

danulka3
12. nov 2010

Tak aj ja napíšem skúsenosť so žilinskou pôrodnicou.Ja sa nemám na čo sťažovať.Ležala som tam mesiac pre pôrodom 3 dni a potom ešte 4 dni pred termínom.Rodila som cisársky. Bola som na 1.,2.,3. poschodí a ani na jednom som sa nestretla so zlým prístupom sestričiek(možno som mala šťastie na dobré smeny) a ani lekárov,práve že bola som prekvapená,keďže som si tu tiež všeličo prečítala.Takže 100 ľudí,100chutí,100názorov. 😉

danulka3
12. nov 2010

ináč ja som z Vlčiniec

danulka3
12. nov 2010

@mariannet Ja najradšej kupujem detské veci v Tescu

danulka3
12. nov 2010

@mariannet a ešte som zabudla,ja som bola počas tehotenstva tiež stále nachladnutá,lekárka mi predpísala Bioparox,pomohol.

mariannet
12. nov 2010

@danulka3 suhlasim, kazdy ma inu skusenost, tym padom aj iny nazor.....uz som pocula ze v tescu sa da velmi dobre nakupovat....nedavno som si tam kupila sveter n seba 🙂.....a vynosim este dlllho 🙂.....ozaj a co tehotenske veci versus zilina? mame tam nieco take?....viem z asi v HM v auparku....ale je aj nieco ine?

danulka3
12. nov 2010

kindercentrum na solinkách,ja som si tam kúpila nohavice
a v tescu ja keď idem na nákup,tak detské oddelenie neobídem,vždy tam niečo nájdem a keď sú výpredaje,ojojoj,nakúpila som veci do 6 mesiacov

nataliasarron
12. nov 2010

@mariannet 😉 ďakujem 😉 kočiarik je naživo ešte krajší ako na obrázku. V Kinder centre majú otvorené aj cez víkendy, dokonca myslím že oba dni až do siedmej večer. Ten náš je hlboký, športový a aj "vajíčko" a vyšiel nás 300e. Myslím si že ok cena, a verím tomu, že sa v ňom fajne povozí nielen naše prvé bábenko ale použijeme aj pri druhem keď sa potom časom pošťastí 😉

Detské vecičky som zatiaľ ešte vôbec neriešila... na to je asi ešte skutočne skoro. Asi niečo na vianoce pokupujeme a potom až v novom roku.

A čo sa týka tehu vecí ja zatiaľ čerpám z vecí čo mám v skrini ako tričká, svetre len som si kúpila dvoje tehu nohavice. Tie som kupovala na mimibazari, myslím si totiž že dať nejakých 50e za jedny gate a ponosiť ich pár mesiacov je dosť hodne. A radšej si potom kúpim na seba niečo pekné 😉 podľa toho ako sa mi zmení postava po pôrode 😵 😵

denkap
12. nov 2010

Zdravim vsetky maminky a tehulky 🙂
my planujeme kupit nejake veci pre mimino po vianociach - v tescu byvaju zlavy po sviatkoch aj na detske veci. zatial sme kupili jedny pancuchy a ponozky - len tak pre radost 😵

svetre a tricka som tiez zatial nekupovala, kym sa zmestim do tych, co mam v skrini a tehu-nohavice mam z cinskeho obchodu, tiez sa mi zda dat 50 evri za nohavice vela, ked netusim, ako budem vyzerat o rok-dva... pozerala som teraz nejake hrubsie na zimu, ale zatial bezuspesne. aj pancuchy som nasla zatial len za 33e, to som sa len kukala, ci dobre vidim 😅 takze zima by este nemusela prist...

mariannet
12. nov 2010

@nataliasarron
@denkap suhlasim, ze dat 50e za gate je dost.....ja som si tehu nohavice este tiez nekupovala, kedze predtym som mala 2 co mi padali a teraz su akurat.....len neviem kolko este vydrzia 🙂...ten kocik je fakt za vybornu cenu....no presvedcila si ma, jednoznacne tam musim skocit 🙂....hadam aj zajtra 🙂....ved obzerat mozem uz teraz 🙂 a kupovat aj neskor 🙂
dnes mi kamaratka poradila nejaku elektricku hojdacku, co je velkostou ako kancelarska stolicka a ze je to naozaj perfektne....uz ste o tom poculi?

denkap
12. nov 2010

@mariannet nic mi to nehovori, ale google to pozna 🙂

fukylove
12. nov 2010

@mariannet - str 279 🙂 ale ako sa tu pisala 100 ludi, 100 chuti, 100 nazorov, 100 skusenosti 🙂 no ja som sa v ZA porodnici nestretla s nicim prijemnym, najma v noci, ked som nieco potrebovala, tak sestricky spali v sesterskej izbe a nedajboze zobudit.... najlepsia hlaska, co si budem pamatat do konca zivota bola, ked som prisla s tym, ze mam priserne bolesti a na to mi jedna pani sestricka zahlasila - "to vam nikto nepovedal, ze deti sa rodia v bolestiach???" a ja som len cez slzy v ociach skonstatovala, ze ja tam nie som na porod, ale na udrzanie (bola som v 36tt)

co sa tyka detskych veci, tak ja take tie body a pod. bavlnene najradsej v Tescu, ked maju vypredaje, tak sa moja penazenka trasie 😀 vela veci mam ale aj od kamaratok co predavali veci po drobcoch a aj tu z MK alebo z inych bazarov... 🙂

my mame take kresielko/hojdacku co sa poklada na zem, kupovala som od zelmirky z tejto temy... nas maly ale v tom velmi nechcel byt, najviac som asi vyuzila pri zavadzani prikrmov, kym este sam nesedel... ale neterka, ta v tom bola varena, pecena az kym sme si ju nebrali domov (mala okolo 8 ci 9 mesiacov 🙂 )

aaa - babulky tehulky - uvazovali ste o nejakych satkach, nosicoch? 🙂 ja osobne si neviem vynachvalit, vyuzivame doteraz 🙂

marina.o.
12. nov 2010

ahojte 😉 konecne sa to tu trosku pohlo 🙂
Citam,ze tu riesite oblecenie.Ak sa nenahnevate ja mam dvoje tehu ,,gate" Mozno by Vam este posluzili.Jedny su rifle a druhe take polorifle (neviem,co je to za latka,zn.herma) Skratene su na moju vysku cca 165cm.Oznacene su L.

marina.o.
12. nov 2010

@fukylove ahoj Moja,ako sa mate? 😎

mariannet
12. nov 2010

@denkap google najde 🙂.... tu je link https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/elektricka-hojdacka-ako-ste-s-nou-spokojny/ pisalo sa o tom aj tu...vyzera to byt fakt dobre a velmi sa to zide....dieta sa zabavi aj samo 🙂....ved ja som sa tiez vzdy rada hojdala ako deco 🙂

mariannet
12. nov 2010

@fukylove o satkach som veru ze este neuvazovala.....ale citala som, ze je to dobre 🙂....tvoje skusenosti su ake?

fukylove
12. nov 2010

@marina.o. - Majulka - mame sa katastrofalne, lebo kvoli tomu zateplovaniu uz dva tyzdne denno denne pendlujem medzi Vlcincami a Solinkami... SEbik zacal z toho byt nervy, aj ked u nasich ma luxus ako doma... ja uz som tiez na prasky... inak sa to da... 🙂 styri zubky su vonku 😀 normalne ze nechapacka... na prvy sme cakali ako na spasenie a tie tri vysli od piatku do nedele min. tyzden 🙂 tak uz nemame zubadlo ale hryzadlo doma 🙂
a mam vycitky svedomia, lebo som ti vtedy zabudla dat vediet, ze torta nehrozi, lebo MIrko dosiel z prace neskoro :( som taka rozlietana, nezodpovedna, ze by si mi najblizsie mala nahadzat na zadok 😀
snad ked dojdeme z Londyna, tak uz bude lepsie a hlavne viac casu... by sme si sem tam mohli aj cez den spravit nejaku "hernu" u Vas ci u nas 🙂

@mariannet - ja som satku z vlastnej pohodlnosti nekupovala 🙂 lebo som sa bala, ze to nebudem vediet uviazat, ale pri druhom aspon na prvy polrok by som chcela... nosic som kupovala africky nosic z jednej webstranky, podobne manduca 🙂 ja osobne nemozem vynachvalit... ked potrebujem nieco povybavovat je to ovela pohodlnejsie.. aj do Londyna beriem, lebo Sebik mi v kociku sice obsedi, ale napr. v obchode chce vsetko vidiet, tj ked pojdeme kuk do obchodov - co isto pojdeme 🙂 - tak bude v nosici... 🙂
v tomto albume su nejake foto, to mal Sebik necele dva mesiace...
http://www.facebook.com/album.php?aid=212013&id...
http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?a...
aj tu je jedna s ockom http://www.facebook.com/album.php?aid=243097&id...
a aj tu je par, len to uz mame na sebe taky "tunel" co nam sila kamaratka v Marcovkach 2010 na nosice a satky 🙂
http://www.facebook.com/album.php?aid=294249&id...

fukylove
12. nov 2010

@mariannet - moja - len sa moc nespoliehaj na to, ze sa ti tam vyhra, stravi cas... 🙂 fakt mam osobne skusenost s neterkou, ktora v tom kresielku bola varena pecena ci uz sa hojdalo alebo nie 🙂 a nas Sebik uplne odignoroval 🙂

https://www.modrykonik.sk/bazar/lehatka-kresiel...

taketo mame len v inej farbe...

marina.o.
12. nov 2010

@fukylove a kde zateplujete? Ja som myslela,ze Vas panelak je uz zatepleny.
Malinky je take hryzadlo,ved nas aj predbehne 😉 Ja som tiez niekedy z babeniek na prasky ale co uz...
No maj vycitky 😠 a nebooooj,torta je v mrazaku a mozeme ju rozmrazit hocikedy.
Hernu si mozeme urobit hocikedy a lepsie asi u nas 😎

marina.o.
12. nov 2010

este k tym kresielkam.My mame,teda uz nepouzivame 😎 ,take obycajne a myslim,ze to stacilo.Prve prikrmy sme tam papali a dobre sa tam aj spinkalo 😉

fukylove
12. nov 2010

@marina.o. - no moja - kvoli mne tortu nerozmrazuj, vsak vies, celiakia 😀 a najnovsie aj male mnozstvo lepku robi neplechu, tak poslucham, poslucham...

nas bol zatepleny iba boky a zo severnej strany... tam kde mame balkon nie... my sme sice mali zatepleny balkon, ale to robili byvaly majitelia tak ako prerabku celeho bytu... mam pocit, ze to lepili zuvackami 😀 takze sme to museli strhnut...

len som zistila, ze sa Sebik boji niektorych deti.. napr. Laurinky sestrinej... ale iba ked bol dole a ona nad nim stala... akonahle sedel v jedalenskej stolicke, tak bol cavo 😀

a tvoje babulky ako? 🙂

fukylove
12. nov 2010

jaaaaaaaj - a v kresielku sa Sebikovi paradne kakalo 😀

pia22
12. nov 2010

My tiez vela veciciek na oblecenie kupujeme v Tescu, cez mimibazar som kupila par veci, ale nebola som spokojna.

marina.o.
12. nov 2010

@fukylove na nasom panelaku mame tiez zateplene len boky.
Dufam,ze sa nebude bat mojich babeniek 😎 sak je nejaky chlap.
Este budete plavat dalej?My si dame jeden kurz volno a potom by sme mali chodit cela rodinka spolu.Som zvedava ako to bude 🙂
My sa mame vselijako...Miska zacina sama chodit a Adelka stale vymysla.Poobede nechce spavat.Dufam,ze je to len zmenou casu,lebo rano dlhsie spinka.

marina.o.
12. nov 2010

@pia22 ja si myslim,ze tesco uplne staci.Mne vzdy sedeli velkosti podla mesiacov,tak som spokojna.

nadenkaaa
12. nov 2010

@mariannet no boli sme aj v pre deti ale tam nam doslova nanucovali concord a ja concord nechcem,kvoli viascerym veciam ktore sa mi na nom nepacia, kupili sme Brio go s tym ze bola som u mna doma v HC odkial pochadzam a v Aladine som si vyskusala strasne vela kocikov a nakoniec sme vybrali Brio-mozno je trochu drahsi ale nemam doveru k polskym typom kocikov ,byvam na vlkoch a k vytahu sa u nas ide do suterenu takze kocik mal byt medziinym aj lahky 😉
budem asi rodit v ZA kedze do ba kde som 12 rokov robila by to bolo riadne daleko -ale uvazujem nad nadstandardom -kedze o sestonedeli som nepocula nic moc pozitivne.
Cadca je krasna -dokonca som tam bola pozriet ale nemaju tam novorodenecke na urovni a ak by sa mi s dietatom cosi stalo tak ho prevazaju bud do ZA alebo do MT a nechcela by som lezat inde ako mam babo.Ja som zdravotnik dlhe roky som robila s malymi detmi tak dufam ze so mnou nebudu mat tolko starosti ako s niekym kto este babetko v ruke nedrzal 😉 tak ze to nejak prezijeme aj s babom 😅

pia22
12. nov 2010

@marina.o. tiez si myslim. Ja väcsinu veci kupujem s drobcom tam, kde je moznost mu to vyskusat, hlavne ciapky, topanocky, bundy, lebo cislovanie je hroozne rozdielne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre