Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

semiramina
20. máj 2011

@mima01 a nevies mi povedat ako bola s nim spokojna ohladom porodu?

wieruss
21. máj 2011

@simrada pokial viem, tak nic jej nepovedala ☹ inak pozeram, Ty si mala Paucina pri porode ? A mozem sa spytat kde si rodila ? 🙂

mima01
21. máj 2011

@semiramina maximalna spokojnost. Spontanny porod, celu dobu ju podporoval, ukludnoval, rodila bez akehokolvek zasahu, nastrihu...urobil jej "kozmeticky" steh jeden 😉

etka
23. máj 2011

Ahojte dievcata, je tu nejaka mamicka, co vyskusala v Ziline plyn pri porode? Vraj s tym mali dobre skusenosti, len treba spravne a vcas vdychnut.

simrada
24. máj 2011

@wieruss v za. doktor tam bol v sluzbe a tak bolo rozhodnute.. 🙂

romcag
25. máj 2011

Ahojte baby, dúfam, že sa tu nájde nejaká ochotná mi poradiť 🙂 s MM uvažujeme, teda skôr on ako ja, ale tiež by som sa srada odhodľala 😝 o tetovaní (meno a dátum narodenia malej) .. neviete kde v ZA dobre tetujú? Respektíve nemáte niektoré skúsenosti? Koľko to vynde? Ako často to treba chodiť "obťahovať" či ako sa to volá.. ja nemám ani konkrétnu predstavu.. druh písma alebo tak.. tak so mnou to je ťažko 😀 ale to si asi vyberiem až tam, či aj na nete majú nejaké podklady k tomu?

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima01
25. máj 2011

@romcag tak ja tetovanie nemam, ale dala som si robit na odporucanie piercing na masaricke. Neviem ako sa to studio vola, ale je to uplne na konci masaricky, smerom na zeleznicnu stanicu po lavej strane. Chalanisko sa vola tomas a co poznam ludi co maju tetovania, vsetci od neho. Fakt je pedant, sterilita, mily...skus sa tam zastavit, uvidis, ako to bude na teba vplyvat. Mal by tam mat aj nafotene veci, ktore robil 😉
@fordemirka ahoj. Tak ona mala tiez babulu a mala necelych 3 700g...takze tiez nie male babo. Ale on jej porod nicim neurychloval, nechal ju rodit bez vyvolavacky, vsetkeho. Neviem uz ale, ci to tak ona chcela, alebo to tak proste vyplynulo zo situacie a nebolo to treba. No a ked si sa pytala na tie moznosti lahsieho porodu, tak urcite epino...precitaj si aj tu na konovi temu o tom. Ja bez toho nerodim...teda samozrejme, ak budem rodit prirodzene a nevyskytne sa ziaden problem. Skvela vec. 😉

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petah82
26. máj 2011

@fordemirka ja chodim k lanimu. ja som u neho uz 7 rokov. mne osobne sadol, nemala som s nim problem, po vsetkych nasich trapeniach (2potraty, potom sa prislo na trombofiliu) sa o mna poctivo staral, mala som dojem, ze sa o mna boji, tak nechcel nic zanedbat a vsetko dobre dopadlo. je taky tichsi, s tym maju niektore baby problem, ze vela toho nenahovori, ale mne to vyhovuje, ze je taky sup sup, co som chcela vediet mi povedal a nemam problem sa ho spytat na cokolvek. to je asi dolezite, aby si sa pred doktorom nehanbila cokolvek povedat a spytat, on mi sadol prave v tomto... ma dost pacientiek, niekedy som cakala hodku, ale vacsinou kratsie. aj so sestrickou si rozumiem, takze ja neviem ku komu lepsiemu by som sla. aj preventivky boli vzdy sup sup hotove, vzorky odobrate rychlo, nikdy nic zbytocne nenatahoval.
v nemocnici som zazila mudr. karisnu, ktora ma ambulanciu na vlcincoch, ta sa mi moc pacila, je mlada, ma prax v nemocnici, takze je odbornik, videla uz vselico a je strasne mila a citliva, mozno ona stoji za zvazenie, ale ja by som k zene nesla, nejak mi je sympatickejsi chlap dr...
no a este paucin, lenze ten uz ma asi iny natresk a baby dost cakaju, co citam. ale on je asi najlepsa volba v ziline. len to ze je dost zaneprazdneny, lieta medzi nemocnicami CA a ZA a este aj amb...

krajinka
26. máj 2011

@fordemirka aj ja chodim k lanimu uz nejakych 10 rokov, viem, ze vela bab tu sa nanho stazovalo, ale ja nemozem povedat nic zle, moc toho nenakeca to je pravda, ale mne to nevadi, spytam sa co potrebujem vediet
a ma teraz taku mladsiu sestricku, pokecame, spyta sa na maleho 😉

wieruss
26. máj 2011

@romcag ja som si davala robit tetovanie v Bodliak Tattoo - to je to co spominala @mima01 a som maximalne spokojna, lenze tym, ze Tomas ma vela zakazok teraz , tak sa mi zda dost priebercivy, ze co natetuje a co nie 😠 okrem toho je najnovsie vytvory mechatronicke veci ja fakt nemusim, ale to je vec vkusu 😉 s tetovanim som spokojna, nebledne, nedava sa obtahovat!! to ani omylom, to len nekvalitne urobene sa obtahuje... a je super, cena primerana vykonu si myslim... Kamarat ma zas tetovania zo Scream Tattoo - to je tiez kvalita, cena priblizne rovnaka , ale pristup taky, ze ked prides a pomaly chces aj penis na celo tak ti ho spravi, vsak je to tvoja vec, co sa mi rata 😀 takisto vies vybrat z katalogu vecicky, prip. dorobit, navrhnut vlastne ... Inde ako k jednemu z tychto 2 by som nesla 😉
http://www.screamtattoo.sk/ http://www.bodliak.sk/

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackberry
26. máj 2011

@fordemirka Ahoj, Horanska bola moja pediatricka ale teraz chodime o par dveri dalej ku Dr. Mrazovej na Kolecko a sme velmi spokojni 🙂

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackberry
27. máj 2011

cislo ma normalne na nete 041 / 700 38 84 alebo 041 / 700 38 85, vytah tam je a cakaren je v podstate na chodbe, neni tam vyhradeny priestor vyslovene pre jej pacientov. Kocik sa asi nechava na chodbe, my sme zatial boli autom a malu sme niesli v autosedacke, ale ja by som asi kock nenechavala na chodbe, neviem, spytam sa ked pojdeme najblizsie 🙂 Prepac, ze pisem az teraz, vcera som uz nebola na nete a dnes sme boli cely den prec. Naozaj mozem p. doktorku len odporucat 🙂

krajinka
28. máj 2011

@blackberry pokial ide o kocik, my sme o par dveri dalej chodili na rehabilitacie, kocik som vzdy nechala na chodbe, nikdy mi nic nezmizlo 😉

kissa
28. máj 2011

Ahojte maminky, skúsim sa opýtať aj Vás - inde som dostala odpoveď na 2 roky starý link a pod. tak skúsim štastie na aktuálne info.. 🙂
Nedávno nsom sa prisťahovala do Žiliny a aj rodiť (môj prvý pôrod) by som chcela v Žilinskej nemocnici. Poradte mi prosím, ktoré ste v Žiline už rodili, zo zoznamom vecí do pôrodnice, vôbec neviem ako to tu funguje Čo si mám zbaliť pre seba a pre babatko a čo mi netreba resp. "zapožičia" nemocnica. Niekde som zazrela niečo o zozname vecí do pôrodnice - ale neviem, kto by mi ho mal dať a kedy? Termín mám 11. júla a už by som si chcela pomaly niečo pripravovať.
Ďakujem.

kosska3003
28. máj 2011

@kissa ahoj no tam ti nezapozicaju dokopy nic akurat tak odsavacku na mlieko no pre babatko si zober isto to hned pytaju plienky najmensie potom ortopedicke nohavicky a masticku na ritku mozes aj klasicke platene plienky potom moja mala mala rada cumlik tak ten som jej dala a rukavicky lebo sa skriabala veci co pojde domov v nich tak to ti staci az pri odchode ked ti mm donesie inac ti tam obliekaju babo do nemocnicnych veciciek
pre teba obcianku sobasny list, vlozky, podlozky jednorazove pod teba ked budes krvacat, dobre su aj gatky take sietkovane kupis v sanitase, nocne kosele aj 3 ks, hygienicke potreby, toaletny papier, masticku na prsia ta sa ti zide ja som mala aj odsavacku na mlieko, zupam ale kedze rodis v juli bude asi teplo ja som ho moc nenosila a to som rodila v maji a zatial ma nic ine nenapada ak napadne napisem

zaneta123
28. máj 2011

@kissa Ahoj, zoznam vecičiek čo je potrebné si doniesť do žilinskej pôrodnici nájdeš zavesený pred príjmovou ambulanciou a visí aj na 4. poschodí pred pôrodnými sálami - tam sa chodí na monitor, pokiaľ ho nemá tvoj lekár. ale viac menej všetko čo potrebuješ napísala kosska3003.Pokiaľ by si sa zúčastnila predpôrodnej prípravy, tak ho dostaneš od sestričky, ktorá ju vedie.

kissa
28. máj 2011

Super, ďakujem Vám..

evitamarko
1. jún 2011

ahojte, poculi ste uz o novom ALMA studiu pohybu a jogy v Ziline s malou kaviarnickou a detskym kutikom?

danulka3
1. jún 2011

@evitamarko ahoj,počuli,aj som tak písala,že by sme chceli chodiť na cvičenie,ale napísali,že je málo detičiek, a od vtedy sa mi neozvali. ☹

evitamarko
1. jún 2011

@danulka3
urcite sa ozvu 🙂 uz sa to pomaly zacina naplnat 🙂
Ja tam precvicujem powerjogu (pre dospelych)

afra
2. jún 2011

Ahojte baby 🙂 Mozem sa k vam pridat? 🙂)) Potrebujem poradit, kolko v ZA stoji 3D, resp. 4D a kde najlepsie ist 🙂

wieruss
6. jún 2011

chodi niektora z Vas na cvicenia pre tehotne (alebo chodila) ? pozerala som, ale nic nejak neviem najst .. dakujem vopred 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre