Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
24. nov 2008

to by sme mohli.Ja som za,lebo ked pride manzel z roboty uz sa mi nechce nikam po tej tme.
Nasa je tiez umrncana...tri mesiace a nic.

zelmirka1
24. nov 2008

tak fajn, dohodneme sa niekedy lebo musim nieco pokupit na tie Vianoce

marina.o.
24. nov 2008

OK,my sa uz ideme chystat k doktorke.zatial pa

mgurnak
24. nov 2008

aj ja aj ja.....mozem sa pridat...niekedy...hadam mi to vyjde...nie ako naposledy 😉

zelmirka1
24. nov 2008

jasne mgurnak pridaj sa...hadam sa nam podari vsetkym nacasovat aby sa drobci napapali a mohli sme vyrazit...
ozaj tvoj maly uz ma 4,5 mesiaca este stale papa kazde tri hodiny ? dokedy vobec deti papaju tak casto vies ?

zelmirka1
24. nov 2008

ahojte
normalne sa musim pochvalit s dobrou spravou....nastupila som do novej roboty v novembri minuly rok a hned som
otehotnela takze som robila len tristvrte roka a mala zmluvu na dobu urcitu...napriek tomu ze som na materskej tak mi zmluvu predlzili na dobu neurcitu a budu ma cakat kym budem s mojim drobcekom doma... cloveka to
potesi ze si ma vazia a chcu ma naspat....

marina.o.
24. nov 2008

mgurnak...jasne,ze sa mozes pridat 🙂 aj ja by som bola rada,keby sa uz konecne stretneme.
zelmirka...ale este sa nechystas do prace? 😀
My sme boli na ockovanie proti pneumokoku.Mala sa poplakala a uz je dobre.

zelmirka1
24. nov 2008

nie nechystam sado prace kdeze ale ma to potesilo , lebo ma mohli kludne poslat niekam....ked som otehotnela este v skusobnej dobe, takto viem ze ma chcu naspat a kedze tam mam super kamosky a kolektiv tak som rada.
Matersku si samozejme uzijem..teda dufam ze si ju uzijem a nebude ma ten drobcek trapit...
😀

mgurnak
24. nov 2008

tak to blahozelam zelmirka..to sa v dnesnej dobe len tak nevidi....a moj drobec teraz e este castejsie ako predtym sa mi zda...on je teraz lenivy a papa mi len z jedneho prsnika na striedacku...ale papame tak kazde 2-3 hod..v podstate skoro tak isto ako predtym...materske mliecko mu dobre travi...a hadam to bude ine ked mu uz budem davat papat aj tuhu stravu...
marina...to je fajn, ze uz mate ockovanie za sebou..aj my mame uz to prve..a v decembri ideme na druhe...

zelmirka1
24. nov 2008

diky mgurnak...ja si tiez myslim ze to v tej praci je nezvycajne v dnesnej dobre..

takze stale papate kazde dve tri hodiny...no teda...ja tiez kojim co som velmi rada len som dufala ze sa tie intervaly budu predlzovat...no neva tak musime vydrzat do 6 mesiacov kym zacneme prikrmy...
aj ten moj chce hlavne jeden prsnik, mam pocit ze z toho mu to ide lahsie...ale najprv mu vzdy dam ten druhy aby papal z obidvoch a tvorilo sa mi mliecko dalej...

my ideme na prve ockovanie 4.12. uz teraz sa bojim za maleho...

marina.o.
24. nov 2008

ked sme boli dnes na ockovanie Adelka pri vpichu ani nemukla.Az ked jej to vstrekovala potom plakala.Asi to stipalo.Ja by som jej to najradsej pichla sama,ale to by mi asi nasa doktorka nedovolila 🙂

zelmirka1
24. nov 2008

vidis ty by si si mohla adelku aj sama zaockovat....
ja by som nedokazala pichnut injekciu ani za nic...brrrr

alexiss27
24. nov 2008

ahojte dievcata dobre sa mi cita vas pokec 🙂 uz len spominam na casy ked som ja takto pisala a mala som Jurka maleho teda malickeho 🙂 ...no nechcem vas sklamat kazde babo je ine ale ja mam skusenost takuto:
kojit som po cisarovi zacala po 2 tyzdnoch interval kazde 2 hodiny...prikrmy sme zacali od skoro 7 mesiaca kedze som mala stale mam dost mliecka a Jurko si to nevyzadoval zacali sme neskor...ale co sa tyka kojenia aj tak intervaly kazde 2 hodky zostali...a da sa povedat ze aj teraz ked uz bude mat 10 mesiacov ho kojim kazde 2 hodiny...aj s prikrmami 🙂 a tiez som dufala ze sa nieco zmeni ked bude mat pol rokcka ze bude celu noc alebo aspon ciastocne celu spinkat a tak asi je fakt kazde dieta ine 😉

Proti penumokokom sme uz tiez boli aj na preockovani...

andulka26
24. nov 2008

zelmirka, tak vam drzim palce, nech to nie je nic vane a samo sa to upravi.Mas pravdu, kazde dieta je ine. Aj ta moja je leniva a nechce byt moc na brusku ale preventivne ju tak davam zoparkrat kazdy den. Nech sa certi lenoch jeden 😉

andulka26
24. nov 2008

Miska ma 4 mesiace prec astale papa v noci kazde 2-3 hod. Cez den ked pospi sa to niekedy-ale nie casto pretiahne aj na 3,5.... hehe... Ale vzdy lepsie ako na zaciatku. Niekedy som kojila uz po hodinke 😉

zelmirka1
25. nov 2008

ahojte
no ja viem ze kazde dieta je ine ale citala som ze od pol roka by malo babetko uz dokazat prespat celu noc a ze kojenie kazde dve hodiny je zbytocne...nieco podobne je popisane aj v tej knizke Kazde dieta sa vie naucit spat.
No ved uvidim aky bude maly...on aj teraz vydrzi niekedy aj 4-5 hodin. Dokonca raz uz mi vydrzal aj 7 hodin ale to uz sa mi nepacilo lebo som mala riadne naliate prsia. Nebudim ho ked spi, pockam az sam chce lebo ked som ho skusala budit na papanie tak sa proste nedokazal prebrat a len si cucol a aj tak spal.
Teraz mame intervaly rozne ale kratsie ako dve hodiny nie. Cez den papame castejsie a v noci dvakrat.

Misko je trochu lenivy ale odkedy ho davam na brusko tak sa snazi dvihat hlavicku tak dufam ze to bude OK.
Sice sa pritom certi ale na chvilku to zvladne.

marina.o.
25. nov 2008

dobre ranko maminky,vonku mame aku zimnu rozpravku 🙂
My papame kazde tri hodinky ale sa nekojime...tak to neviem posudit.
A spinkame celu noc.Napr vcera Adelka zaspala okolo 20:00 a dnes sa zobudila o 6:30.Nutrilon je syty,tak dietatko dobre zasyti na celu noc.Ale je mi luto,ze som stratila mlieko...

zelmirka1
25. nov 2008

ahoj marina...no mame zimnu rozpravku ale zda sa mi ze ja tam vonku moc vlhko...lepsie je ked trochu mrzne...
dnes ideme s malym na to cvicenie tak mi drz palce...
to ze ti mala spinka celu noc mas super....normalne zavidim...ja sice vstavam len dvakrat ale niekedy mam riadny
problem sa prebrat...

marina.o.
25. nov 2008

Budeme na vas mysliet a samozrejme drzat palceky.
Teraz sa mi nechce ale poobede pojdeme von.Aspon na hodinku.

mgurnak
25. nov 2008

marina aj my pojdeme poobede von...maly by mal papkat okolo 12.30-13.00, tak ta potom mozem prezvonit, ci sa pridate...a potrebujem ist na bulvar do dm-ka.....pridas sa?

marina.o.
25. nov 2008

ahoj mgurnak,to by bolo fajn.Aj ja by som potrebovala ist na bulvar.Adelke vychadza jest tiez tak nejako ako Vam.Tak sa prezvonime ako sme na tom.
Tesime sa.

marina.o.
25. nov 2008

ahoj zelmirka ako bolo na cviceni?

mgurnak
25. nov 2008

tak co,marina, volala si?

marina.o.
25. nov 2008

hej,hej,uz som Ti volala 😀 😀

monkap
25. nov 2008

svanti: diky za tip na tu lekaren ... topanocky sme tam dnes kupili 🙂 este raz vdaka 😵

alexiss27
25. nov 2008

zelmirka1 oni toho popisu ale realita je castokrat ina 🙂 kazda mama sa tomu svojmu babatku prisposobi ked si ziada cici tak mu ponuknem cajik ked nechce tak mu dam cici a v noci ho neoklamem je ako hodinky presny 🙂zhruba 2-3 hodky a uz sa hniezdi v postielke 🙂

mgurnak
25. nov 2008

nooo. my sme dnes boli hladny hadam kazdu hodinu 😉 lebo maly strasne rad vystrawja a potom nespapa nic z druheho cicika,a potom je o chvilocku zasa hladny,...takze to mame pestre....

marina.o.
26. nov 2008

sniezik sa nam chumeli... 😀

mgurnak
26. nov 2008

zimicka uz prisla... 😀

marina.o.
26. nov 2008

polia luky zabieli... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre