Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

a_rianna
17. dec 2008

No kukam, že Miško je ešte maličky on ma len 2 mesiačiky bobačik.

To určite dobehne. To držanie hlavičky, Veď Tomasko v 2 mesiacoch ked ho doktorka ťahala za ruky tiež nedržal hlavku len ju ťahal za sebou. Keď bol na brušku tak ju ale držal statočne.

Stromček budeme zdobiť asi v piatok uvidime ako mi to vyjde 🙂)

zelmirka1
17. dec 2008

no ved prave arianna ze je este malicky preto sa mi nezda ze musi uz drzat hlavicku....ked je na brusku tak dviha krasne a dlho aj vydrzi pozerat dookola....verim ze to bude coskoro dobre...

ahojte marina a mgurnak...rada som vas videla...este len teraz sme prisli z prechadzky...
medzitym mi doma studentky umyli okna ..super to spravili a kedze ostatne som upratala minuly vikend ostava mi uz len napiect a vianoce mozu prist...nie zeby som bola leniva umyvat okna ale mame ich doma 17 a tak som si povedala ze ked som na materskej preco by som si to neulahcila...

a_rianna
17. dec 2008

zelmirka 17 okien? to máte potom, veeeelky dooom
no to upratovanie ti nezavidim ja pochadzam z rod. domu a boli sme 2 sestry a upratovania sme mali nad hlavu.

ja som prave dopiekla resp dorobila grilaže kokos. pusinky a rafaello.
len to teraz držať pod zamkou aby mi to zahadne nezmizlo xi xi

gabrielkaa
17. dec 2008

Ahojte baby, chcela som sa opytat, ci nahodou niektora s vas nepozna MUDr. Daubnerovu? je to taka mlada doktorka, ktora ma ambulanciu v detskej poliklinike.

zelmirka1
18. dec 2008

ale ani nie arrianna...normalny v radovej zastavbe ake sa kedysi stavali...mame ho rozdeleny na dva byty
takze my sme na prizemi a rodicia na poschodi a tie okna su dokopy vsetky...
ako to stihas piect pri drobcekovi ? Ked spinka ?

ahoj gabrielka...po dlhej dobe si sa ozvala...vidim ze cakate dievcatko...dufam ze sa mas fajn a stihnes oslavit
silvestra a potom uz sa bude tesit z malej Sarah..drzim palce

a_rianna
18. dec 2008

no včera sa muž staral o drobca a ja som piekla, ale dnes sa chystam robiť ešte kolačik ale musim zapnuť mixer tak čakam kym sa zobudi a dam si ho do kresla do kuchyne a on sa na mna vždy diva že čo robim, aj ked varim a rozpravame sa, takže tak 🙂

marina.o.
18. dec 2008

ahoj zelmirka,ja som tiez rada,ze sme sa stretli.Vcera sme mali tazky vecer....Adelka zaspala az o stvrt na dvanast.Od siedmej len vymyslala...

mgurnak
18. dec 2008

to kto objednal taketo pocasie? ja sa vobec nemozem zobudet 😠 a aj maly je akysi umrmcany ☹

zelmirka1
18. dec 2008

ahoj marina...no mne nastastie maly zaspal dobre...tiez niekedy vymysla v postielke a zacne plakat ale snazim sa ho ukludnit tak aby som nebrala na ruky a pekne zaspal...samozrejme ide mi to ako kedy ale myslim ze mam dobre skore...vacsinou vyhram ja.....hi hi

ahoj mgurnak.... pocasie je teda desne, ja to neznasam a vzdy ma to rozladi ale co sa da robit...von pojdem aj tak
lebo uz teraz je maly umrcany tak dufam ze vonku to bude lepsie...

zelmirka1
18. dec 2008

ahojte...aj vy ste dnes pekne zmokli ? lebo ja ano...ale maly si v kociku pekne pospal
kto uz konecne zavola perinbabku aby boli poriadne vianoce ?????

gabrielkaa
18. dec 2008

ahoj zelmirka, ano ano nakoniec mi to doktor povedal... ze si je skoro na sto pro isty, ze to je dievcatko. no s tym mojim terminom to bude vesele. dufam, ze na vianoce nieeee lebo sa tesim na veceru.. 🙂 a celkovo si viem predstavit lepsie travenie sviatkov ako lezanim v porodnici. nuz ale ked to tak ma byt tak to zoberem 😉

andulka26
18. dec 2008

gabrielkaa, drzim ti palce, nech si sviatky uzijes pekne v klude a v januari sup sa na to nech to mas rychlo za sebou a drzis uz malicku v naruci 😵 .Vsetcia musite byt v riadnom ocakavani...pamatam si ako to bolo s nami-na jednej strane sa clovek tesi na drobceka a na druhej strane je tam ten strach z porodu....mame len 5 mesiacov ale mam pocit akoby to bolo uz pred sto rokmi...ale jedno je iste -babatko je ta najkrajsia vec na svete 🙂

babenky vy ste sa dnes odhodlali ist na prechadzku? klobuk dole, ja som to teda neriskovala a dala som malu spat do kocika na balkon. Cakala som , ze sa pocasie poobede umudry a pojdeme von, no bolo to este horsie. ☹ Mala mi nakoniec spinkala do 16-tej , tak som nakoniec nemusela ist nikam. Prvy krat mi uz po stvrtej nezaspala so vecera. Vacsinou si este na pol hodku hodi slofika okolo siestej a dnes nic. A krasne vydrzala do vecerneho kupania o pol osmej. Ani nebola mrzuta. Mozno sa nam zas meni rezim 😕

Zajtra idem na posledne vianocne nakupy tak dufam, ze ochutnam aj troska punciku na Marianskom namesti 😀

marina.o.
19. dec 2008

dobre ranko,aj dnes je super pocasie.Toto neviem kto objednal.... 😠
Vcera sa dalo von aj v dazdi,ale dnes to je divocina...

gabrielkaa
19. dec 2008

ahoj andulka, ano mas pravdu tesim sa na babo velmi prevelmi, ale uz zacinam mat strach s porodu. doteraz celkom v pohode a nedavno som sa az zobudila s tym, ako sa bojim. no dufam, ze to prejde. zvladli ste to vy, tak to zvladnem aj ja.. 😎. bude to moja premiera, takze som si ista, ze to bude jedinecne. vobec si neviem predstavit ako "to drobucke" co mam v bruchu budem za chvilku drzat na rukach...zvlastny pocit.

zelmirka1
19. dec 2008

ahojte
teda dnes je fakt hnusne....toto uz nie je normalne aby bolo v decembri takto skaredo...urobte nieco prosim !
maly mi dokonca dnes trosku kaslal tak sa bojim aby moj malicky drobcek neochorel...nemate skusenost ?

gabrielka to este len bude zvlastny pocit ked sa to drobucke narodi...ja som len kukala ze ci fakt to krasne babetko
som mala v brusku....este aj teraz este stale kukam na ten zazrak...urcite to zvladnes super a strach je normalka ja si myslim ze sa boji kazda ale co uz ked babetka len tak niekde nepredavaju...hi hi...nastastie to vsetky zvladneme a potom to stastie je fakt neopisatelne....

mgurnak
19. dec 2008

pripajam sa k zelmirke..babo je uzasna "vecicka" 😉 nie je nic krajsie...neviem, ci sa mi to len zda, alebo to fakt snezi???? 🙂 hadam budu aj biele vianoce

gabrielkaa
19. dec 2008

je celkom fajn, ze ich nepredavaju, lebo clovek by si k nim nenadobudol taky vztah ako ked ich nosi v brusku tak dlho...boze som uz ako slon a rada by som hadam uz aj porodila 😎 . velmi som zvedava ako to nase male dievcatko bude vyzerat...a verim, ze bude zdrave.
inak zelmirka, len tak ma napadlo, vcera sa vratila moja sestra z ESP ma dvoch syncekov jedneho uz skoro 4 a pol rocneho a druhe male mimco bude mat pol rocka. a bavili sme sa o tom, ze jej sa nataca len na jednu stranu a vravela, ze tam to vobec neriesia, ze babo sa postupne svojou vahou nauci ovladat svoje telicko, ze aj starsi syn mal s tymto "problemy" a je uplne v pohode. takze je len na margo toho, ze aj ty si nieco podobne spominala s drobcekom.

zelmirka1
19. dec 2008

dik gabrielka...ja si tiez myslim ze to bude OK lebo som zacala maleho davat spinkat tak ze mu podlozim hlavicku a
cez den mu davam podnety z tej strany ktoru nemal oblubenu a uz mam pocit ze sa otaca skoro rovnako na obidve

inak ten posledny mesiac som si aj ja pripadala ako slonik a uz som toho mala aj dost...

asi vsetky sa tu zhodneme ze babo je to najkrajsie co moze byt a je obrovske stastie ked sa podari ho mat.

marina.o.
19. dec 2008

ach baby ale ste ma rozcitili...Babätko je super,aj ked neposlucha 😉

zelmirka1
19. dec 2008

ahojte...vonku je to des...bola som asi 35 minut a som uplne mokra....nastastie drobcek zaspal a teraz si spinka na terase...kedy uz bude normalna zima ???

a_rianna
19. dec 2008

Ahojte, ja som dnes bola u kamošky som maleho dala do overalu do klokanky a šup cez cestu ku kamoške. ma o mesiac staršieho chlapčeka. Tomasko sa zatial nikdy nebal všetko v pohodke ale tam sa normalne tak rozplakal že som ho dobru pol hodku nemohla utišiť. A pritom kamaratkin malý je taky zlaty... normamle mi dal zabrať potom sa konečne na flaške ukludnil a zaspal.... tak takto mi už teda neplakal dooosť dlho až take červene bodky mal na hlavičke chudatko moje maličke

andulka26
19. dec 2008

a_rianna, co mas za klokanku? my sme malej kupili ked sa narodila, vyuzili sme ju par krat , moc sa jej to ani nepacilo, nechcela v nej byt. A uz dlhsiu dobu sa do nej nezmesti ☹ . A to nehovorim keby bola naobliekana. Bola som z toho trosku sklamana, lebo je perfektna- dala sa pouzivat uz od malicka-ma specialne vystuze na hlavicku, cela je makkucka , moze sa v nej dieta nosit aj celom a chrbtom, takze som dufala ze ju vyuzijeme 😒
No hadam pri druhom to bude aktualne....

a_rianna
20. dec 2008

No ja mam požičanu od kamošky tiež ma nejakve výstuže na držanie hlavičky či čo a može sa nosiť aj teoom aj chrbtom, Ja ked som ho tam davala plakal ale ked sme vyšli vonku tak sa už obzeral a zabudol kde je 🙂

no a Tomasko ma 7250 kg za posledne týždne pribral strašne malinko na poslednej poradni sme mali 7190 odvtedy pribral malinko neviem čim to je možno tým že je taký umiesený stale sa hýbe mrví ale asi aj tým že mu nejako prestava chutiť mlieko predtým vypil 150 každe 4 hodky a teraz ledva stiahne 120 ml

zelmirka1
20. dec 2008

ahojte
ja nemam skusenosti s klokankou...kde ste ju kupili a kolko to asi stoji ? uvazujem o tom ze by som maleho
tak nosila lebo neda sa stale s kocikom chodit... unesiem tak maleho ? zatial mame len cca 6 kg ale rychlo
priberame.

mgurnak
21. dec 2008

ahojte....tak aj my uz mame vianocny stromcek...kuraaaa...a uz aj nieco napecene...konecen mame doma vianocnu naladu...

a_rianna
22. dec 2008

aj my mame strom už od sobotu. Muža som poslala na sobotu preč tak odisiel o 11 stej a prišiel dom o 6 tej večer rtak som si poupratovala a večer sme dali stromček 🙂)) už sa to blíži.. včera sme ešte mali výmesačie -)) tomček mal 5 mes

zelmirka1
23. dec 2008

Mile maminky - zilincanky !
prajem vsetkym krasne a pohodove Vianoce, vela radosti s detickami, nech su ti nasi drobci zdravi, rastu ako z vody
a maju stale na tvaricke usmev.
🙂

mgurnak
23. dec 2008

aj ja vam zelam krasne vianoce, nech su nase deticky zdrave..a pre nas maminky prajem vela trpezlivosti a lasky.... 😉

marina.o.
23. dec 2008

ja sa tiez pripajam a zelam vsetko naj nasim detickam aj nasim rodinkam 😉 nech sme hlavne zdravi a vsetko ostatne pride samo.

zelmirka1
23. dec 2008

baby musim s vami len suhlasit...hlavne aby sme boli zdravi to je najdolezitejsie...a tiez ta trpezlivost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre