Môže sono zle stanoviť termín pôrodu?

flower2
21. jan 2013

Milé mamičky, obraciam sa a Vás, pretože sama neviem čomu veriť.... stalo sa niektorej z Vás, že sa doktor podla USG zmýlil v termíne porodu? može sa USG pomyliť o 3-4 týždne? Máte s tým niektorá skúsenosť?
Bola som len u jedného doktora, TP som mala 3 zatial ale je meszi nimi rozpatie 3 tyzdne...(23.4 - 3.4)...Avsak mala som len dva pohl.styky pri ktorých som mohla otehotniet, rozdiel medzi nimi je necelé 4 tt, pričom pri tom druhom styku nedoslo k ejakulacii (to bolo len začatie niečoho čo sme potom nechali tak).. ked tu vezmem do uvahy vsetko tak som nemala ako otehotniet.).... prvy bola prerušovana sulož.....
Podla Dr, som tehotna z druheho styku, n podla mna z toho prveho...... z prveho mi vsak TP vychadza okolo 17 marca a pri tom druhom najskor 12 aprila....podla morfologickeho sona v 20 tt, 3.4..... tak neviem, napíšte mi prosím vaše názory a skúsenosti, budem vdačná za každu odpoved...
Neviem teraz či očakavat porod v marci alebo v aprily...a je to aj nebezbecne, co ak uz budem prenasať a podla TP to nikto ako prenasanie brat nebude? :( bojims a toho.....

jania023
21. jan 2013

@flower2 Ahoj terminy sa casto menia aspon u man to tak bolo..ty si rataj od poslednej ms v akom si tyzdni..staci ze mas zle prietoky a babo je mensie ako by malo ale to neznamena ze niesi v tom ktorm tt..napr ja som skoro na termin porodila 41cm babo z 1600g a bolo uplne ok..nezabudaj te normalne tehotenstvo trva plus minu 2 tyzdne

katkaseiner
21. jan 2013

neviem ci ti to pomoze, ale skus ist na 4D k inemu lekarovi... ja som osobne bola a stanovil mi uplne iny termin ako moj gynekolog podla menzesu. On isiel len podla 4Dcka a zmylil sa len o 1 den... pritom podla mojho lekara som rodila o 8 dni skor

barcelona94901
21. jan 2013

podľa sona by som rodila už pred vianocami 🙂 decembrové babatko
,no rodila som až ku koncu januára,2týždne som prenášala
a podľa sona nesedela ani veľkosť bábetka 😉malo byť menšie,no malo normálne miery 51 cm a 3800g
keby mám ísť na sono,vyberiem si už ,tak ako píše Katka

zzzz128
21. jan 2013

smerodajné sú utz v začiatkoch tehotenstva,do toho 12tt,tam sa ukáže,na ktorý tt sedí veľkosť bábätka.Ďalej je to individuálne.

alena16
21. jan 2013

Presne tak, tiez nechapem tieto posuny terminov po 12 tt.

monikaresovska
21. jan 2013

ja mám skúsenosti so SONOm, asi také, že pri každom vyšetrení som mala stanovený iný termín pôrodu, keďže som bola 3 mesiace pred pôrodom v nemocnici, robili mi ho často, vysvetlenie som dostala také, že SONO určuje termín pôrodu, podľa vývoja bábatka, čiže ak je väčšie ako priemer, môže ti dať skorší termín ako máš určený podľa poslednej menštruácie, a potom naopak, môže zaostávať a určia ti neskorší termín. Moja malá sa narodila v 39 tt, ale veľkosťou 2850 g a 49 cm jej určili vek 37 tt.

flower2
autor
20. feb 2013

dakujem za odpovede zienky, medzicasom som googlila po nociach...a dopracovala som sa k info, ze asi tie hodnoty ma kazde sono ine.... pretoze osm sa zamerala na vedecke studie, kde boli hodnoty BPD a FL podla tyzdnov, no takze podl amojho dr som bola v 20 tt , podla jednej tabulky som vtedy bola v 21 a podla druhej dokonca ukonceny 21, zac 22....
femur lenth podla tych tabuliek zaostava o 2-3 tt, takze som si akurat tak vyrobila delsie stresy.... uz neriesim...
co sa tyka celeho tehu, tak parter mi robil stresy od zaciatku, v prvom tehu som pribrala cez 20 kg teraz len 10 zatial... takze skor si mylsim ze babo moze byt mensie.... syn bol na rodeny v 39 tt a mal 55 a skoro 4 kg.....
nalakala som sa preto, lebo sa stava ze dietatko ak je prenasane sa udusi, alebo nastanu ine komplikacie....
a u mna moze dojst k prenasaniu bez toho aby to niekto bral ako prenasanie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre