Glukózový test. Mám ísť na kontrolný odber nalačno?

kuratko
21. júl 2011

baby prosim vas bola som dneska na glukozovom teste, ale este sa tam mam neskor vratit na druhe odobratie krvy, ale zabudla som sa sestry spytat ci mam byt nalacno az dovtedy a ona mi nedviha telefon.. a ja mam straasne hlady :-/
teda mozem jest ci az po tom druhom odbere? moc dakujem...

ivetkab.
21. júl 2011

nie, nie maminka .... musíš prísť hladná ... 🙂) Zvládneš to, nič sa neboj ... 🙂)

tinki
21. júl 2011

a ako ti ho robili? lebo ja keď som chodila na test, tak na lačno odber krvi zo žily aj z prsta a potom ma poslali na raňajky..ja som nepila tú glukozu vo vode..

kvetinqa
21. júl 2011

ak si pila glukozu, tak urcite nemozes jest.

lucka1987
21. júl 2011

no mne robili tak ze rano o 7 som vypila nalacno tu sladku vodu a o 9 mi vzali s prsta krv.. a to je vsetko a na druhy den boli vysledky... nemusela som dva krat chodit.... ale myslim ze by si mala byt nalacno.. keby sa najes tak to skresli vysledok

gabuci
21. júl 2011

Ked si pila glukózu tak jesť nemôžeš,tak sledujú ako ti to klesne.

skeptik
21. júl 2011

Nejest pocas testu - ved to potom by nemalo ziaden vyznam akurat budes mat test pozitivny, lebo ti neklesne cukor. Krv treba brat zo zily, kapilarna je blbost, ale su laboratoria, ktore toto stale nechapu.

bosoriak
21. júl 2011

Tak ja neviem, mne zakazali sa aj hybat po vypiti tej glukozy 2 hodiny. Nie, nemozes jest. (Aj ked podla vyssie uvedenych odpovedi co lekar, to ina metoda, neuveritelne. Ako potom moze byt ten test smerodajny, ked ho kazdy robi inak?)

maca20
22. jan 2013

Caute, dnes som bola na tom teste v Kosiciach a vobec to nebolo take zle ako som cakala🙂
Odporucam Ria laboratorium na Kukucinovej, objednavat sa vopred netreba, staci prist rano nalacno, robia od pol 8, hned vas vezmu, je to tam na urovni, a co je super, dovolia vystavit do tej vody citron, len si ho treba priniest🙂
Takze to bolo fakt uplne v pohode, nemate sa coho bat🙂

mariana1
8. mar 2013

Vcera som bola na glukozovy test v RIA LAB. Spokojnost u mna vysoka, Je to na inej urovni a spravanie personalu neporovnatelne. Treba prist nalacno. Najprv Vam odoberu krv, potom daju vypit sladku vodu, cca 3dcl, ( nebolo to az take hnusne 🙂 , ja som bola smadna, tak som to hned dala do seba ). Po vypiti si sadnete na 2 hodiny do cakarne ( ubehlo to rychlo) . Po 2 hod. odberu krv a to je vsetko. neviem co je na tomto vysetreni neprijemne, mne sa zdalo vsetko OK, uz len dufat ze vysledky budu tiez OK 🙂

mimka_mimi
26. júl 2017

@mariana1 ahoj baby. vidim, ze uz nejaky ten rocik presiel od tohto prispevku ale mam ist aj ja na ten glukozovy test tam a neviem kde to je :/ na google mi vyhodilo sice ulicu ale v ktorej z tych budov to prosim je ? 🙂 Dakujeem 🙂
@maca20

bogdanovska
19. okt 2017

@mimka_mimi Budúci týždeň idem aj ja do Ria lab. Chcem sa spýtať, či ste sa objednávala, alebo či môžem prísť kedykoľvek ráno nalačno. Od koľkej tam vlastne sú? Ďakujem 🙂

mimka_mimi
19. okt 2017

@bogdanovska neobjednava sa, prisla som tusim na pol 8 lebo som tiez nevedela ci pracuju od 7 ci od 8 🙂 vzali ma hned . Ale urcite sa da kedykolvek, no hlavne nalacno. Zamalo, viac Vam neviem povedat ☹

bogdanovska
19. okt 2017

@mimka_mimi Ďakujem krásne ;) už som tam stihla zavolať, máte pravdu neobjednáva sa a mam prísť tak na 7:10 nalačno. Môžem si vziať so sebou aj polku citróna ak chcem ;)

morandia
16. nov 2017

@bogdanovska ahoj, mohla by som ta poprosit o kontakt na laboratorium a aka je to presne adresa ,tiez tam mam ist.Dakujem

bogdanovska
18. nov 2017

@morandia Kukučinova 5 (ulička pri kulturparku), taká presklená budova.
Netreba sa objednávať, iba prídeš rano okolo 7:10hod (tak mne povedali ked som volala). Prídeš a hneď ta naviguje vratnicka ci co to je za pani tam 🙂 sadnes si, pripravis si papiere a kartičku poistenca, no a cakas kym príde pre teba sestrička na odber
Mozes si zobrať so sebou stavu z citróna ak by si nevedela vypiť tu sladkú zbrndu. Ja som to dala v pohode bez stavy ;)

morandia
18. nov 2017

@bogdanovska vezmu mi krv a pitom co...

simi1133
27. dec 2017

Ahoj, ak môžem na aké číslo si tam volala?

hama007
29. jún 2018

@mariana1 :V Ria lab. na Kukučínovej 5 sa platí za vyšetrenie tehu cukrovky? Koľko?

miskamici
12. júl 2018

@hama007 neplati sa nic poistovna to preplaca

sponqa
18. feb 2020

RIA LAB - nedá sa prísť hocikedy. Dnes som tam bola, jedno dôležité info - treba prísť na 7:30. Ja som sa pýtala mojej gynekologičky, či sa treba objednávať, povedala, že nie, len prísť nalačno, tak som tam ani nevolala a nevedela som to. Prišla som o deviatej, sestrička bola ku mne veľmi nepríjemná, vraj kde som bola doteraz, že výsledky nemusia byť presné a zaklincovala to vetou "vaše vyšetrenie, váš problém". Áno, prostredie je tam krásne, ale odchádzala som s veľmi nepríjemným pocitom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre