Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nestlé NaturNes BIO

10 skúseností

NaturNes BIO produkty od Nestlé sú ideálna voľba pri rozširovaní jedálnička dieťatka o príkrmy, kaše, ovocné kapsičky, chrumky a nové mäso-zeleninové príkrmy.

Kaše NaturNes BIO sú šetrne vyrábané zo starostlivo vybraných surovín z ekologického poľnohospodárstva. Vybrať si možno s mliečnej banánovej a nemliečnej vanilkovej kaše Nestlé NaturNes v BIO baby kvalite.

Kapsičky NaturNes BIO sú zdravá a výdatná desiata v praktickom balení, vyrobená zo zrelého ovocia, vypestovaného na špecializovaných farmách bez použitia priemyselných hnojív. V ovocí, z ktorého sú vyrábané nenájdete pesticídy, žiadne zvyšky dusičnanov a iných látok. V portfóliu sú klasické chute ako Hruška-Jablko-Banán, Hruška-Jablko-Čierne ríbezle, Jablko-Banán-Čučoriedka-Černica alebo odvážnejšie kombinácie ako Tekvica-Banán-Mrkva, Jablko-Šípky či exotické Mango.

Chrumky NaturNes BIO sú chrumky s ovocnou a zeleninovou príchuťou, ktoré padnú do každej detskej ručičky a ľahko sa žujú. Okrem klasických príchutí ako banán alebo kombinácia banánov a malín, sú zaujímavé aj neobvyklé príchute pomaranča a mrkvy alebo kombinácia paradajky, mrkvy a cibule.

Mäso-zeleninové príkrmy NaturNes BIO sú rovnako v BIO baby kvalite. Vybrať si môžete podľa veku dieťaťa ako prvý mäso-zeleninový príkrm Brokolica s hráškom a morčacím mäsom. Od ukončeného 8. mesiaca Paštrnák a tekvica s celozrnnými cestovinami a morčacím mäsom, po prvom roku Spaghetti Bolognese a iné.

Hodnotenia a skúsenosti s Nestlé NaturNes BIO

Máš skúsenosť s Nestlé NaturNes BIO?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
tenderka  7. jún 2021

Testovanie Nestlé NaturNes BIO tretím mušketierom

Ako prvú ochutnal náš už ročný drobec Mliečno-obilnú kašu Banánovú. Chutila a malý prespal celú noc. Čo viac si môže matka priať. Druhú nemliečnu Vanilkovú sme ešte nenačali, musím zohnať sušené dojčenské mlieko od kamošky, ktorá kŕmi z fľašky.

Na rad prišli mäsovo-zeleninové príkrmy. Tie od 6 a 8 mesiacov s obsahom 190 g, nakoniec väčšie balenia po 250 g. Jednoznačne vyhrali BIO Spaghetti Bolognese. To spapal do poslednej lyžičky. Trošku sme bojovali so zelenou kombináciou BIO Brokolica s hráškom a morčacím mäsom, predsalen brokolica má svoju vôňu, ale nakoniec zjedol všetko. Mixované príkrmy som pridala k pokrájaným cestovinám a zjedlo sa všetko. Pri ohrievaní vo vodnom kúpeli som všetko ochutnala a chutilo to dobre, každý pohárik inak, podľa pestrého výberu zeleniny v ňom obsiahnutom. Páči sa mi, že je tam zastúpený aj zabudnutý paštrnák, ktorý sa už teraz nepoužíva tak často ako petržlen. A tiež chválim zloženie bez soli. Bola som totiž v tom, že všetky detské príkrmy musia byť podľa zákona bez pridanej soli a ovocné bez cukru a prekvapilo ma, keď sme mali inú značku, že je to osolené ako pre dospeláka. Takže pozor na zloženie. U Nestlé NaturNes bio si dávať pozor nemusíte. Všetko sme sfutrovali. A keď malý nevládal, mamina sa potešila, že jej zostala posledná lyžička. Škoda, že sa poháriky nedajú odložiť aj s viečkami na zaváranie domácej výživy, no aspoň sa dajú separovať a sklo sa znova použije.

Ovocné kapsičky majú skvelé kombinácie – jablko+šípka, jablko+banán+čučoriedka+černica, dyňa+banán+mrkva, hruška+jablko+čierne ríbezle... mňam 🙂 Prvé dve som dávala na lyžičku, drobec mal prvýkrát kapsičku, tak nevedel, ako sa to cucká. Od tretej ale už všetko spapal sám. Nevýhoda je malé, povedala by som polovičné balenie. Kapsičky nekupujem, pretože mi príde nešťastné riešenie dať bio príkrm do nerecyklovateľného obalu, ktorý zaťaží našu planétu. Preto by som uvítala, keby boli napríklad v tetrapakoch, ktoré sa zvlášť triedia a dajú sa ďalej spracovať, alebo teda najlepšie by bolo v skle.

Chválim plechovky s chrumkami. Malé hviezdičky akurát do detskej ručičky 🙂 Ochutnať museli aj dospelí, čo je to za šmakocinku a tiež som pristihla starších súrodencov, ako ho síce kŕmia, ale sem-tam skončila hviezdička aj v ich puse. No a lupienky tiež, tie sa zjedli asi ešte rýchlejšie ako hviezdičky. Plechovky som zrecyklovala pre dvoch starších na ich prvé pokladničky. Oblepili si ich obľúbenými samolepkami.

Takže za nás super, až na tie nerecyklovateľné kapsičky. Chutilo mu všetko, určite sa v obchode ešte poobzerám po príkrmoch od 12.mesiacov a tiež chrumky a lupienky skončia v košíku.
(10 fotiek)
  • skvelé kombinácie ovocných kapsičiek
  • paštrnák v mäsovo-zeleninových príkrmoch
  • príkrmy bez pridaného cukru a soli
  • chrumky akurát do detskej ručičky
  • nerecyklovateľné kapsičky
tatiana269  7. jún 2021

Ako mal synček testovať, nakoniec si prizvali aj sestru

Poznáte to... Príde toho veľa a neviete, kde začať... A tak sme si prizvali aj pomoc, 3-ročnú sestru Sáru. Bol to pre nás krátky čas na testovanie, ešte stále nám zostala polovica produktov. No, napíšem aspoň o tom, čo sme ochutnali.

V prvom rade musím napísať, že v obchode som túto značku veľakrát videla, no nikdy nič nekúpila. Nikdy ma nejak extra neohúrila. Vždy som zobrala niečo iné, vždy ma zaujalo niečo iné.

Prvé sme skúšali banánové chrumky. Ocenili sme výbornú, prirodzenú chuť, čerstvosť a praktickosť balenia. A hlavne, žiadne umelé arómy... Zjedli sme ich na posedenie. Osobne mi vadilo to, že sú príliš malé a malého, skoro ročného syna, som sa bála nechať ich jesť bez dozoru. Odvtedy som kúpila ďalšie dve balenie týchto chrumiek, ale banánové som nezohnala, kúpila som malinové, tiež chutné. Dcére chrumky chutili s ovocnou kapsičkou, čo dávam aj ako inšpiráciu, ako sa to dá pekne kombinovať.

Keď už spomínam ovocné kapsičky, tak tie sme zjedli všetky, no každý z rodiny niečo. 😄 Mne osobne nevyhovovala nízka gramáž v porovnaní s inými, čo sa dajú kúpiť na trhu. Chuť každej bola prirodzená, bez zbytočného pridaného cukru. Páčili sa mi aj netradičné ovocné kombinácie, napríklad so šípkou, tekvicou, čiernou ríbezľou, či černicou.

Zeleninové a mäsovo-zeleninové prikrmy boli v réžii skoro ročného syna. Zjedol všetky, ktoré boli nahladko mixované, no tie s kúskami moc nemusel. No, tak mi zatiaľ kúsky netoleruje. Tie mixované mi chuťou pripomínali tie, ktoré mu aj ja doma pripravujem, samozrejme bez soli a pridaných zložiek.

Posledné, čo sme skúsili, bola mliečna banánová kaša. Zase musím vyzdvihnúť prirodzenú chuť banánov. Mala som však pocit, že pri jej zarábaní do vody, jej bolo treba veľmi veľa, aby bola dostatočne hustá. Druhú, ktorú sme mali skúšať, bola vanilková bezmliečna kaša, vhodná aj pre deti s ABKM.

Na záver sa chcem poďakovať Modrému koníkovi a Nestlé za možnosť testovať tieto produkty a túto značku. Ako som v úvode písala, nikdy som od Nestlé nič nekúpila, no bola to chyba. Vďaka testovaniu sme našli a objavili nové jedlá a dobroty, ku ktorým sa určite vrátime aj v budúcnosti.
(7 fotiek)
  • Výborné a kreatívne kombinácie ovocia v ovocných kapsičkách: černice, ríbezľa, čučoriedka, tekvica, šípka
  • Bez cukru a soli
  • Zeleninové a mäsovo-zeleninové príkrmy pripomínajúce tie, čo pripravujem doma
  • Prirodzená chuť chrumiek a kaší - žiadne aromatické umeliny
  • Praktické balenie chrumiek
  • Kaše vhodné aj pre ABKM detičky
  • Nízka gramáž ovocných kapsičiek
  • Chrumky moc malé pre 11-mesačné dieťa
  • Pri zarábaní bolo treba veľa kaše, aby vznikla vhodná konzistencia
pexinka  6. jún 2021

Dobrôtky od Nestlé

Vďaka Modrému koníkovi sme mali možnosť vyskúšať rôzne maškrty NaturNes BIO od Nestlé, tak si to trošku zhrnieme. :)

Malinové chrumky sme už mali dávno odskúšané, no NutriPuffs Mrkva nás veľmi milo prekvapili, chutili skvelo, malá ich sprášila behom chvíľky, rozhodne ich odporúčame vyskúšať.

Výhody:
skvelá chuť
uzatvárateľná dóza
bez prídavku cukru, konzervantov a farbív

Nevýhoda:
malé balenie, uvítali by sme väčšie

Kaše NaturNes BIO si môžete vybrať z mliečnej alebo nemliečnej varianty, nás potešila mliečna banánová, ktorá chutila naozaj výborne a už máme v zásobe druhé balenie.

Výhody:
skvelá chuť
mliečny a nemliečny variant

Nevýhoda:
lepšie balenie by bola dóza

Kapsičky NaturNes BIO sú v super malom balení, ideálne na cesty, nám nikdy nesmie nejaká chýbať v ruksaku, najviac sme si obľúbili mangovú, no oceňujem dosť dobrý výber z rôznych príchuti a kombinácii.

Výhody:
malé balenie ideálne na spapanie
dobrý výber príchutí a kombinácií
obsahujú len prirodzene sa vyskytujúce cukry

Nevýhody sme žiadne nenašli

Mäso-zeleninové príkrmy NaturNes BIO ma prekvapili svojou chuťou a vôňou.

Výhody:
rozdelené podľa veku dieťaťa
dosť dobrý výber kombinácií
veľké aj malé balenie
neobsahuje žiadne konzervačné látky a farbivá
recyklovateľný obal

Nevýhody sme žiadne nenašli

Čo dodať na záver, každé dieťa je iné a nie každému musí všetko chutiť, nám idú momentálne zúbky, no zvládli sme to a naozaj nám chutilo. Našla som si TOP výrobky, ktoré sa u nás ešte určite ocitnú. :) Každopádne malinové chrumky sú u nás už dlhodobejšie stálica v rámci maškrtiek a rozhodne chutia aj mne. :D Ďakujeme za možnosť testovať.
(5 fotiek)
  • veľký výber z príkrmov, taštičiek
  • kaše v mliečnom i nemliečnom variante
  • ovocné kapsičky rôzne príchute / varianty
  • malinové chrumky sú TOP
  • niekde by to chcelo zmeniť obal alebo veľkosť
katkaba1  6. jún 2021

Dvojičky odporúčajú všetkým malým hladošom

Skvelá voľba, deťom veľmi chutilo, určite ešte kúpime
  • Bio kvalita, bez pridaného cukru
  • Super konzistencia kaší, príkrmov aj ovocných kapsičiek
  • Zaujímavá kombinácia chutí
  • Skvelá chuť aj vôňa
  • NutriPuffky sú skvelá voľba aj pri precvičovaní jemnej motoriky
  • Vanilková kaša je chuťou trochu "umelá"
  • Malý objem ovocných kapsičiek
mravenek  6. jún 2021

Čo na to naša pokusná myška?

Produkty do "bruška" sme testovali prvýkrát, keďže väčšinu stravy u nás stále tvorí materské mlieko. Pokusnou myškou sa stala naša 10-mesačná dcérka Juditka. Ale musím povedať, že testovali aj štvor a šesť ročná. A aj mama. Dostali sme hneď niekoľko produktov z rady NarurNes Bio od Nestlé. Všetky sme poctivo ochutnali, zhodnotili a tu pridávame naše postrehy.

Kapsičky NaturNes BIO

Kapsičky sú u našich detí láska. A rovnako tak u rodičov. Sú praktickou desiatou, zdravou maškrtou. Kapsičky NaturNes BIO nás prekvapili výraznými chuťami, ktoré zodpovedajú skutočnému ovociu a zelenine. Nejde o nejaký mix "neviemčoho", ale o skutočnú kyslú ríbezľu, sladké jabĺčko, banán alebo exotické mango. Nám vyhovovalo aj balenie, aj keď niektoré maminky hodnotili ako malé. Za nás bolo mimo našu chuť mango, ale inak sme si všetci pochutnali.

Chrumky NaturNes BIO

Tieto maškrtky sú deťom tiež blízke. Chrumky NaturNes BIO majú výborné balenie, ktoré sa nedá s vreckami porovnať. Chrumky sú vďaka zatváraniu stále čerstvé. Naša najmenšia mala trošku problém s uchopením malých hviezdičiek, ale staršie jej usilovne asistovali. Za nás určite príjemný „snack" pre najmenších. Ochutnali sme mrkvu/pomaranč a malinu/banán. Obe príchute veľmi príjemné.

Kaše NaturNes BIO

Testovali sme mliečnu banánovú kašu. Nielen Juditka, ale aj ďalšie dve pokusné myšky a jasné, že aj mama. Kaša mala príjemnú jemnú chuť a vláčnu konzistenciu. Juditka zjedla asi polovicu misky, čo je veľký úspech, keďže naozaj vo veľkom holduje takmer výlučne materskému mlieku. S ovocím je to výborná pochúťka aj pre dospelých či staršie deti.

Mäso-zeleninové príkrmy NaturNes BIO

Zeleninové príkrmy pripravované doma malej Judi z neznámych príčin prestali chudiť. Jednoducho dostali stopku. A to som veru skúšala rôzne kombinácie. A tak som sa potešila, že preveríme mäso-zeleninové príkrmy NaturNes BIO. Musím sa priznať, že niektoré chute malej sadli iné menej. Neodporúčam hráškovú s brokolicou, to bola naozaj doslova nepríjemná chuť a aj farba. Naopak príchute s batatom, morčacím mäsom, paštrnákom či mrvou boli výborné. Určite si ich kúpime aj na plánovanú dovolenku. Vidím ich sľubne aj ako omáčky na cestoviny pre staršie dcéry.

Na záver chcem vyjadriť poďakovanie Modrému koníkovi aj Nestlé, že sme mohli ochutnať zdravé BIO novinky. Našli sme si medzi nimi svojich favoritov, ktorí s nami rozhodne budú cestovať aj na plánované dovolenky. Tak dobrodružstvu zdar!
(5 fotiek)
  • chuť reálneho ovocia a zeleniny v kapsičkách
  • praktické balenie kapsičiek
  • praktické balenie chrumiek
  • chrumky "neokukaných" chutí
  • jemná chuť a konzistencia kaše
  • zaujímavé kombinácie mäso-zeleninových príkrmov
  • niektoré mäso-zeleninové príkrmy a ich chuť
  • menší tvar chrumiek
  • privítala by som iné balenie kaše - napríklad dózu
peha1606  4. jún 2021

PRVÁ LYŽIČKA S NESTLÉ

Vďaka Modrému koníkovi sme mali možnosť vyskúšať širokú škálu výrobkov od Nestlé. Našim hlavným ochutnávačom bol 6-mesačný Adamko a pridali sa aj Ema (2 roky) a Matúško (4 roky). Adamko vďaka Nestlé po prvýkrát spoznal aj iné chute, ako chuť mlieka. Navyše BIO kapsičky sú naozaj zdravé a chutné, a na moje prekvapenie, Adamka očarili nielen ovocné, ktoré chutia asi všetkým deťom, ale aj tie zeleninové a mäsové. Kaše sú jemné, a zasýtili malé bruško pred nočným spánkom. Adam spal oveľa lepšie a menej sa budil.
(6 fotiek)
  • 🙂 100 % BIO kvalita
  • 🙂 bez cukru, bez konzervantov
  • 🙂 praktické balenie
  • 🙂 ovocné kapsičky chutia výborne malému aj veľkému
  • 🙂 ovocné čipsy majú milý hviezdičkový tvar, chutia neutrálne
  • 🙂 zeleninové príkrmy od Nestlé sú jediné, ktoré si u nás deti obľúbili (denne varím, a so zavádzaním zeleninových a mäsových výrobkov som to po dlhom skúšaní niekoľkých značiek pri starších deťoch vzdala, no tento výrobca nesklamal, a príkrm po miernom zohriatí chutí tak, akoby ste ho práve dovarili doma)
  • 😕 ovocné kapsičky nájdeme len v 90 g balení a na to, že sú veľmi chutné, prijali by sme pre väčšie deti aj väčší objem tejto mňamky
  • 😕 v nakupných reťazcoch je veľmi malý výber z rady Naturnes BIO od Nestlé
tenderka  4. jún 2021

Nestlé NaturNes BIO chutilo všetkým

Ako prvú ochutnal náš už ročný drobec Mliečno-obilnú kašu Banánovú. Chutila a malý prespal celú noc. Čo viac si môže matka priať. Druhú, nemliečnu Vanilkovú, sme ešte nenačali, musím zohnať sušené dojčenské mlieko od kamošky, ktorá kŕmi z fľašky.

Na rad prišli mäsovo-zeleninové príkrmy. Tie od 6 a 8 mesiacov s obsahom 190 g, nakoniec väčšie balenia po 250 g. Jednoznačne vyhrali BIO Spaghetti Bolognese. To spapal do poslednej lyžičky. Trošku sme bojovali so zelenou kombináciou BIO Brokolica s hráškom a morčacím mäsom, predsa len brokolica má svoju vôňu, ale nakoniec zjedol všetko. Mixované príkrmy som pridala k pokrájaným cestovinám a zjedlo sa všetko. Pri ohrievaní vo vodnom kúpeli som všetko ochutnala a chutilo to dobre. Každý pohárik inak, podľa pestrého výberu zeleniny v ňom obsiahnutého. Páči sa mi, že je tam zastúpený aj zabudnutý paštrnák, ktorý sa už teraz nepoužíva tak často ako petržlen. A tiež chválim zloženie bez soli. Bola som totiž v tom, že všetky detské príkrmy musia byť podľa zákona bez pridanej soli a ovocné bez cukru a prekvapilo ma, keď sme mali inú značku, že je to osolené ako pre dospeláka. Takže pozor na zloženie. U Nestlé NaturNes bio si dávať pozor nemusíte. Všetko sme sfutrovali. A keď malý nevládal, mamina sa potešila, že jej zostala posledná lyžička. Škoda, že sa poháriky nedajú odložiť aj s viečkami na zaváranie domácej výživy, no aspoň sa dajú separovať a sklo sa znova použije.

Ovocné kapsičky majú skvelé kombinácie – jablko + šípka, jablko + banán + čučoriedka + černica, dyňa + banán + mrkva, hruška + jablko + čierne ríbezle... Mňam 🙂 Prvé dve som dávala na lyžičku. Drobec mal prvýkrát kapsičku, tak nevedel, ako sa to cucká. Od tretej ale už všetko spapal sám. Nevýhoda je malé, povedala by som, až polovičné balenie. Kapsičky nekupujem, pretože mi príde nešťastné riešenie dať bio príkrm do nerecyklovateľného obalu, ktorý zaťaží našu planétu. Preto by som uvítala, keby boli napríklad v tetrapakoch, ktoré sa zvlášť triedia a dajú sa ďalej spracovať, alebo teda najlepšie by bolo v skle.

Chválim plechovky s chrumkami. Malé hviezdičky akurát do detskej ručičky 🙂 Ochutnať museli aj dospelí, čo je to za šmakocinku, a tiež som pristihla starších súrodencov, ako ho síce kŕmia, ale sem-tam skončila hviezdička aj v ich puse. No a lupienky tiež, tie sa zjedli asi ešte rýchlejšie ako hviezdičky. Plechovky som zrecyklovala pre dvoch starších na ich prvé pokladničky. Oblepili si ich obľúbenými samolepkami.

Takže za nás super, až na tie nerecyklovateľné kapsičky. Chutilo mu všetko, určite sa v obchode ešte poobzerám po príkrmoch od 12.mesiacov, a tiež chrumky a lupienky skončia v košíku.
  • pestrá zmes zeleniny a ovocia
  • vhodná konzistencia potravy podľa mesiacov
  • príkrm bez pridanej soli a cukru
  • tvar chrumiek akurát do detskej ručičky
  • malé balenie kapsičiek
  • kapsička z nerecyklovaného materiálu
kaja153  3. jún 2021

Testovali sme Nestlé Naturnes Bio

Na úvod vysvetlím prečo sme sa zapojili do testovania. Markus (11 mesiacov) bol od 4 mesiacov prikrmovaný domácimi kašičkami, ovocným alebo zeleninovým pyré. Od 7. mesiaca mi začal odmietať moje jedlo, a tak sme prešli na kupované obedy. Tie mi zjedol, no mne sa vôbec nepáčila chuť, vôňa a hlavne zloženie. Keď som videla, že Koník testuje Nestlé NaturNes Bio, neváhala som a hneď som môjho papáča zapojila.

Začnem zeleninovými obedmi

Už po otvorení som cítila vôňu jedla a nie vôňu konzervy, paštéty (takú vôňu totiž majú ostatné, nemenované značky, ktoré sme skúšali predtým). Markusovi veľmi chutili, mne krásne voňali a veľmi sa mi páči zloženie. Jediná, ktorá nemala úspech boli špagety.

Škoda, že nemôžete cítiť tú vôňu.

Pokračujeme ovocnými kapsičkami

Začnem nevýhodou a tá je: malé balenie. Kapsičky sme teda využívali pri prechádzkach alebo cestovaní v aute. Chcela som ich dávať ako desiatu, ale nato boli žiaľ malé.
Chuťovo, vôňou aj zložením boli všetky TOP! Neviem si vybrať jednu najlepšiu a ani jednu najhoršiu. Všetky by som umiestnila na prvé miesto. Kombinácia, ktorú chcem vyzdvihnúť, je mrkva, tekvica, banán. Prečo? Pretože ja osobne by som po nej nesiahla. Vďaka testovaniu viem, že by som spravila chybu a veruže bola výborná. Tieto som testovala s drobcom aj ja (rozumej, vycucla som poslednú kvapku) a naozaj to chutilo ako ovocie. Nie ako cukor a voda.

Kašičky

Chuť výborná, krásne voňali.

Kaše sú nemliečne, takže sa zarábajú do mlieka, ktoré drobček bežne pije. Ja som ich skúsila aj s vodou a boli super aj tak. Chuť nebola vôbec umelá, vôňa pekná, príjemná, prirodzená.
U nás veľmi veľká nevýhoda bola tá, že drobca z nich zapieklo. To je však veľmi individuálne.

Kaše som teda dojedla ja, zarábané s vodou, na raňajky. A veruže ja som si pochutila.

Drobcovi chutili tiež, veľmi, toto boli asi jediné kaše, z ktorých nenechal v miske nič, a papal pekne sám, bez prehovárania. Avšak na bruško mu nesadli.

Mami haaaaaam

NutriPuffs

Ah bože, toto sme nemali ochutnať!

Chuť výborná, veľká výhoda je balenie, ktoré sa môže hodiť kamkoľvek a chrumky sa nepodrvia.

Drobcovi chutili oboje rovnako, avšak hviezdičky majú malí rozmer, a tak ich drobec nevie dobre uchytiť. Mrkvové majú zase veľkosť takú "medzi". Veľké na jedno sústo do pusy, malé na prehryznutie na dvakrát.

Vyriešili sme to tak, že s hviezdičkami som ho kŕmila ja, mrkvové si napchal do pusy a počkal, kým sa trošku rozpustia, a potom ich spapal. Myslím si ale, že toto nebude problém u iných detí. Markus aj napriek tomu, že má 11 mesiacov má problém papať kúsky.

Záver

Kaše aj napriek tomu, že chutili a voňali výborne, nekúpim, keďže drobec ich netoleroval. Vám ich však odporúčam.

NutriPuffs jednoznačne ÁNO! Chuť super, super obal. A ja verím, že Markus sa každým dňom naučí papať kúsky sám. Pracujeme na tom každý deň.

Ovocné kapsičky na výlet áno, iné ani nekúpim. Na každodenné jedenie ako desiata nie. Dôvod je malé balenie a taktiež to, že domáce ovocné pyré mi spapá, tak mu robievam to.

Obedy u nás zostávajú stálica, až kým nebude sám papať to, čo my doma. Nebudem už ďalej skúšať a hľadať iné značky.
(15 fotiek)
  • výborná chuť
  • krásna vôňa
  • skvelé zloženie
  • praktický obal NutriPuffs
  • malé balenie ovocných kapsičiek
marikaheidi  2. jún 2021

Cisárove testovanie NaturNes BIO

Na začiatku vysvetlím, prečo tretí cisár... Som mama na tretiu, čiže mám troch synčekov a všetci traja išli sekciou (cisárskym rezom), takže mám doma troch cisárov. Testoval a maškrtil hlavne malý cisár Branko (takmer 3-ročný lapajko).

Najväčšiu radosť mali bráškovia z príchodu balíčka a následne z jeho rozbaľovania... zvedavosť je na prvom mieste. 😉

Mňamky, ktoré expresne k nám dorazili boli v dobrých rukách malého cisára 💕 so slovami WAAAAW....

Ako prvé drobec otestoval kaše NaturNes Bio...

Mliečná obilná BIO kaša banánová 🍌

Nemliečná obilná BIO kaša vanilková

Nemliečná kaša Vanilková NaturNes Bio bola naša najlepšia, najchutnejšia a prvá sa aj zjedla.

Výhody kaše :

rýchla príprava
nemliečna - mamička dá do kaše vhodné mliečko, náš špunt bol 2,5 roka kojený a teraz pijeme čerstvé plnotučné mliečko
praktická
výhodná cena

Nevýhody kaše :
uvítala by som dózu
väčšie balenie

Kaše sme vylepšili pridaním čerstvého ovocia ako maliny a banán.

Banánová mliečna kaša nám moc nesadla, tá banánová príchuť bola výrazná a trošku to bolo cítiť umelinkou, ale zjedla sa. Sme milovníci rôznych druhov káš (krupicová, vločková,...). Aj najstarši prvorodený cisár Brunko si na kaši dobre pošmákol. Mňam! 😊

Druhá dobrôtka, čo mi veľmi uľahčuje život, sú ovocné bio kapsičky od Nestle bez pridania cukru. Je to rýchla zdravá desiata, či do škôlky, školy alebo na výlet. Aj keď je to pre maličkých, s veľkou chuťou si kapsičku cuckajú aj mojí veľkáči.

Popravde, bála som sa odvážnej kombinácii tekvica, mrkva a banán a odkladala som ju na koniec, lebo náš beťár je dosť výberavý. No na predĺženom víkende na Skalke sa zjedla rýchlosťou svetla.

Výhody NaturNes bio kapsičky :

bez cukru, len prirodzene vyskytujúci sa cukor v ovocí
ekologický certifikát
prijateľná cena

Nevýhody sme nenašli žiadne

Tretia parádna vecička na degustovanie bol snack: Ryžovo-pšeničné Bio chrumky s banánom a paradajkami od Nestlé.

Tak tieto banánove hviezdičky boli fakt veľkou mňamkou pre drobca. Chutné a sladučké, bez pridania cukru. Vhodné ako malý snack na prehryznutie, aj k telke pri rozprávke. Pekne prepracované a motivujúce pre detské očká, kedže majú maličký tvar hviezdičiek. Ideálne do malej ručičky a pusinky.
Chrum sem, chrum tam, hviezdičky si papkám...

Paradajkový snack - lupienky mu nevyhovovali, ale aj tie si nakoniec zopár chrumkol.

Zeleninové príkrmy NaturNes Bio

Tak vyskúšať tieto príkrmy sme si nechali na posledné miesto. Malý špunt bol od prvých zeleninových príkrmov značný odporca. Bol to vždy boj, plač a naťahovanie pri každej lyžičke. Zúfalá mama, obrátila som sa na odborníkov na detskú výživu, a keď som videla v reklamách šťastné a spokojné "baby" v jedálenskej stoličke, som si povedala, že to musíme vyskúšať aj my. Aj keď som zástanca čerstvej a varenej stravy. Kúpila som a vyskúšali sme. Dopadlo to rovnako, nechuť,odpor a plač. Riešila som to potom až neskôr. Stačilo mu moje mliečko a v 9 mesiacoch začal kooonečne papkať polievočky s rozkúskovanou mrkvičkou a kalerábom (neznášal mixovanú stravu). Dodnes je veľký nepriateľ zeleniny. Jediné, čo zje, je varená mrkva, zemiaky a melón (ráta sa za zeleninu).😁

Táááaak, a ide sa na to... Aaspoň sa pokúsime. 😉 Kedže je milovník talianskej kuchyne, skúsime veľkú testovačku na Spaghetti Bolognese Bio.

Takže, ostalo to nedotknuté, skúsila som to ja, aby som neplytvala s potravinami. Bolo to nasladlé s príchuťou mrkvy a paradajok. Ani ja som to nedojedla, nechutilo mi to. Nemôžem povedať, že zlé, ale platí staré porekadlo... Sto detí, sto chutí. U nás sa to nikdy neosvedčilo a ani sa neosvedčí. Vyhráva varená chutná domáca strava.

A čo na záver dodať? Asi toľko,že testovanie sme si užili a vychutnali, okrem zeleninových príkrmov. Ostanem verná ovocným kapsičkám, kašám a "nutripuffkám", hlavne banánovým.

Nerobím reklamu, je to na dobrovoľnej báze a napísala som to zo ♥️, ako som to cítila.

♥️♥️♥️ĎAKUJEME ♥️♥️♥️

Branko a maminka
(11 fotiek)
  • Praktické balenie
  • Neobsahujú cukor, je len na prirodnej báze
  • Ovocie a zeleninka pochádza z ekologického hospodárstva
  • Rýchla a jednoduchá príprava
  • Výborné kombinácie chutí
  • Veľký výber sortimentu a príchutí
  • Kaše sú nemliečne aj mliečne na výber
  • Ďalšie využitie dóz na kreatívne tvorenie s deťmi
  • Priateľná cena
  • Zeleninivý príkrm
  • Malé balenie kaší
  • Vhodnejšie a praktické balenie na kašu (prišla roztrhaná)
galganka  1. jún 2021

Jašrblinky hodnotia:

Úplne prvé sme otvorili naše obľúbené Nestlé Naturnes Bio Nutripuffs.

Doteraz sme ich kupovali iba malinové a mrkvové, takže dve nové príchute zaujímali aj mňa.

Chrumky sú bez konzervantov, farbív a cukru, sú pečené, nie vyprážané, majú super balenie, ktoré sa zmestí do držiaka na kočíku, veľkosť akurát pre detské pršteky a priznám sa, odjedám ich tiež. 🙂

V balíku prišli chutné banánové a paradajkové. A ja som obvyklé čipsy pri telke vymenila za detské chrumky. 🙂 Takže sme sa museli vybrať do mesta a zistiť, kde ich predávajú, pretože záhadne rýchlo boli zjedené. 🙂

Ako druhé som Zoe, ako hlavnej testovačke, ponúkla príkrm v skle.

A tu nastáva problém. Z nejakého dôvodu ani jedno naše dieťa nechce kupovaný zeleninový príkrm. Ani z fľaše, ani z misky, s prílohou, či bez... Jednoducho po prvej lyžičke zamknutá pusa. A tak sme doteraz kupovali iba ovocné príkrmy a tie zeleninové boli vždy domáce.

Prvú som teda otvorila kombináciu, ktorú v domácej príprave pozná a vždy celú zdlabne plnú misku. Bola to brokolica - hrášok - mäso a pridala som aj obľúbené cestoviny.

Dopadlo to presne, ako som tušila. Jedna lyžička a koniec. Kedysi dávno som jeden kupovaný brokolicový príkrm ochutnala a bol naozaj "čudný". Na obhajobu Nestlé iba dodám, že tento obed som dojedla ja a bol veľmi chutný.

V priebehu ďalších dní sme skúsili ešte paštrnák s ryžou a tekvicou a špagety bolognese. Všetky dopadli viac-menej rovnako. Tu sa ale musím zastať Zoe, hlavne ten s ryžou bol zvláštne mazľavý a nechutil ani mne. Mohol byť bio, eko, neviemčo, za nás, tento proste nie. Chutné boli ešte tie spomínané špagety, z tých na počudovanie zjedla zopár lyžičiek aj Zoe a celé to zajedala mojim arabským chlebom. 🙂

Posledné dve fľašky nám ostali neotvorené, preto ak sa pri čítaní nájde malý stravník, ktorý obľubuje kombinácie paštrnák so sladkými zemiakmi a teľacím mäsom a sladké zemiaky s paprikou, rajčinami a kuracím mäsom a je z Nitry, s radosťou mu príkrmy darujeme, stačí napísať.

Ďalšie v balíku boli vytláčacie kapsičky.

Keďže sme doma všetci na solárne baterky, akonáhle je slnko, sme vonku, a preto mám tento druh výživiek veľmi rada. Majú praktické balenie, nebojím sa, že sa mi v taške rozbijú, neštrngám kade chodím, nepotrebujeme k nim lyžičku a hlavne sa s nimi už Zoe obslúži sama. Chcelo to iba trošku tréningu a dve kapsičky vytlačené na tričku. 😀

Jediná ich nevýhoda je, že sú naozaj maličké. Preto, milí výrobcovia, ak to náhodou čítate, kľudne začnite vyrábať väčšie, 90g je naozaj málo. Potvrdilo mi to viacero malých konzumentov a ich rodičov. Za nás ich veľkosť kľudne zdvojnásobte.

Posledné dve dobroty v krabici boli kaše. Vanilková a banánová.

Obe s vitamínmi A, D, B1 a vápnikom, obe sľubovali ľahkú a rýchlu prípravu bez hrudiek.

Kaše sme zatiaľ kupovali iba bez príchute, občas sme ich dochutili podrveným keksíkom, či trochou medu a tak som bola zvedavá, či budú chutiť. A obe odporúčame. Teda, obe my dve, ja aj Zoe, odporúčame obe kaše. 🙂 Banánová mala veľmi príjemnú a jemnú chuť banánov. Vanilková ma prekvapila výraznou vôňou, ale chuť bola tiež jemná a obe sa chystám ešte dokúpiť do zásoby.

A tak sme tu teda 14 dní ochutnávali, raz viac, raz menej. Brali kapsičky na výlety, chrumky chrúmali v aute, kým sme čakali zvyšných členov rodiny, či pred telkou. A ochutnávanie sme spojili aj s tvorivými dielňami, lebo počet plechoviek z Puffiek sa u nás stále zvyšuje. A bola by škoda len tak vyhodiť, taký dobrý tvorivý materiál. Dajú sa pomaľovať, spraviť z nich vkladačky, ktoré sú u nás aktuálne veľmi obľúbené, stojan, či vázička. Ak ste z nich tiež dačo vyrobili, pridajte fotky, stále ich máme doma kopec a inšpirácií nie je nikdy dosť. Vaše nápady vymeníme za ❤️ ❤️ ❤️ .

A aký je náš záver?

Nutripuffky sme ľúbili a ľúbime stále a vďaka testovačke sme objavili nové príchute, ktoré sme predtým nepoznali. 👍

Kapsičky sú fajn (hlavne mango), ale mini. No ako drobná maškrtka na výlet, či prechádzku sa u nás ešte určite objavia. 👍

Zeleninové príkrmy majú u nás, žiaľ 👎🏻 a vyhráva domáca strava.

Kaše si u nás tiež zaslúžili mieste aj do budúcna a neochutené budeme striedať hlavne s banánovou, ktorá chutila všetkým. 👍

Takže, ďakujeme Nestlé že ste si nás vybrali na "koštovku", bola to zábava. 🙂
(8 fotiek)
  • Praktické balenia výživok
  • Rovnako praktické plechovky chrumiek
  • Ľahká a jednoduchá preprava
  • Dieťa sa nakŕmi samo
  • Veľmi chutné
  • Rôzne príchute
  • Kaše s jemnou chuťou a ľahkou prípravou
  • Kapsičky sú malé
  • Zeleninové prikrmy u nás proste nechutia