Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pôrodnica Bardejov

10 skúseností

Pôrodnica Bardejov bola vyhlásená ako najlepšia pôrodnica za rok 2012 v Prešovskom kraji. Jej gynekologicko - pôrodnícke oddelenie sa nachádza v pavilóne Hlavný monoblok na 3. poschodí. Nachádza sa tu 45 lôžok.
Areál pôrodnice Bardejov - hlavný monoblok

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Sv. Jakuba, n.o., Bardejov
Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie
v pavilóne Hlavný monoblok na 3. poschodí
ul. Sv. Jakuba 21
085 01 Bardejov
Oficiálne stránky pôrodnice

Spojovateľka:054 / 47 88 111
Primár : 054 / 47 88 218, 0918 764 118
Šestonedelie - rooming:054 / 4788 139
Časť rizikovej, patologickej gravidity a gynekológie:054 / 47 88 144
Pôrodná sála: 054 / 47 88 565
email mamicky@nsp-bardejov.sk

Predpôrodná príprava

Predpôrodná príprava funguje na priamu platbu. Zúčastniť sa môžu aj budúci oteckovia. Každé stretnutie sa začína cvičením, po ňom o 14,00 nasleduje prednáška podľa programu kurzu. Počet účastníkov na jednotlivých stretnutiach je limitovaný.

Témy jednotlivých prednášok :

 1. Psychofyzická príprava na pôrod
 2. Priebeh pôrodu a šestonedelia
 3. EDA - bezbolestný pôrod a prehliadka pôrodnice
 4. Dojčenie a starostlivosť o novorodenca
 5. Praktický nácvik prebaľovania, kúpania a dojčenia

Miesto konania: spoločenská miestnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia NsP Sv. Jakuba, n. o., Bardejov, Hlavný monoblok, časť prístavba - 3.poschodie

Termín konania: každý utorok a štvrtok od 13.30 hod.

Cena za jednu prednášku: 6 Eur
Cena za celý kurz (5 prednášok): 25 €.
V prípade predloženia dokladu o hmotnej núdzi je cena 3, resp. 10 €. Cena je rovnaká aj pre budúceho otecka.

Kontakt:

Telefón 054/4788 560, 054 / 4788 438
Mobil 0908 345 039
e-mail porodnekurzy@nsp-bardejov.sk

Prehliadka pôrodnice

Na prehliadku priestorov oddelenia šestonedelia, pôrodnej sály a novorodeneckého oddelenia je potrebné sa vopred telefonicky alebo osobne dohodnúť s vedúcou pôrodnou asistentkou. Prehliadku je možné tiež absolvovať v rámci kurzu predpôrodnej prípravy.

Kontakt: 054 / 4788 438

Nadštandardná pôrodná sála

Poplatok za použitie nadštandardného pôrodného boxu je 7 eur. Pri využití epidurálnej analgézie je už tento poplatok zahrnutý v cene EPI.
Nadštandardný pôrodný box

Epidurálna analgézia

Epidurálna analgézia je za poplatok 133 Eur. V tejto cene je aj poplatok za nadštandardný pôrodný box.

Výber pôrodníka

Výber lekára - pôrodníka pri pôrode je za poplatok 150 Eur.

Sprevádzajúca osoba pri pôrode

Poplatok za sprevádzajúcu osobu pri pôrode je 20 Eur.

Štandardná izba (bez poplatku)

Štandarné izby sú 3-posteľové. Sociálne zariadenie majú spoločné dve izby. Takže WC a sprcha je spoločná pre 6 žien. Obe izby majú tiež k dispozícii konvicu a vaničku na kúpanie novorodenca1.

Nadštandardná izba

K dispozícii je 6 nadštandardných izieb, z toho 1 nadštandardná izba - komfort
 Nadštandardná izba na gynekologicko - pôrodníckom oddelení
Súčasťou všetkých nadštandardných izieb je :

 • tv prijímač
 • rozšírená ponuka TV programov (je súčasťou nadštandardnej izby komfort)
 • chladnička
 • rýchlovarná konvica
 • samostatné , alebo spoločné (t. j. so susednou izbou) sociálne zariadenie
 • možnosť výberu obedového menu za poplatok 0, 50 Eur / 24 hod. (poplatok nezahŕňa cenu za stravu, iba samotnú možnosť výberu)
 • možnosť výberu celodennej vegetariánskej stravy 1, 00 Eur / 24 hod. (poplatok nezahŕňa cenu za stravu, iba samotnú možnosť výberu)
 • možnosť pripojenia k internetu za poplatok

Jednoposteľová izba so spoločným soc. zariadením, poplatok 11 eur / 24 hod.
Dvojposteľová izba so samostatným soc. zariadením, poplatok 9 eur / 24 hod.
Dvojposteľová izba so spoločným soc. zariadením, poplatok 8 eur / 24 hod.

Na nadštandardnej izbe je aj možnosť pobytu partnera alebo inej blízkej osoby po pôrode. Táto služba je spoplatnená nasledovne:
Pobyt blízkej osoby v jednoposteľovej nadštandardnej izbe s prístelkou, spoločné WC a sprcha, poplatok 15,- Eur / 24 hod.
Pobyt blízkej osoby v dvojlôžkovej nadštandardnej izbe, samostatné WC a sprcha, poplatok 25,- Eur / 24 hod.

Spoplatnené služby v balíkoch služieb

Na vybrané služby, ktoré nie sú hradené zo zdravotného poistenia, ponúka pôrodnica aj zľavy v podobe zvýhodnených balíkov služieb. Viac info o balíkoch služieb: tu

Čo si vziať do pôrodnice

Dieťatko môže byť počas pobytu oblečené aj vo vlastnom oblečení.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Návštevy

Návštevné hodiny sú nasledovné

Pracovné dni 15,00 - 17,00
Víkendy, sviatky 13,00 - 15,00

Na nadštandardných izbách su každý deň 13,00 - 17,00.

Parkovanie

Možnosť parkovania je aj priamo v areáli nemocnice za poplatok. Jednorázový vstup je spoplatnený 0,40 Eur / za každú začatú hodinu. Auto je potrebné zaparkovať na vyhradenom mieste (označené P).

Oslobodení od platenia sú ZŤP, ADOS, onkologickí pacienti (pri predložení potvrdenej navštívenky od lekára), Hospic Matky Terezy, zásobovanie NsP, darcovia krvi (na základe potvrdenia z PHaT), poštoví doručovatelia, lekári slúžiaci na LSPP v deň služby.

V areáli nemocnice je k dispozícií 11 parkovísk, spolu 179 parkovacích miest. Parkovisko pred Hlavným monoblokom má kapacitu 16 miest.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Bardejov na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. NsP Sv. Jakuba, n.o., Bardejov: http://www.nsp-bardejov.sk/
 2. http://bardejov.korzar.sme.sk/c/6721187/bardejovska-porodnica-je-v-rebricku-najlepsia-v-kraji.html
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Bardejov

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Bardejov?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
danka0893
11. jún 2019

Prvorodička

Išla som do nemocnice o týždeň skôr a ako prvorodička som vôbec nevedela čo ma čaká. No nikdy som sa z pôrodu nestrachovala ani nerobila stresy ako mnohé. Pred pôrodom som chcela ísť na kurz a obhliadku, ale nakoniec som nešla na nič a aspoň som ušetrila. Ani mi to nebolo treba, keďže som išla skôr kvôli dvom termínom, stíhala som všetko zistiť, kým nadišiel pôrod. Dokopy som tam bola asi 10 dní, ale bolo mi to strašne dlho. Mala som nadštandardnú izbu, lebo to bolo jediné čo som chcela, aj som dobre urobila. Mala som kľud a pokoj, aj dobre si oddýchla. Boli sme dve. Rodila som v novembri. Za tie dni som bola na gynekológii, aj na šestonedelí, takže som asi zažila pomaly všetkých doktorov aj sestričky. Mne sa zdali všetci doktori príjemní, milí, aj starostliví. No obľúbila som si dvoch a mala som veľké šťastie na toho, čo ma rodil. Nevyberala som si nikoho, ani epidurál, ani nič a mala som super starostlivosť, aj pôrod... Lekár sa o mňa veľmi staral, pred aj po... Strašne som sa tešila, že som na neho natrafila, ale aj iní boli fajn. No ja si ho dodnes neviem vynachváliť. Pôrod som mala tak, že tri dni so štátnym sviatkom bolo voľno, a asi to pozná každý, ako sa chce pracovať doktorom počas voľna, či víkendov... Takže mi povedali, že buď porodím cez víkend alebo sama. Alebo samozrejme, keď nie, odloží sa to na pondelok. Nakoniec to na mňa prišlo samé v nedeľu večer. :-D A za dve hodinky som mala maličkú pri sebe, pekne telo na tele. Všetko, aj sestra aj pôrodník super, trošku mi pomôcť museli, ale nakoniec dobre... Bábätko mi nechali celé dve hodiny na mne, až kým ma neodviezli na izbu. Novorodenecké - ok, nesťažujem sa... Ale aj tak je to tam pre prvorodičky trošku ťažšie. Ktorá nemá žiadne skúsenosti, nevie, ťažko. Raz ukážu všetko a koniec.... Či vás dačo bolí. či nie, staráte sa sama, môžte sa opýtať, no... Ale tak viete no, vaše dieťa, vaša starostlivosť... Preto je lepšie byť aspoň dve na izbe a nadštandard, kde máte viac priestoru, aj je lepšie s dieťatkom. Máte tam ešte kopec vyšetrení kde máte chodiť presne a keď vám dieťa plače na izbe ťažko tak odísť. Majú svoj režim a časy a keď ich nedodržíte, tak niekedy nie sú nadšení. Strava podľa mňa slabá. Mamičky by mali mať bohatšiu a lepšiu, ale tak je to nemocnica. Nie ste doma. :-D Ja som rodila v novembri a na starostlivosť sa fakt nemôžem sťažovať. Čo sa týka dojčenia, kontrolujú to, ale len tak na rýchlo, či dieťa saje alebo nie. Ale zase sú tam aj veľmi milé poradkyne, aj také iné no. Ja neviem, to všade nájdete, aj také, aj také. Už asi ako kto trafí alebo si vyberie.
 • Vynikajúci lekár Madzin
 • Pekné a čisté a dobre vybavené nadštandardné izby
 • Najlepšie raňajky
 • Väčšina milých a ochotných sestričiek
 • Skoré ranné budíčky s meraním teploty
 • Žiadne vychádzky vonku
 • Pár nie veľmi ochotných sestier
 • Slabá obedová strava
1 poďakovanie
katkak2104
31. mar 2019

Nedostatočná pomoc pri začiatkoch dojčenia

Vo všeobecnosti som bola spokojná. Urgentná sekcia, rýchly a profesionálny prístup lekárov. Na pooperačke sestrička super, no to bola len náhoda, že som trafila dobrú sestričku. Zažila som počas týždenného pobytu všetky. Niektoré sú dosť nepríjemné a ich ranné vizity bezohľadné. Na šestonedelí sestričky úžasné, ráno som ani nevedela, že sa niečo deje. Novorodenecké bolo fajn. Sestričky vysvetlili prebalenie, kúpanie, obliekanie,... Dojčenie však zlé. Ukážka iba raz, ďalšie kontroly a pohľad od dverí. Bradavky doráňané, keď som si išla po radu, čo a ako, tak som bola odbitá, že to bolí a musí to ísť aj cez bolesť, že je to normálne. Už tam sme museli po dvoch dňoch jeden prsník odstaviť. Výsledok? Dokojené do dvoch mesiacov. Kým sa to dalo dokopy, v jednom prsníku sa netvorilo poriadne mlieko a druhý nestačil.
 • Lekári a sestričky na šestonedelí
 • Ukážka a nacvik dojčenia a správneho prisatia.
1 poďakovanie
lilijana
26. mar 2019

Žiadna pomoc pri dojčení

Rodila som tak 3x, posledný krát pred 6 týždňami. Neviem, možno len ja som mala takú smolu, ale ani 1x nebolo detailne skontrolované prisatie dieťatka, len skonštatovanie z určitej vzdialenosti, že je to prisatie dobré, čo samozrejme nebolo a zlým začiatkom bolo dojčenie neúspešné.
Toto ma sklamalo najviac, čo sa týka pôrodnice. inak sa na nič iné sťažovať nemôžem, Neviem síce aká by bola starostlivosť, pokiaľ by nastali nejaké komplikácie.
 • Lekári na porodnici o.k.
 • Väčšina sestier taktiež
 • Izby aj strava o.k.
 • Ako som písala, na pôrodnici takmer žiadna pomoc pri dojčení.
0 poďakovaní
betka_s
25. mar 2019

Lekári super, niektorým sestričkám by sa hodilo preškolenie

Sestričky na gynde v pohode, na novorodeneckom niektoré laktačné hrozne nepríjemné a o rehabilitačnej ani nevravím, na tú boli samé sťažnosti. Lekári však vynikajúci.
1 poďakovanie
monika5481
14. mar 2019

Max.spokojnosť s pôrodníkom -Mudr. Michal Bartko

Moja skúsenosť je tak pól na pól. Čo sa týka pôrodníka, lepšieho som ani nemohla mať, musím uznať, že Mudr. Michal Bartko bol vážne super profesionálny, ľudský, no proste maximálna spokojnosť.
Čo sa týka sestričiek hrôza, z môjho pohľadu prvorodičky, som sa tam s nimi dosť trápila, boli skúpe na slovo, nepomohli, dokonca na mňa vyskočili, keď som niečo potrebovala. Keď som prišla s bolesťami, tak mi dokonca jedna povedala, že to je normálne, a do pol hodiny som bola na pôrodnej sále. Za 4 dni hospitalizácie som dvakrát plakala. No neboli len zlé sestričky, našli sa aj fakt super sestričky, ktoré pomáhali ako vedeli, žiaľ bolo potrebné ich vážne hľadať. Čo sa týka izieb, mala som nadštandardnú izbu. Dvojku, tá bola v pohode, 9€/deň, internet sa platí zvlášť 0,50€/deň, TV, rádio, prístelka. Aj jedlo bolo v pohode. Pôrod som mala s epidurálkou, neviem si vynachváliť, bez nej by som už rodiť nikdy nešla :) Najlepšie utratených 133€.

Dávam 3 hviezdičky ( iba kvôli Mudr. Bartkovi)
 • Mudr. Michal Bartko
 • izba
 • epidurálka
 • sestričky
1 poďakovanie
arawis
12. dec 2017

Spokojnosť, hlavne s personálom.

Takže, môj termín bol 2.11.17, no kvôli vysokému tlaku ma v nemocnici hospitalizovali už 3.11.
Pôrod mi začali vyvolávať Hamiltonovým hmatom. Trochu ma mrzí, že s rodičkou nekomunikujú podrobnejšie o tom, čo idú práve prevádzať, aké lieky a aké injekcie dostanete. Lekár Novický mi predpovedal, že do nedele večera porodím (ak nie, tak v pondelok by sa bol pôrod vyvolával zas) a tak aj bolo. Kontrakcie som mala 16 hodín, kým ma vzali na sálu. Bola nedeľa, tak asi preto sa nikomu nechcelo ma riešiť skôr :-D ale nevadí, prežila som. Horšie je, že pri ležaní na pôrodnej sále sa mi otváranie akoby trochu stoplo. Čiže moje odporúčanie je, neležte, ale snažte sa chodiť kým sa dá. Pôrod som mala komplikovanejší, keďže som malého nemohla vytlačiť. Trvalo to strašne dlho, ale malého lekári (lekára Bartka doplnil počas pôrodu pán doktor Brnušák) stále kontrolovali. Neskutočne povzbudzovali (ja som to veľmi nevnímala :-) manžel bol z nich nadšený, že akí boli super :-D), pôrodné asistentky pomáhali ako sa dalo, proste úžasní ľudia vďaka ktorým som ja aj malý v poriadku. Ešte vyzdvihnem mladučkú sestričku, ktorá sa o mňa celú noc starala a pomáhala mi s toaletou aj prvou sprchou.

Pobyt sme kvôli žltačke mali dlhší, a mrzí ma trošku, že keď sa mne oficiálny pobyt skončil, kontrolovali ma lekári už len na požiadanie. Opäť vyzdvihnem niekoho, a to pána doktora Kataníka, ktorý napriek tomu, že nebol ani pri pôrode, ani nebol môj izbový lekár, ma kontroloval a dokonca aj pri stretnutí na chodbe zisťoval, či je s hojením rán všetko OK. Pri budúcom pôrode by som si ho kľudne zazmluvnila :-). Izbu som mala nadštandardnú (dvojku), to by veru ešte chcelo vylepšiť, hlavne sprchy :-).

Až na jednu upratovačku boli všetci do bodky skvelí, milí, prívetiví... :-) takže aj touto cestou ďakujem!!!
1 poďakovanie
jenny04
14. okt 2017

Spokojnosť

Ja som rodila tiež v Bardejove a bola som spokojná. Jasné, bola aj tam jedna ukričaná sestrička a môj doktor, ktorý má odrodil, nebol moc príjemný, ale odborník bol dobrý. No zato som mala pôrodnú sestru úžasnú. Moj manžel nestihol pôrod, lebo sme 60km odtiaľ, ale keď sa malý narodil, dali ho na mňa a už ani to šitie mi nevadilo. Manžel mohol byť v boxe s nami skoro 2hodiny. Hoci prišiel 15 minút po narodení malého. Laktačné boli tiež zlaté. Teraz čakáme druhé a chcela by som ísť tiež tam, ale to záleží od toho ako sa rozbehne pôrod a od iných okolností.
0 poďakovaní
gabriellita87
8. okt 2017

Zlý dojem

Tak ja mám zase zlé skúsenosti s touto nemocnicou. Prvý krát som tam šla ležať kvôli zvracaniu. Na druhý deň som začala krvácať. Prepustili ma domov po týždni a nikde v prepúšťacej správe neuviedli, že som krvácala, ako keby to ani nebola pravda. Gynekológ mi to nechcel ani veriť, myslel si, že si vymýšľam.

Druhý krát ma doktor poslal do nemocnice týždeň pred termínom pôrodu, kvôli zlej polohe bábätka. Na druhý deň ráno mi povedali, kedy mi prídu urobiť sekciu a ani som si sama nemohla vybrať termín. Oni tak rozhodli a tak musí byť.

Keďže som prvorodička, neupozornili ma na to, že po sekcii musím piť len neperlivú vodu. Keby sa to nedočítam na nete, tak neviem.

Laktačné poradkyne mi len raz ukázali, ako sa má bábätko prisať a to bolo všetko. Len sa chodili pýtať či saje a to bolo všetko z ich strany. Žiadne podrobnejšie vysvetlenie ako a kedy, proste nič. Ja mám vedieť, čo
sa mám opýtať? To je ich robota, aby mi všetko podrobnejšie vysvetlili, no zo žiadnej strany som nemala vysvetlené nič.

Prišiel lekár, že ideme na ultrazvuk a to bolo všetko, nestihla som sa ani opýtať, kam mám ísť na ten ultrazvuk a už ho nebolo. Nezaujímalo ho, či vlastne viem, kde to je. Ešte ďalšiu chybu spravili, keď mi dali do rúk prepúšťaciu správu novorodenca a v nej bolo uvedené, že som rodila spontánne, čo nebola pravda, lebo som mala cisársky z dôvodu polohy bábätka koncom panvovým, a tie kolonky tam boli, len bolo treba zaškrtnúť, no nestalo sa tak.

Všade píšu a vravia, že aká vychválená pôrodnica, no ja som ten dojem ani z ďaleka nemala. Nikdy viac do bardejovskej pôrodnice a ani ju neodporúčam.
2 poďakovania
kikaneu
10. apr 2017

2x :)

Hoci to mám do tejto pôrodnice cez 70km (mám jednu aj bližšie, 20km), ani chvíľu som neuvažovala, že by som tam nešla, odvšadiaľ som počúvala samú chválu a šírim túto chválu ďalej.
Môj prvý pôrod, bol nečakaný, plodová voda odtiekla 29 dní pred termínom, keďže som kontrakcie nemala, tak sme išli pokojne, bol december, ale cesty fajn. Prijali ma večer, povedali, že to ešte potrvá, manžela poslali domov. V noci sa kontrakcie začali, nad ránom slúžiaci doktor povedal, že mám zavolať manžela a on zavolá môjho lekára. O pol šiestej som sa presunula do pôrodného boxu, vymenili sa služby. Prišla ukecaná pôrodná asistentka, vzápätí manžel a aj môj lekár a už som bola spokojná, keď som tam mala všetkých, ktorých som chcela. Lekár ma pomedzi sekcie chodil kontrolovať a presne keď skončil poslednú sa to rozbehlo aj u mňa a moja Palculienka sa narodila 10:20, bez epi, v príjemnej atmosfére (trochu som síce nevládala tlačiť, ale nikto na mňa nekričal, pokojne vysvetlili) na pár zatlačení. Po pôrode mi ju hneď položili na brucho, no keďže bola skôr narodená, nechali dotepať pupočník a vzali ju z novorodeneckého na kontrolu, po chvíli mi ju vrátili, len dekou prikrytú, že je v poriadku a môžeme si užívať, prisať sa jej nepodarilo, ale tieto chvíle sú to najkrajšie v živote :) jediné, čo ma mrzí, je, že mala nízky cukor a nechali ju v inkubátore, kojenie nám nešlo, pomáhali snáď všetky sestričky, len tá, čo mala označenie-laktačná, nie veľmi. Inak celý personál skvelý.

Keďže som bola spokojná s prvým, prišla som rodiť do Bardejova aj druhé dieťa. Scenár sa opakoval, plodová voda odtiekla doma, lenže kontrakcie nabehli takmer hneď a cesta bola ako z akčného filmu. Našťastie sme to stihli, o piatej podvečer príjem, o šiestej bol malý na svete :) Pôrod ukážkovo rýchly, tlačenie však oveľa bolestivejšie ako pri prvej dcérke, asi to bolo ich rozdielnou veľkosťou. Zase putoval synček hneď na moje brucho, keď dotepal pupočník, presunuli ho vyššie, poutierali len na mne, zakryli dekou a na meranie a váženie ho vzali až keď doktor dokončil šitie. Potom sme boli spolu celé dve hodiny na sále, synček sa ukážkovo prisal a na prvú noc si ho nechali na novorodeneckom, ráno pred šiestou mi ho priniesli a už sme boli len a len spolu.

Pri oboch pôrodoch bol aj môj manžel a veľmi mi to pomohlo, taká podpora z jeho strany.
Obe deti mali žltačku, domov sme išli na 6ty deň s oboma.
0 poďakovaní
bubbles
13. jan 2015

August 2014

Nie som z BJ okresu, no v okolí je to najlepšia pôrodnica, takže som bola pre ňu dávno rozhodnutá. V lete ma trošku sklamalo, že sa neotváral predpôrodný kurz kvôli nízkemu záujmu, no v konečnom dôsledku bolo o mňa tak dobre postarané, že mi ani nechýbal.

Nebudem popisovať môj pôrod, ale zhrniem skúsenosti. Počas otvárania Vás má na starosti jedna sestrička. Tá "moja" bola skvelá. Podržala ma, všetko vysvetľovala. Upokojilo ma to neskutočne. Dopredu som zahlásila, že chcem epidurál, takže keď bol naň vhodný čas, všetko bolo pripravené, bola som so všetkým oboznámená. Celý čas som bola monitorovaná. Starali sa o mňa, či je všetko v poriadku. Manžel bol pri mne po celý čas.

Po pôrode nasledoval 2-hodinový bonding, počas ktorého sa dieťatko prisalo za asistencie sestričky z novorodeneckého. Keďže som porodila v noci, bábätko zobrali na oddelenie a mňa odviezli, aby som si (už poslednýkrát) pospala. Mám však dojem, že ak by som na tom trvala, dieťa mi nechajú. Ja som však bola oťapená po pôrode, tak som to nechala tak. Ďalší deň ma hneď sestry stavali na nohy, hnali do sprchy, takže som sa "rozchodila" a mohla ísť po vytúžené bábätko. Odvtedy sme už boli len spolu, rooming-in je tam automatický.

Je tam zavedený režim - ráno sestra odmeria teplotu, ale len namierením bezkontaktného teplomera, takže nikoho nebudí. Neskôr ranná očista, vizita mamičky i dieťatka. Každý sa neustále pýta, či všetko viete, či funguje kojenie, či je všetko v poriadku. Často sa sťažujú ľudia na jedlo, takže aj toho sa dotknem - bolo dobré. Moje dieťa nemalo žltačku, takže v tomto smere neviem poradiť, pustili nás vo zvyčajnom termíne.

Pre mňa to bol fajn zážitok. Určite ak bude druhé, pôjdem tam znova.. Len dúfam, že budú mať laktačnú aj počas víkendov. Pár hodín do dňa je málo, keď máte problém s prisatím a nie ste si istá.
Inak veľká pochvala doktorom a všetkým sestričkám :)
2 poďakovania