Pôrodnica Dunajská Streda

4 skúsenosti

Pôrodnica Dunajská Streda ponuka individulny prístup k rodičke a alternatívy pri vedení pôrodu, akou je napr. pôrod do vody.

Pôrodnica Dunajská Streda

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda, a.s.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Veľkoblahovská č. 23
929 01 Dunajská Streda
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa: + 421 31/5571111-112
Primár: MUDr. Schwarcz Juraj: + 421 31/5571240
Vedúca sestra: Bc. Lapos Éva: + 421 31/5571224

Sprevádzajúca osoba pri pôrode

Poplatok za sprevádzajúcu osobu pri pôrode je 25 EUR.

Pôrodné sály

Vo "vzdychárni" je pohovka, kreslo, skriňa, obraz, záclona, a posteľ s CTG pásmi.

K dispozícii je aj 1 nadštandardný pôrodný box.

Nadštandardná izba

Suma za malý apartmán je 20 EUR, za veľký 40 Eur. Malý apartmán je 1-lôžkový, veľký 2-lôžkový. Na malom apartmáne je povolený pobyt manžela od 8,00-20,00. Na veľkom apartmáne je možný celodenný pobyt manžela alebo doprevádzajúcej osoby.

Pôrodnica Dunajská Streda: malý apartmán Pôrodnica Dunajská Streda: malý apartmán Pôrodnica Dunajská Streda: malý apartmán

Čo si priniesť do pôrodnice

Doklady

 • občiansky preukaz
 • karta poistenca
 • tehotenská knižka
 • sobášny list (vydatá žena)
 • vyhlásenie o otcovstve (nevydaté, treba vybaviť pred pôrodom)

Pre mamičku

 • hygienické potreby: toaletný papier, uterák, sprchový gél, zubná pasta kefka
 • nočná košeľa na dojčenie
 • župan
 • pôrodnícke vložky (aspoň 2 balenia)
 • podprsenky na dojčenie, vložky do podprsenky
 • teplomer
 • Podľa uváženia:
  • jednorázové nohavičky 5ks
  • jednorázové podložky 5 ks
  • čaj pre dojčiace matky
  • homeopatikum Ricinus communis 5 ch na podporu tvorby mlieka
  • krém na bradavky (Cicaderma, Avent, Bioclin Multi Mam Lanolin alebo Balm, Bepanthen)
  • odsávačka mlieka
  • Tantum Rosalgin - na opláchnutie sutúry

Pre dieťa do nemocnice

 • 5 ks bavlnené plienky
 • jednorázové plienky
 • vlhčené utierky
 • krém na zadoček (Jecoris pasta, Sudokrém, Babynol plus)

Pre dieťatko na cestu domov

 • 2 ks bavlnená plienka
 • oblečenie podľa ročného obdobia
 • fusak, deka podľa počacia

Návštevy

Dieťatko je možné ukázať cez okienko.

Pondelok – piatok14.00 – 19.00
Sobota – nedeľa14.30 – 16.00

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Dunajská Streda na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. https://www.procare.sk/nemocnica/nemocnica-s-poliklinikou-dunajska-streda-s/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Dunajská Streda

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Dunajská Streda?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
matilda_iza
28. máj 2019

Trauma na celý život

Vďaka vedeniu pôrodu mladej lekárky a naozaj hnusnej hlavnej sestry som pri pôrode skoro prišla o syna a v ohrození bol aj môj život. Mladá, preplastikovaná lekárka bez praxe a citlivosti pri vyšetrení, s celkovo pseudo-profesionálnym prístupom. Podávala mi lieky aj keď som jej počas prvého vyšetrenia vysvetlila, že si ich vyslovene neželám, keď som už bola otvorená na 8,5 cm a mala som nutkanie tlačiť, bola som pripravená rodiť, sa ona rozhodla, že ešte nie je ten správny čas a mám to predýchať. Následkom čoho sa moja maternica pod toľkými kontrakciami tak unavila, že mi vtedy, keď sa už mladej lekárke zdalo, že môžem rodiť (cca 1,5 hodiny od predýchavania tlačenia), že sa prestala sťahovať, vďaka čomu som po pôrode skoro vykrvácala. Nástrih mi robili bez môjho informovaného súhlasu, nemohla som si vybrať polohu v akej budem rodiť, nohy som mala v strmeňoch ako dobytok, hlavná sestra mi bez môjho súhlasu začala počas pôrodu skákať na brucho (táto praktika je mimochodom zákonom zakázaná). Tak som sa počas toho zľakla, že pôrod prestal postupovať a malý sa zasekol. Takže ho museli ťahať pumpou von, následkom čoho mal zdeformovanú hlavičku a musel ísť hneď do inkubátora. Po pôrode som ho videla až keď ma šili, pretože nastali aj u mňa vážne komplikácie, miesto mladej doktorky prišla ku koncu pôrodu druhá lekárka, ktorá len zachraňovala situáciu. O hlavnej sestre a jej neprofesionalite, drzosti a arogantnosti a hnusných poznámkach ani nezačnem, pretože mi to doteraz zvyšuje tlak. Rodiť v Dunajskej Strede by som neodporučila ani najhoršej nepriateľke. Tento status píšem temer rok po pôrode, pretože som nechcela nechávať bezprostrednú nenávistnú recenziu, ale ani po roku to nie je o nič lepšie, pretože ten zážitok bol naozaj traumatizujúci. Nechoďte sem rodiť.
3 poďakovania
damadama
15. nov 2015

Môj prvý prirodzený pôrod= spokojnosť

Rodila som v DS takmer pred rokom, ale chcem pridať svoju skúsenosť.

Do nemocnice sme prišli o pol druhej ráno a kým sestrička na príjme s lámavou slovenčinou (to je také mínus) spísala správu na starom písacom stroji, čo sa mu zasekávala páska, prešla aj hodina. To už sa mi znásobili kontrakcie. Napojili ma na CTG. Aj po odtečení plodovej vody mi sestričky rozprávali, že ešte nerodím, ešte mám čas...., neviem, nie som veľmi citlivka, ale kontrakcie som mala dosť silné, takže neviem, prečo stará škola učí, že zákonite musí prvorodička rodiť vyše 10 hodín.... ? Asi to závisí, na akú službu práve žena natrafí...

Po klystíre sa mi to rozbehlo. Každú pol hodinku som bola viac otvorená. Len doktor, čo mal službu (nebudem menovať, asi sa mu už nechcelo) ma bol 2x pozrieť a zrovna, keď som už cítila, že rodím, menili si služby a nikto tam práve nebol :-S Ale som rada, že sa vymenili, odrodila ma Dr. Hegyiová a som s ňou maximálne spokojná, aj čo sa týka popôrodnej starostlivosti. Síce nástrih bol, ale malý a šitie v pohode, rýchlo sa zahojilo.

Muž bol prítomný až pri pôrode, veď aj čo by tam pri mne robil, som len kričala :-D 5 hodín od príjmu sme boli rodičia :-D Celkom prirodzený pôrod, bez vyvolávačky, bez čípkov. Dieťa mi dali priložiť po pôrode, aj som tam ostala ležať hodinu po v pôrodnom boxe (nesúril ani ďalší pôrod ;-) )

Na šestonedelí tiež v pohode, bábo pri sebe, kľud, akurát ráno po 6-tej sanitárka (veľmi ochotná žienka) už umývala dlážku, ale ešte sa dá podriemkávať. Ranná vizita a potom pohodička.

Nadštandardné izby akurát renovovali, takže neviem. Len majstri na chodbe smradili a buchotali, ale len doobeda. Akurát nebol nátresk rodičiek, tak sme boli 2 na izbe. Jeden deň som bola aj sama. Kúpeľka trocha stará, ale dá sa to. Okná v izbách sú plastové, takže je tam teplo.

Strava super, zjem všetko, čo je dobré, nikto nás nenaháňal, že sa treba najesť, ako som počula, že to robia na Antolskej, lebo nemajú dosť riadu...

Laktačná super, vysvetlia, ako a čo s bábätkom, ako kúpať a obliekať a zodpovedajú všetky otázky :-)

Na to, že neviem nič po maďarsky, sa ku mne správali pekne. Nie som ani citlivá povaha, ale považujem si celkovo prístup. Ďalšie sa chystám rodiť tiež do DS a ak sa niekto rozhoduje medzi BA a DS, odporúčam vrelo DS.
5 poďakovaní
adriku
3. máj 2013

Pozitívna skúsenosť

Zaplatila som si 180 Eur nadštandard, nakoľko okrem samostatného pôrodného sálu je v tom aj samostatná izba na 600nedelí, čo som nesmierne ocenila, pretože si neviem predstaviť, žeby sme sa navzájom rušili s inými mamičkami a bábätkami na spoločnej izbe.
Pôrod prebehol pod vedením Mudr. Budayovej, ktorá je zároveň aj moja gynekologička, čiže som bola v jej starostlivosti počas tehotenstva a dohodli sme sa, že budem pri nej rodiť. Rodila som predčasne v 37 týždni zo zdravotných dôvodov, pôrod bol vyvolaný chemicky, s prístupom doktorky som bola veľmi spokojná, rešpektovala moje požiadavky ohľadom nástrihu a dotepania pupočníkovej krvi, bola som spokojná aj s vedením pôrodu, všetko prebehlo bez problému. Aj napriek tomu, že som rodila s oxytocínom, s ktorým je pôrod bolestivejší, na druhý deň som si nevedela vybaviť ako vlastne boleli kontrakcie :-)
Po pôrode hneď ako sa postarali o bábätko, dostal synčeka manžel, ktorý ho mohol mať na rukách a taktiež mi priložili dieťatko k prsníku a bez problému sa prisal a pil mliečko.
Pôrodný stôl bol veľmi pohodlný, sestričky úplne v pohode, doktorka ma inštruovala ako mám dýchať počas kontrakcií a mimo kontrakcií a už keď som bola na pôrodnom stole tak ma inštruovala aj ohľadom tlačenia.
Manžel pri pôrode musí mať návleky na nohách, ktoré treba kúpiť za 50 centov prípadne treba doniesť vlastné papuče. Samostatná "vzdycháreň" je pekne zariadená miestnosť so sedačkou, na stene visí obraz. Sedačka je určená pre doprovod, pre rodičku je určená posteľ a monitor pre sledovanie oziev dieťaťa vedľa postele.
Aj na 600nedelí som bola spokojná, ale to bolo najmä tým, že som mala samostatnú izbu s vlastným sociálnym zariadením.
Jedine čo mi vadilo je nemocničný systém, ale s tým sa nedá nič robiť iba to strpieť, a tešiť sa, že pobyt v nemocnici je len na pár dní. Bol to môj prvý pobyt v nemocnici a zrovna nie som ranostaj, v nemocnici začína deň o 6.00 :-p
Najmä rána pred veľkou vizitou boli dosť hektické, stále niekto chodil a budilo sa dieťa,to mi vadilo vlastne najviac, najprv kúpanie bez ohľadu či dieťa spí, bolo ho treba zobudiť a kúpať, potom kontrola sestričky, potom detská lekárka a až potom mohlo dieťa pokračovať vo svojom režime. Potom prišla ženská sestra a potom delegácia ženská vizita, pred veľkou vizitou si treba privstať, no proste nemocnica :-) Raňajkovať som stihla až po vizite. Personál bol veľmi milý, ženské sestry doktori veľmi fajn aj detské sestry a detské doktorky boli milé.
3 poďakovania
jazmina83
3. máj 2013

Prvý porod - Cisársky rez

Keď ma prijali do pôrodnice 17.9.2010 v termíne po tom,čo mi doma odtiekla voda a môj lekár poslal do nemocnice,kázali mi prezliecť sa a čakať. Potom pre mňa prišla sestra, pomohla s taškou,vyplnili papiere, vyšetril ma službukonajúci lekár,vedela som čo všetko má čaká.
Chodila som na predpôrodnu prípravu,kde sme mali neraz exkurziu po pôrodnici, kde nám všetko ukázali a vysvetlili. Keďže voda odtiekla ale zatiaľ bez kontrakcií zobrali ma na noc na gynekológiu,kde sledovali ozvy.
Ráno ma skontrolovala mladá lekárka a to už prišiel aj môj lekár Mudr.Nagy .
Sestra čo robila klystir mi všetko vysvetlila, potom som už len ležala ale neotvárala som sa, len predýchavala kontrakcie,sestričky pomáhali,tam naozaj treba spolupracovať,lekár sedel nonstop pri mne len keď vybehol rodine podať info tak pri mne sedela sestrička.
Vedľa mňa ležala ďalšia mamicka s plánovaným cisárskym a tiež k nej boli veľmi milý, u mňa vsak nastali komplikácie pôrod nenapredoval malý mal dobré ozvy ale mňa už sily opúšťali. Neotvárala som sa a skoro som im odpadla,nikto však po mne nehulákal,odviezli ma na operačku,ale to som už ledva bola pri zmysloch, jediné na čo sa pamätám ako mi môj lekár neustále opakoval,nech predýchavam kontrakcie. Bolesť som už nevnímala len som sa z posledných síl sústredila na správne dýchanie a potom pribehol anesteziológ...

Potom som sa zobudila už na intenzivke. Pustili ku mne manžela na pár minút samozrejme v plášti a v hygienickom oblečení a po hodinke nám priniesli bábätká a ukázali ako si ich priložiť ba prsnik. V noci nám ich znova priniesli a potom až ráno. Druhý deň bol horší,ale všetko nám objasnili, že sa musíme snažiť, aby sme boli čím skôr u bábätiek, bolo to samozrejme peklo prvýkrát sa postaviť, ísť sa osprchovať ale stáli tam pri nás sestričky a pomáhali.
Raz sa mi aj mobil vybil a sestrička mi ho pohľadala v taške,neustále hovorili, že ak niečo potrebujeme nech im dáme vedieť. Priniesli nám aj obed ktorý baby ofrflali ale ja som potrebovala nabrať sily tak som to celé zjedla.
V tej chvili mi to aj chutilo :-) po obede sme čakali na lekára, vyšetril nás a mohli sme ísť na 600nedelie.

Ja som mala malý apartmán a potvrdzujem, že strava bola kvôli tomu lepšia aj personál milší. Zakaždým, keď niekto prišiel,zaklopali a pozdravili. Vždy sme vedeli kedy bude ranná vizita a čo treba dovtedy spraviť.
Každé ráno prišla sestra, pomohla mi s kúpanim malého, obliekla a posledný deň to nechala robiť mňa len to sledovala. Skoro každý deň prisla laktačná poradkyňa Ivetka ku ktorej som chodila na predpôrodnú prípravu, je to ta najúžasnejšia sestrička na celom oddelení.
Na druhý deň prišiel môj lekár, ktorý mi vysvetlil prečo pôrod nepokračoval. Malý mal pupočnú šnúru 2x omotanú okolo krku a na ultrazvuku to nebolo nikdy vidieť. A od toho dňa som len revala ,ked som bola sama, tak ma to psychicky zložilo, čo by sa mohlo stať, kebyže mi nespravia cisársky rez. Bola tam jedna staršia sestra, ktorá nám chodila teplotu merať a normálne ma tam hladkala a utešovala.
Bola tam aj pani upratovačka, ktorá mi nosila aj obed a bola veľmi zlatá. A čo sa týka obeda, v každej nemocnici je to tak, tam sa varí hlavne diétne, domácu stravu nečakajte :-) ale ako som spomínala, na apartmáne je to lepšie.
Apartmán je úžasná vec, manžel k nám mohol chodiť poobede do 8-ej večer a videl malého nielen cez sklo.
Máte vlastnú kúpeľnu a wc ale na druhej strane ste tam celý deň sami. Čo môže byť pre niektoré maminky aj výhoda,keď si potrebujú odpočinúť.

Z vlastných skúsenosti by som túto porodnicu odporúčala a dala jej 5 *. Neviem ako by to dopadlo, kebyže rodím u iného lekára,kebyže nie som na apartmáne, ak by tam bol iný personál. Bohužiaľ treba mať na všetko šťastie, ja som nemala šťastie normálne odrodiť, iné majú nepríjemnosti na 600 nedelí.
V každom pripade odporúčam chodit na predpôrodnú prípravu ku Gabike a Ivetke a prajem aby ste mali šťastie pri lekároch a sestričkách. Najdôležitejšie je i tak, aby boli bábätká v poriadku.

Teraz ako skúsená mamina a onedlho druhorodička, mám rovnaký strach z pôrodu ako pri prvom, kedže mi hrozí znova cisársky pôrod. Nebudem sa hrať na hrdinku a v každom prípade žiadať klasický pôrod. Na moju psychiku by to bolo samozrejme lepšie, vedieť, že som to sama zvládla, ale keď sa vyskytnú komplikácie, treba dôverovať lekárom a niekedy tú hrdosť prekusnúť. Pre žiadnu rodičku pôrod nie je príjemný, ale žiadny lekár, sestrička to bábo v nás nechcú nechať. Takže dúfam, že môj druhý pôrod bude menej komplikovaný a budem sem môcť znova pridať svoju skúsenosť. :-N
3 poďakovania