Pôrodnica Ivančice

Pôrodnica Ivančice má dlhoročnú tradíciu. Existuje už od polovice minulého storočia. Priestory nemocnice sú novo zrekonštruované, a tak zaisťujú ten najvyšší štandard gynekologicko-pôrodníckej starostlivosti. Nové oddelenie nadväzuje na predchádzajúce výborné výsledky perinatálnej starostlivosti, starostlivosti o matku a operačné zručnosti skúseného tímu lekárov. Bežnou záležitosťou je už niekoľko rokov systém rooming-in, kedy má mamička po celú dobu pobytu na šestonedelí dieťa pri sebe. Za výsledky v starostlivosti o novorodenca1 a dojčenie získala pôrodnica plaketu Baby friendly hospital od Svetovej zdravotníckej organizácie.

Pôrodnica Ivančice

Pôrodnica Ivančice ponúka

  • tri samostatné pôrodné boxy (každý z nich má vlastné sociálne zariadenie)
  • aromaterapiu na zmiernenie bolesti
  • odbery pupočníkovej krvi dieťaťa pre prípravu vlastného transplantátu
  • možnosť sprievodu pri pôrode18 aj cisárskom reze57
  • rôzne možnosti pôrodu - na pôrodníckej posteli, na pôrodníckom vaku i na pôrodníckej stoličke. Počas pôrodu32 je možný pobyt v sprche, vo vani, alebo je možné využiť ďalšie pôrodníckych pomôcok (balón, vak atď.). Na tlmenie pôrodných bolestí je možné využiť epidurálnu analgéziu.24

Dni otvorených dverí

Tím pôrodných asistentiek a lekárov nemocnice Ivančice preferuje aktívny prístup matky k pôrodu. Preto je nastávajúcim matkám doporučovaná predpôrodná príprava, ktorá spočíva v odovzdávaní teoretických i praktických vedomostí a zručností pôrodnými asistentkami. Sú tu odovzdané informácie o starostlivosti v Ivančickej pôrodnici, je umožnená prehliadka priestorov pôrodnej sály, ambulancie, šestonedelia aj novorodeneckého1 oddelenia.

Pôrodnica Ivančice

Cvičenie pre tehotné

Plávanie a cvičenie pre tehotné vedie fyzioterapeutka na rehabilitačnom oddelení nemocnice. Koná sa v priestoroch bazéna rehabilitačného oddelenia po predchádzajúcej telefonickej dohode.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Ivančice na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Oficiálne stránky pôrodnice Ivančice
  2. Listy Jižní Moravy
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Ivančice

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Ivančice?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť