Pôrodnica Nitra

7 skúseností

Pôrodnica Nitra, resp. gynekologicko - pôrodnícka klinika je súčasťou Fakultnej nemocnice Nitra.

Kontakt

Fakultná nemocnica Nitra
Gynekologicko – pôrodnícka klinika
Gynekologicko – pôrodnícka klinika
Špitálska 6
950 01 Nitra
Oficiálne stránky pôrodnice

Spojovateľky: 037 / 6545 111

Sprevádzajúca osoba pri pôrode

Služba je poskytovaná za poplatok 20,40 Eur.

Výber lekára k pôrodu

Výber operatéra 152 Eur
Výber pôrodníka 220 Eur

Inhalačná analgézia (Entonox)

Pri šití hrádze 14 Eur

Nadštandardná izba

Nadštandardná izba č. 17 a č.18 na gynekológii (kúpeľňa + WC) 23 Eur
Nadštandardná izba na gynekológii č.6 16 Eur
Nadštandardná izba na šestonedelí č.1 a č. 6 (bez WC) 21 Eur
Nadštandardná izba na šestonedelí č.19 26 Eur
Nadštandardná izba na šestonedelí č.18 vrátane rodinného príslušníka 36 Eur
Poplatok za pobyt inej blízkej osoby v priestoroch kliniky/oddelenia 11 Eur

Na nadštandardných izbách sú povolené návštevy aj na izbe. Za izbu sa platí pri odchode. Sestrička dá papier na zaplatenie do pokladne, potvrdenie o zaplatení potom treba doniesť sestričke.

Nadštandardná izba na šestonedelí č.1 a č.6 nemá vlastné WC, ale je tam kúpeľňa so sprchou, posteľ s ovládaním- dvíhanie hlavy a nôh, TV, chladnička.

Nadštandardná izba na šestonedelí č.18 má posteľ pre maminu a rozkladací gauč pre otca. Na izbe je mikrovlnka, TV, chladnička.

Nadštandardná izba na šestonedelí č.19 je malá. Na izbe je posteľ, skriňa, prebaľovací pult, chladnička, TV, sprcha a WC.

Čo so sebou do pôrodnice Nitra

Potrebné doklady a dokumenty

 • občiansky preukaz
 • tehotenská knižka
 • kartičku poistenca a jedna jeho kópia
 • sobášny list (stačí kópia, len pre zosobášených)
 • zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov (ak nie je žena vydatá a muž uznáva otcovstvo, vybavuje sa pred pôrodom na matrike v mieste bydliska)

Pre mamičku

 • osobné hygienické potreby
 • teplomer
 • župan
 • vložky
 • 2ks nočná košeľa na zapínanie
 • nové papuče a šlapky do vody

Pre dieťatko do nemocnice

 • 2 bavlnené plienky
 • jednorázové plienky (aspoň 30ks)
 • ortopedické nohavičky
 • malá deka na zakrytie v postieľke
 • tenká bavlnená čiapočka
 • vatové tyčinky na čistenie nošteka a ušiek
 • čistý lieh 60%
 • krém na ošetrenie zadočka

Pre dieťatko na cestu domov

 • oblečenie podľa ročného obdobia
 • jednorázová plienka
 • deka/zavinovačka
 • autosedačka/kočík

Návštevy

Návštevy sa prijímajú na chodbe pred oddelením. Nie je možné tam vziať so sebou novorodenca, toho si môže rodina pozrieť cez malé okienko. Do nadštandardnej izby sú návštevy povolené.

Parkovanie

K dispozícii je 220 parkovacích miest v areáli nemocnice. Prevádzková doba parkoviska je každý deň 00:00 - 24:00 hod. Za parkovanie sa platí v automatickej pokladni po predložení parkovacieho lístka.

Cenník parkovania

Do 30 min. zdarma
Každá ďalšia začatá hodina 0,50 Eur
Celodenné parkovanie pacientov v areáli FN Nitra počas hospitalizácie 9 Eur
Poplatok za stratu alebo poškodenie lístka 10 Eur
Držitelia preukazu ZŤP zdarma

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Nitra na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. FN Nitra: http://www.fnnitra.sk/fnnitra/index.php/kliniky/gynekologicko-porodnicka-klinika/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Nitra

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Nitra?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
derdia
3. júl 2019

Nesmierne ťažký pôrod, ale starostlivosť super!

Ja som mala dobrú skúsenosť, pre mňa bolo hlavné a priorita porodiť s ich pomocou zdravé dieťa.

Podarilo sa a pôrod bol síce sám o sebe príšerný, netrval však dlho, len 4 hodinky, ale 4 hodinky bolesti rovnajúcej sa hororu

Ale starostlivosť bola 100%, pôrodná asistentka bola nonstop pri mne, stále so mnou komunikovala a bez nej by som bola ešte v horšom stave.

Keď som porodila všetko bolo zrazu skvelé. Moje dieťatko mi položili na sekundu na brucho, na to nikdy nezabudnem, ako hľadela na svet. Potom som ju dostala až po 5 hodinách, lebo si nevedela udržať teplotu.

Proste ja nie som typ, čo by vyhľadával problémy. Takže som bola spokojná, až na jednu sestru, ktorá na mňa vyhúkla, že nemám mlieko a potom začala u mňa popôrodná depka, pretože som mala v náručí zdravé dieťatko a strašne som chcela dojčiť. Ale myslím si, že aj ten príšerne ťažký pôrod bol toho spúšťačom. Inak, všetko OK.

Jediné čo mi prišlo strašné, bola cena za nadštandard, 45 Eur je trošku moc. Pamätám si na obdobie, keď to bolo 12 Eur.

Mrzí ma, že nie je možnosť epidurálu. To by mala byť samozrejmosť. Ak by som náhodou šla tretíkrát rodiť, tak určite idem tam, kde je neonatológia a podávajú epidurál.
 • Profesionalita
 • Neonatológia
 • Strava
 • Nemožnosť epidurálu v hocijakom čase
0 poďakovaní
janka987
27. jún 2019

Môj druhý pôrod sekciou po takmer 8 rokoch

Išla som si tam pre bábätko a nemala som veľké očakávania, ako to tam bude, či nebude vyzerať, akú stravu budú servírovať. Nemala som žiadny pôrodný plán. Mala som len jedinú túžbu, porodiť zdravé bábätko a zobrať si ho domov. Cieľ bol splnený. 😀 A už máme svoj malý poklad doma. Keďže som už predtým rodila cisárskym, bolo mi umožnené opäť. Tentokrát spinálne. Nepríjemné pocity prevýšil pocit, že som svojho druhého syna prvýkrát počula ihneď ako ho vybrali, videla, dokonca mi ho aj priniesli. Mohla som si ho vybozkávať a "dohodnúť sa" s ním, že o chvíľku sa znovu stretneme. :-)

Zdravotnícky personál bol skvelý. Počnúc lekárkami - operatérkami, lekárkou - anestéziologičkou, ktorá mi všetko popisovala a rozprávala sa so mnou, po milé sestričky z pôrodnej sály a novorodeneckého.

Všetci odviedli super prácu, zodpovedne a odborne. Pár dní pred pôrodom som ležala aj na gynekológii, opäť skvelý personál. Neskôr šestonedelie. Veľmi som bola prekvapená z mladých lekárov. Ich kamarátsky, ale aj profesionálny a odborný prístup, mi pri pobyte v nemocnici veľmi pomáhal. Samozrejme sme dostali žltačku a náš pobyt v pôrodnici sa predĺžil. Opäť to boli sestričky a lekárky z novorodeneckého, ktoré si odviedli skvelú prácu. Vysvetľovali, pomáhali s dojčením, aj povzbudzovali... Roznášali bábätká na kŕmenie pravidelne, či vo dne a či v noci. Ako včeličky. Ak dieťatko zobrali, povedali kam, prečo, na aké vyšetrenie. Lekárky prišli na izbu a pravidelne informovali, ako sa dieťatku darí.

Na 3.deň som drobca dostala na izbu. Toto bola tá najlepšia hnacia sila, aby som sa neľutovala, ako ma všetko bolí. Nakoniec sme sa dočkali prepustenia a išli domov.

Všetkým zúčastneným by som chcela úprimne poďakovať za to, že sa to dalo zvládnuť napriek strachu a odísť so zdravým uzlíčkom v náručí.
 • Skvelý personál ( lekári/rky a sestričky) na gynekológii, pôrodnej sále, šestonedelí a novorodeneckom.
 • Skvelý, odborný aj ľudský prístup, ochota pomôcť, poradiť, vysvetliť. Naviac musia dennodenne čeliť niektorým nepríjemným rodinným príslušníkom, ktorí zákaz návštev na izbách 600-nedelia vôbec nerešpektujú. Neraz aj za cenu rôznych vyhrážok a nadávok... ( zažila som osobne).
 • Povedala by som, že za nedostatky, ktoré spomeniem, je zodpovedný systém ako taký, za ktorý nemôžu jednotlivci.
 • V pôrodnici vaše bábätko prejde toľkými rukami, kým sa dostane do vášho náručia
 • Kým sme boli v nemocnici, mala som dojem, že moje dieťa nie je moje, ale štátne. Nakŕmte ho mamička, zoberieme ho na vyšetrenie, teraz ho zoberieme okúpať, ...
 • Otec a prípadne súrodenci sú tí najposlednejší, ktorí bábätko môžu vidieť, dotknúť sa ho, pomojkať si ho. Jednoducho nie je na to čas ani priestor. Až doma.
 • Veľké vizity - kopec zdravotníkov a praktikantov a kontrola vložiek rovno na izbe. Veľká strata súkromia, ale čo neurobíme pre nášho drobca, vzdáme sa aj toho najposlednejšieho, ľudskej dôstojnosti.
 • - neadekvátne mikroklimatické pomienky...v čase pôrodu v júni, boli vonkajšie teploty cez 30ºC, na izbách bolo nepríjemne teplo..keď sa otvorili okná, bol prievan..niečo by sa s tým malo robiť.
 • Za tieto nevýhody neviním personál.. ale systém, ktorý je na Slovensku.
1 poďakovanie
lianooocka
30. sep 2018

Spokojnosť

Určite odporúčam si zaplatiť nadštandart. Mne sa normálne izby neľúbili a manžel na nadštandarte mohol byť cel´ý čas so mnou aj s dcérkou na šestonedelí. Je to nad zlato, na normálnych nemáte dovolené návštevy a dieťa vidia len cez sklo a vlastná sprcha tiež padla vhod, lebo po cisárskom som potrebovala kľud a čas v sprche. Ináč doktori O.K., aj sestričky, nemôžem sa sťažovať 😉
1 poďakovanie
dazdovka
2. feb 2016

Po 2 pôrodoch som našla len jedno jediné pozitívum

Môj prvý pôrod v Nitrianskej nemocnici, na prelome rokov 2011-2012 bol plný očakávaní. Síce nebol to môj prvý pôrod, ale tentokrát som mala možnosť rodiť v zariadení hrdo sa pýšiacom titulom Baby Friendly Hospital.

Posledný trimester som cvičila s pomôckou trénujúcou rozťahovanie hrádze - Epi-NO. Dva týždne pred pôrodom som dosiahla métu, ktorou bolo vytlačiť z vagíny balónik s priemerom, ako má hlavička priemerného novorodenca.

Doma príšli presne v deň určeného termínu (podľa USG v 12tt) kontrakcie, keďže som poznala cca v ktorej chvíli by už bolo treba ísť do nemocnice, vybrali sme sa s mužom na príjem.

Vyšetrujúci doktor mi oznámil, že OK, ideme na sálu, otvorená ste na 6cm, to už môže ísť s Vami aj manžel, uvidíme sa tam. Ešte zopár procedúr, ako klystír, prezliekanie, papuče a ideme.

Napichli mi žilu, zaviedli kanylu, že keby príde k najhoršiemu, aby mohli rýchlo podať, čo je potrebné. OK, aj keď som bola bezproblémová zdravá nastávajúca mamička, bez akéhokoľvek diskutovania, tu sa to robí každej a vždy.

Nesmiete piť, ani jesť. Tekutiny len cez infúziu. Toto mi prišlo ako veľmi ponižujúce, odopierať vodu žene pred pôrodom, kedy prežíva potenie, hlboké dýchanie, zbavuje sa tekutín prirodzeným spôsobom intenzívnejšie ako kedykoľvek v inej životnej situácii. Cítila som sa pred významným fyzickým výkonom, kedy som hromadila a úsporne prerozdeľovala sily k prekonaniu každej kontrakcie a ONI MI ODOPRELI VODU, ako úplný chudák.

Kamarátka rodila týždeň predomnou vo Švajčiarskej nemocnici, tam bežne počas druhej pôrodnej doby ponúkajú ženám nápoje, dokonca niečo malé na zahryznutie, aby si doplnili sily a ja si musím z manželovej kapsy potajomky usrkávať minerálku, s pocitom hanby a viny.

Hodinu som hopsala na fitlopte, keď v tom prišli tlaky, KONEČNE finále. V miestnosti, kde bolo pôrodné lehátko som sa spýtala, že či tam musím rodiť, že ja nechcem v polohe ležmo. Z predchádzajúceho pôrodu mi bolo jasné, že ležiaca, s nohami do nebies, budem tlačiť proti gravitácii, proti kostrči, ktorá je v tejto polohe tlačená dieťaťu do cesty a pre mňa veľmi nepohodlne.

Posledné týždne tehotenstva som spávala na boku, lebo na chrbte mi privalilo bruchu bránicu a ťažko sa mi dýchalo, veď ani gynekológovia v posledných mesiacoch tehotenstva neodporúčajú polohu na chrbte ako vhodnú na spánok, tak prečo to od nás chcú počas pôrodu, keď vedia, aké je to obmedzujúce?!

No, budete rodiť tu, zdvihneme opierku, nebojte sa, vedľa je síce polohovateľné kreslo, ale nie je to o nič pohodlnnejšie ako toto lôžko.

Nuž podvolila som, doktor necitlivo opáčil moje vnútornosti cez otvor, ktorý je výhradným územím môjho manžela. OK, keď to musí byť, veď hádam je to už naposledy.

Neželám si epiziotómiu, som zopakovala. Pán doktor hovorí, ale ja už vidím, že vám to rupne, spravím malý rez.

Poznala som ten pocit, nie je to nič nepríjemné, keď sa to spraví v správny čas, no to zašívanie aaaach, no teda nejako to zahojím, vždy sa mi všetko ľahko hojí, to dáme.

Narezal, trochu som sa zdvihla na rukách vyššie, dieťa sa posunulo nižšie a už mi kričali, že silno zatlačiť a je von. Cítila som kontrakciu, telo tlačilo samé, no vedela som, že je zachvíľu po nej a ja to na jeden krát nedám. No ale keď tak naliehali, akoby išlo o sekundy, na ďalšie dva nádychy s intenzívnym tlačením, striekaním krvi a ruptúrou krčka som moju druhú dcéru vytlačila.

Šmyk a bol reznutý, zasvorkovaný pupočník. Prosím vás a vy nerobíte dotepanie pupočníkovej krvi, veď tomu dieťaťu to bude chýbať.

Prosím??? O tom sa v Baby Friendly Hospital ešte asi nedopočuli, aj keď už pred časom vyšlo niekoľko vedeckých článkov o negatívach skorého prerušenia pupočníka a pozitívach naopak dopulzovania krvi v ňom

http://www.bmj.com/content/343/bmj.d7157 Nie,

To sa tu nerobí, máte dievčatko.

Baby Friendly Hospital a zdravého novorodenca zdravej matke odnesú preč, veď dôležitejšie ako BONDING je jednoznačne umývanie, meranie a váženie, čo tam po neuropsychologických potrebách, prirodzeného oxytocínu, ktorý by sa počas tohto procesu vyplavil a pôsobil tak na stimuláciu laktácie, zavinutie maternice, vpečatenie si pocitu blízkosti a vonkajších znakov tiel matky a dieťaťa.

Cítila som, akoby mi vytrhli srdce z tela, prosila som, nech mi už dieťa donesú, ukázali mi ju, povedali rozmery a dovi o štyri hodiny, oddychujte.

Ako mám oddychovať, keď sa v tele nahromadili hormóny, ktoré ma nútia byť bdelou a starať sa o moje bezbranné mláďatko, ako? Išla som sa zblázniť, po 1,5 hodine ma odviezli na izbu, odkiaľ som najrýchlejšou cestou po chodbe mierila na novorodenecké - JA CHCEM SVOJE DIEŤA, počujem ho plakať, MÁM SLZY NA KRAJI, stojím tam na chodbe, pozašívaná v rozkroku odpredu dozadu, držim sa steny, lebo sa mi točí hlava (a ešte sa mi ďalšie tri dni točiť bude, z toho nenormálneho tlačenia nasilu) a pýtam sa personálu, prečo mi ho nedajú - netreba, odpočíva na vyhrievanom lôžku. ;-(

Toto bolo, čo zostalo vo mne, ako spomienka na môj druhý pôrod, ku ktorej sme sa s manželom veľakrát vrátili, aby sme to nejako spracovali, sľúbili sme si, že ďalší krát už to strádanie tesne po pôrode nedopustíme. Vedeli sme, že ešte ďalšie dieťatko v blízkej dobe mať budeme.

POZITÍVUM - jediné pozitívum, čo som zažila v tejto pôrodnici, ako sa teraz s odstupom času na to pozerám, niečo, čo mi pomohlo v nájdení vnútornej harmónie po namáhavých dňoch, aj v prevencii kolík je, že ma sestry na novorodeneckom naučili, ako kúpať v kúpacom vedierku.

Ďalší pôrod v Nitrianskej nemocnici bol úžasný. Síce som bola ako posledný asociál, pôrodné asistentky sa kukali na mňa ako divošku z lesa, keď som nechcela rodiť v polohe ležmo hore kopytami, ale našla som si svoju ideálnu polohu. Pôrodníkovi som nedovolila spraviť rez, ani prepichnutie plodových blán. Dieťatko som si hneď po porodení vzala na svoje brucho, pupočník bol prerušený, až keď dopulzoval a odmietla som odniesť bábo na meranie, váženie, injekčný K vitamín. Odmietla som aj umelý oxytocín, ktorý sa rutinne po pôrode dáva (na zavinutie maternice. Musíme vám ho dať, lebo vykrvácate... nie, nechcem, spolieham sa na prirodzený oxytocín).

Všetky možné odmietnutia týchto rutinných úkonov, ktoré som robila, mi dávali podpísať, ale vybojovala som to tak, ako som to chcela - prirodzený pôrod, bez zbytočných zásahov a tak pekný štart do života pre moje novonarodené dieťa, ako len môže byť.

Dá sa to, len musíte mať podporu v sprevádzajúcej osobe a mať čo-to naštudované o svojich právach (aj o informovanom súhlase).
15 poďakovaní
gabika2580
2. feb 2016

Spokojnosť tak 50 na 50

Rodila som minulý rok, pôrod super, všetci boli ochotní a veľa mi pomáhali. Čo sa ale nedá porovnať so 600 nedelím..

Ako, izby super, len ochota sestier bola nulová...
Mlieko mi nabehlo posledný deň, dovtedy moje dieťa hladovalo.

Nič mu nedali, len vodu v striekačke. Ledva nás pustili domov, lebo mi schudol takmer 0,5 kg !!!

Až v posledný deň nám dali umelé mlieko. Našťastie mne potom mliečko nabehlo :)

A ešte, že kojace maminky nesmú jesť jedlá, ktoré nadúvajú a na obed doniesli kapustové fliačky...

Všetky sme sa dobre zasmiali :) toľko moja skúsenosť. Hlavne, že sme zdraví :)
1 poďakovanie
mamoona
14. sep 2015

Chválim :)

Ahojte, ja som v NR rodila pred 5 týždňami, 9.8.2015 sa nám narodila naša láska. Večer 8.8. som prišla okolo 22 na príjem, tam som čakala cca 20 min, lebo vo vnútri bola iná mamička, ktorá išla už tiež rodiť. Kým sme tam s manželom čakali, prišli ďalšie 2, čo už išli rodiť.

Ja som nevedela, či už idem alebo nejdem rodiť, pretože som nevedela rozlíšiť, či sú to poslíčkovia, alebo už oficiálne kontrakcie. Pravidelné neboli podotýkam a nespravidelnili sa ani do samotného pôrodu- tlačenia. No takže potom mi spravili klystír- vôbec som to ani necítila. Treba počkať aspoň 5 min, kým budete utekať na wc. Mne sa chcelo už po 1 minúte, ale vydržala som tých 5 a asi po 3 minútach mi tie kŕče prešli....

Potom ma ubytovali. Mala som na izbe aj wc, aj sprchu (keďže boli už ostatné plné) a mala som sa každú hoďku osprchovať horúcou vodou... V noci bolo našťastie len nejakých 30 stupňov, takže horúca sprcha prišla vhod :D....ale vždy mi tie kontrakcie po sprche ustúpili na dlhšie, ale potom prišli vždy silnejšie. K izbám, každá bola úplne rovnaká a úplne normálna. Akurát, že len táto moja mala sprchu a wc, ostatné nemali.

V noci mal službu Dr. Brešťanský ml., a veľmi milé sestričky, mladé...a Dr. Brešťanského som vôbec nepoznala. Myslela som, že to je nejaký brat- sestrička. Keď ma prvýkrát prišiel pozrieť, slušne som ho pozdravila, a on nič, iba pozrel na obrazovku a povedal dobre a odišiel.

Potom ma asi každé 3 hoďky kontrolovali na koze. Všetko bolo v pohode, iba kontrakcie silneli. Ak sa vám bude dať, určite medzi nimi spite. To mi kázala aj sestrička a veľmi mi to pomáhalo. Po sprche som sa vždy húpala na fit lopte, aj to veľmi veľmi pomáha, asi aj na otvorenie, lebo ráno (smenu mala už dr. chládeková - milá, zlatá, úplne super a také staršie sestričky - milé, zlaté úplne super), keď ma dr vyšetrila povedala, že som už na 7-8 cm otvorená. Praskli mi vodu- vôbec nebolelo, skôr by som povedala, že ako to tieklo, to bolo až príjemné a uvoľňujúce. Mala som zavolať mužovi, že môže dobehnúť, vraj o pol hoďku rodíme.

O 9:45 som išla na sálu, žiadna koza, iba stôl, taký užší, ale vpohode a išlo sa na to. Pri kontrakciách som tlačila a bolesť som necítila, skôr tlaky. Akurát posledných 15 min som už vôbec necítila kontrakcie, tak mi pichli oxytocín a potom to bola už len 1 stála kontrakcia. Trvalo to asi 10-15 min a potom sa malý narodil. O 10:55 presne....

Celkovo mi to tam celé rýchlo ubehlo. Vôbec som nemala strach a dr. aj sestričky mi odpovedali na všetko, čo som sa spýtala. Dr. mi hovorila, aby som sa dala do polohy, ktorú chcem, resp. mi navrhla, nech si sadnem obkročmo na ten stôl, potom na chrbte nohy k sebe, ľahnúť na bruško obkročmo cez stôl, paradoxne sa mi na chrbte rodilo najlepšie. Na konci mi síce pomohli malého vytlačiť sestričky, po tom oxytocíne, ale zvládli sme to. A aj som kričala, nie ako preafektovaná cigánka, ale pomohlo mi to tlačiť. Jediné, čo ma fakt bolelo, bol nástrih - na 3x - šitie bolo menej bolestivé a celkom rýchla bola pani dr.

Takže čo sa týka pôrodu, musím celý personál len pochváliť, a na šestonedelí aj novorodeneckom sú tiež úžasné sestričky - majú zlatú trpezlivosť - odpovedia, poradia, pomôžu s čímkoľvek, čím za nimi prídete, len sa nebojte opýtať a nechať si poradiť....

Ja NR pôrodnicu chválim....malého mi do 2 minút priniesli ukázať už v perinke a hneď mi ho dali na prsník, čo som ani nečakala...bol tam síce len chvíľočku, ale keď som ho dostala potom, vedel sa prisať hneď, takže to asi pomohlo...a doteraz nemáme s kojenim problém...toť moja osobná skúsenosť.
7 poďakovaní
majkyts
19. feb 2015

Spokojnosť v NR pôrodnici

Mám veľmi dobré skúsenosti s NR pôrodnicou. Mám na nich len samu chválu, či už na detské setričky, sestričky alebo doktorov. Chcela by som sa všetkým poďakovať. Boli veľmi ochotní,milí a fakt sa starali ukážkovo.

28.1.2015 som rodila a pred piatimi rokmi tiež a všetko bolo tak ako po prvýkrát skvelé. Starostlivosť, aj zariadenie, čo sa týka sprchy a kúpeľne pekne čisté, izby tiež pekné, škoda platiť nadštandard podľa mňa.

Takže ešte raz veľké ĎAKUJEM!!!
2 poďakovania