Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem otehotnieť

Od momentu, kedy ste sa rozhodli, že je tá správna chvíľa na zaobstaranie si bábätka, sa nemôžete dočkať, kedy otehotniete. Vysadili ste antikoncepciu, pravidelne sa milujete, ale máte pocit, že by ste tomu chceli ešte nejako pomôcť, aby sa to urýchlilo.

Základom pre všetky "snažilky" je ovulácia. V našej wiki nájdete všetky možné informácie, ktoré s ňou súvisia. Čo to je, ako zistíte, že ovulujete a pod.

Prečo je ovulácia tak dôležitá? Asi si zo školy pamätáte, že najprv počas ovulácie dôjde k uvoľneniu vajíčka z vaječníkov. To potom vajcovodom putuje do maternice. Počas pohlavného styku, sa spermie snažia dostať cez krčok maternice do maternice k vajíčku a oplodniť ho. Samotné vajíčko vydrží čakať po ovulácii asi 24 hodín, pokiaľ nedôjde v priebehu tejto doby k oplodneniu, vajíčko vylúči žena počas menštruácie spolu so sliznicou maternice z tela von. Šancu na otehotnenie máte len pár dní v mesiaci.

Ak sa vám aj napriek všetkému snaženiu nedarí, nebojte sa konzultovať situáciu s vaším lekárom. Možno, že trpíte nejakou poruchou menštruačného cyklu, alebo partnerove spermie nie sú v tej najlepšej forme.

Trápia vás obavy, že ste na tehotenstvo moc mladá alebo naopak moc stará? Existujú určité špecifiká, samozrejme budete inak prežívať tehotenstvo v dvadsiatich1, inak v v tridsiatich alebo po štyridsiatke, ale tehotná môžete byť v každom veku.

<<Späť do kategórie Snažíme sa

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?