Ovulačný kalendár

Sledovanie mesačného cyklu je obzvlášť vhodné, ak sa pokúšate o bábätko. Prehľad o tom, ako váš cyklus prebieha, jeho presnosť a priebeh krvácania, ale aj sprevádzajúce symptómy vám môžu v snahe počať veľmi pomôcť.

Sledovanie cyklu a ovulácie vám pomôže pri snaženie o bábätko

Samozrejmou súčasťou mnohých menštruačných kalendárov, ktoré si môžete stiahnuť do telefónu alebo do počítača, je sledovanie ovulácie. Po vložení dát, kedy prebieha menštruácia, kalendár sám ponúka výpočet dní, kedy by u vás mala prebiehať ovulácie.

Sledovanie ovulácie online

Pri snaženie sa o bábätko, zvlášť, ak to trvá dlhšie, než ste si plánovali, je dobré využiť všetky vymoženosti, ktoré sa ponúkajú. Jedným z kľúčov k tomu, aby sa snaženie vydarilo, je dobrá znalosť svojho cyklu a tiež plodných dní. Vypočítať ovuláciu možno aj online - kalkulačkou, ktorá po zadaní dní, v ktorých menštruujete, vypočíta dátum ovulácie.

Výpočet presného dátumu, kedy by u vás ovulácia mala prebiehať, prebieha v aplikácii sám od seba ihneď po zadaní dátumu menštruácie do kalendára. Na dosiahnutie úplnej presnosti výpočtu ovulácie je potom dobré zapisovať do kalendára aj ďalšie symptómy, ktoré ovuláciu sprevádzajú. Medzi hodnoty, ktoré sa vám pri snažení hodí pozorovať, potom patrí výška bazálnej teploty, hustota hlienu krčka maternice a prípadné pocity v podbrušku.

Majte prehľad o svojich plodných dňoch a ovulácii

Ak si robíte ovulačné testy1, môžete ich hodnoty do kalendára zapisovať. Hodí sa tiež možnosť zapisovania si, kedy ste mali sex. Všetky dáta, ktoré do kalendára vložíte, sa potom môžu hodiť prípadne k nahliadnutiu vášmu lekárovi.

Pri snažení sa o bábätko vám bude aplikácia slúžiť aj dlhšie, než len pri zapisovaní menštruácie a zisťovaní dátumu ovulácie. Ak sa vám podarí vaše plodné dni využiť naplno, určite sa vám hodí priamy prechod z kalendára do módu tehotenského denníčka. Ten vám vypočíta nielen dátum pôrodu, ale tiež môžete sledovať postupný rast vášho bábätka týždeň za týždňom.

Související články

Viac o ovulačnom kalendári na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s ovulačným kalendárom

Máš skúsenosť s ovulačným kalendárom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť