Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Monitor dychu

16 skúseností

Monitor dychuDomáce monitory dychu sú elektronické prístroje, ktoré sledujú srdcovú alebo dychovú činnosť dieťatka. Monitor dychu vás upozorní na zástavu dýchania zvukovým, prípadne aj svetelným signálom.

K zástave dýchania môže dôjsť kvôli SIDS - syndrómu náhleho úmrtia dojčiat1, ale môže mať aj iné príčiny (zvratky, prehltnutie malého predmetu...). Monitory dychu sa vkladajú pod matrac v postieľke dieťatka alebo sa pripevňujú na plienku.

Mnohým rodičom dodáva monitor dychu pocit bezpečia a istoty pri spánku dieťaťa a preto ho považujú za nevyhnutnú súčasť výbavičky pre bábätko2. Pre iných je to zbytočnosť a marketingová lobby výrobcov.

Modely monitorov dychu

  • Angelcare AC1100 (Angelcare)
  • Babysense2 (Oricom)
  • Nanny (Jablotron)
  • Snuza Go! (Snuza)
  • Tomy TSP 500 (Tomy)

Súvisiace články

Viac o monitoroch dychu na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1.  http://www.jablotron.com/
  2. http://www.snuza.com/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s monitormi dychu

Máš skúsenosť s monitormi dychu?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
maminocka87
13. apr 2015

Babysense 2

Pri prvom dieťati som nemala monitor a ani mi nejak nechýbal.. Teraz pri dcérke mi pôrodnica ponúkla zapožičanie, tak sme to teda využili. Keďže maličká sa narodila skôr, tak sme nechceli nič podceniť. A spím teda spokojnejšie, keď viem, že je všetko v poriadku a monitor bliká :)
1 poďakovanie
ewelinka
3. feb 2015

Angel care

Pri prvom drobcovi som monitor dychu nemala až do 1.mesiaca. Potom nadišli problémy s dýchaním a nikdy viac som už nebola schopná ho uložiť do postieľky bez monitora. Už som sa nemusela báť, že nedajbože prídem do izby neskoro. Nakoniec sme ho používali až do 2.roku života.
A klop, klop nemali sme ani raz falošný poplach. Teraz pri dcérke ho používam zase. A tak skoro ho neodložím.

Radšej zapínať a vypínať 100x denne ako prísť o to čo je pre mňa najvzácnejšie - moje dieťatko.
3 poďakovania
gabusa1975
3. feb 2015

Skvelá vec

Monitor dychu, skvelá vec.
Používali sme ho a oveľa kľudnejšie sme spali. Dokonca aj keď sme cestovali k rodičom, či svokrovcom, monitor cestoval s nami :-D .
Chvalabohu, pípal iba, keď sme ho zabudli vypnúť pri vyberaní syna z postieľky ;-)

Určite zmysluplne investované peniaze. Vrelo odporúčam. My sme mali Nanny Jablotron.
1 poďakovanie
lussa25
13. jan 2015

Nanny- odporúčam

Ja som najskôr monitor nechcela, ale kedže sa malý narodil v 37tt s váhou pod tri kilá (našťastie úplne v poriadku) a ja som si prečítala, že tieto deti sú náchylnejšie na syndróm náhleho úmrtia, po týždni doma sme ho kúpili.

Vďaka nemu som naozaj spávala lepšie. Už len pre ten pocit, že ho stráži ešte niečo iné nie len ja. Veľakrát sa stalo, že prespal celú noc. Ja som sa prebrala, pozrela na to blikajúce zelené svetlo a cítila sa lepšie.

Za celú dobu spustil asi tri poplachy (keď nepočítam tie, keď sme malého vybrali z postielky a monitor zabudli vypnúť :-) ) Dve z nich boli na 100% falošné. Malý ležal mimo podložky. Ten jeden neviem. Ležal na podložke, ale dýchal. Takže je možnosť, že prestal, ale ako sa rozozvučal monitor, tak sa zľakol, prebral a začal znovu dýchať. Neviem.

Pri druhom dieťati, až sa nám podarí, budem monitor určite používať znovu. Len zvážim, či nekúpime ten s dvoma podložkami. Príde mi to praktickejšie, keď dieťa začne cestovať. Alebo dokúpim druhú podložku k našej nanny.

Za mňa jednoznačne odporúčam.
0 poďakovaní
bubbles
13. jan 2015

Babysense

Monitor dychu Babysense máme požičaný z pôrodnice, ide to cez nadáciu Križovatka. Už raz sme ho menili, pretože aj keď som dieťa vybrala z postieľky (monitor zabudla vypnúť) a boli sme vedľa na manželskej, nepípal. Tiež keď sme prešli na prebaľovák.. De facto, až kým sme neodišli z izby, on akoby snímal ešte aj našu chôdzu po dlážke. Baterky nové, pravdaže. Po vymenení nám druhý monitor dychu robí to isté.

Nie som spokojná a o chvíľu ho definitívne vrátime, no keby že mám kupovať, tak určite nie túto značku.
0 poďakovaní
janana1612
2. dec 2014

Monitor odporúčam

Monitor dychu Nanny som kúpila pri prvom synovi a používam ho aj teraz. Je to skvelá vec, môžem v kľude spať a nesledovať nad postieľkou každý pohyb ;-)
0 poďakovaní
susi123
2. dec 2014

Jablotron Nanny

Nedám dopustiť na monitor dychu, prvý rok nášho bábätka sme vďaka nemu spokojne prespali. Teda až na tri prípady, kedy sa monitor ozval....našťastie sa ukázalo, že v dvoch prípadoch bol monitor zle nainštalovaný- posunutá podložka, alebo nedopatrením vytiahnutý kábel. V treťom prípade sa synček postavil v postieľke, čo tiež spustilo alarm. Inak fungoval úplne spoľahlivo.
Jeho použitie môžem odporučiť. Pohľad v noci na blikajúce zelené svetielko ma uistil, že je všetko v poriadku.
0 poďakovaní
ynett
2. dec 2014

Jablotron Nanny

Môžem len odporučiť. Zatiaľ sme falošný poplach nemali. Len ak sme ho zabudli vypnúť a bábo sme vybrali z postieľky:-) Už v nemocnici po pôrode sa nás pýtali, či máme a boli spokojní, že sme si ho zadovážili. A my tiež. Spokojnejšie spávame:-)

Jediné, čo by niekomu mohlo vadiť je, že naozaj ostro a hlasno začne jačať:-) Ale tak to je jeho účel, zobudiť každého:-)
0 poďakovaní
janula7250
1. dec 2014

Monitor dychu Babysense 2

S týmto monitorom som sa stretla až v pôrodnici, keďže pri mojej dcére som takéto niečo ešte nepoznala a nebolo nám treba. Syn sa narodil s refluxom, že všetko mliečko šlo naspäť a niekedy sa nám stalo, že sa zabudol nadýchnuť alebo sa dusil mliečkom (chvalabohu ešte v nemocnici). Po príchode domov som neváhala a zakúpila. Používala som do roka, a môžem povedať, že spávala som kľudnejšie.

Nemám žiadne zlé skúsenosti, nám slúžil na 100% a odporúčam ho aj mamičkám.A vôbec sú to neni zbytočne vyhodené peniaze, veď je to o zdraví a živote dieťaťa.
0 poďakovaní
bullinka
27. nov 2014

Spokojnosť

My máme Nanny od Jablotronu a som maximálne spokojná. Vysoká citllivosť dosky zachytí aj úplne najjemnejšie pohyby dieťatka.
1 poďakovanie
ladyzs
18. okt 2013

Monitor dychu NANY od BabyOno

Monitor dychu každému odporúčam. Je to perfektná vec, ktorú dokonca ešte stále používame a to má malá rok aj päť mesiacov. Prvé skúsenosti boli sem-tam šokujúce,ale to nás potom upovedomili známi, že sa to stávalo aj im. Dcérka keď si zývkala, tak monitor sa okamžite spustil a ten alarm ma najskôr šokoval, ale zase bola som rada, že tak pohotovo reaguje na vynechanie dychu.

Púšťame ho dennodenne a stále funguje a v žiadnom prípade by som nemenila. Investícia sa maximálne vyplatila a jednoznačne len a len odporúčam. Vec, ktorú by mal mať podľa mňa každý doma. Ako sa hovorí istota je guľomet ;-)
0 poďakovaní
erifl
24. aug 2013

Určite áno.

Ja môžem monitor tiež len odporučiť. Malá má 4 mesiačiky, zatial našťastie ešte nepípal, ale aspoň s manželom odvtedy ako sme prišli z pôrodnice v kľude spávame a nestojíme stále pri postieľke. Stačí, keď sa niekedy v noci zobudím a vidím, že svieti zelené svetielko, uspokojím sa a zaspím. Je to fakt na nezaplatenie...
2 poďakovania
rosaria
17. júl 2013

Skúsenosť Angel Care Monitor

Jednoznačne odporúčam. Prvý poplach sme mali asi 4 dni po návrate z nemocnice. Malú sme nevedeli prebrať. Potom sa našťatie nadýchla. Plakala som asi 2 hodiny. To bol našťastie prvý a posledný. Mala som ten s dvoma platňami, je lepší, nakoľko sa dieťa nedostane "mimo" dosah. Používali sme ho do roka.
0 poďakovaní
hargasova
17. júl 2013

Angel Care

Výborná vecička!! Aj keď trochu drahšia, ale stojí za to. Používame od narodenia, Hana má teraz 19 mesiacov a i keď monitor dychu už nezapíname, stále používame vysielačku ako monitor zvuku (vsetko sa dá nastaviť). Hlavne keď cestuejeme alebo sme u babky, aby sme malú počuli, keď sa zobudí alebo keby bol nejaký protest v postieľke ;-). Máme presne tento: Angelcare AC 420 + Body Scamp
0 poďakovaní
zdenin
16. júl 2013

Angel Care Monitor

Mám celkom dobrú skúsenosť s týmto monitorom. Na ostro našťastie nepípal a falošný poplach asi 3x za 8 mesiacov, čo ho máme (malá sa dostala mimo platne). Čo môžem vytknúť je to, že sa dá používať vysielačka len v spojení s monitorom, čiže v postieľk. Čakala som, že sa bude dať použit vysielačka zvlášť mimo platní. Keď malú vyberiem a zabudnem najprv vypnúť, niekedy dlhšie trvá kým to začne pípať, niekedy pípne za chvíľku. Takže celkovo je to dobrá vec.
0 poďakovaní
monika15
15. júl 2013

Angel Care Monitor

Moja 1 kúpa pred narodením dieťaťa bola Angel Care Monitor s dýchacou podložkou .
Je to naj super vec, čo len mohli vymyslieť. Zachraňuje životy, proste radšej kúpiť menej šiat alebo menej hračky... a investovať na ten monitor. Hoc to nikdy nemusí pípať, ale lepšie je to mať ako potom plakať.....
Ja osobne to odporúčam ... :)))
4 poďakovania