Dvojkombinácia, cca 400 eur, obstojná kvalita čo vydrží viac detí a mierny terén + nánožník na športovej časti podmienkou

Zodpovedané
10. feb 2021

Ahoj 🙂

Veľmi by mi pomohla rada. Som prvorodička a okolie ma tlačí do kúpy poľskej trojkombinácie, z čoho mám husiu kožu. Tie plasty podľa mňa nevydržia veľa.

Čo hľadám ja: kombinovaný kočík - dvojkombinácia: vanička a športová časť (podmienka je nánožník aj na športovej časti, nech to nemusím dokupovať), cena do 400-450 eur. Kočík by mal zvládnuť občasné prechádzky v miernom teréne (napr. vyšľapaná poľná cesta) a ideálne vydržať mi na 2 - 3 deti.

Existuje takéto niečo, alebo musím ísť vyššie s cenou?

Ďakujem moc.

Ahoj,

tu chceš spojiť dve pomerne neskutočné veci, a to - na kombinovaný kočík pomerne veeeľmi nízku cenu, a k tomu kvalitu na 2 - 3 deti, čo je za mňa kočík ozaj z tých kvalitnejších, a použité materiály plus praktické funkcie sa predsa na cene odrážajú veľmi.

Neodporučila by som ti poliaka, ak teda k nim neinklinuješ a bojíš sa nekvality - hlavne u športiaku si totiž potvrdíš svoje obavy, teda, je to dosť pravdepodobné. Okrem toho budú neskutočne neskladné, aspoň teda tie klasické. Ísť s tou cenou hore, to skôr. Alebo zvážiť kočík z bazáru. Kúpiť kočík z druhej ruky, po jednom dieťatku v super stave, by bola asi naj možnosť, alebo zváž outlet (kde sa ti na kočík vzťahuje aj právo reklamovať alebo do 14 dní od kúpy vrátiť, ak sa ti nepozdáva.
Tam kuk na Concord Wanderer, čo ti dá väčšinu (akurát nánožník je taký tenší, vbudovaný do madla a skôr proti dažďu). Na ten nánožník by som ti celkovo poradila, že radšej sa naň moc nesústreď, pretože by to bola škoda, kúpiť kočík čo síce nánožník má (obvykle sú to práve poliaky), ale bude napr. nesedieť pekne, alebo zvyšok kočíka nebude stáť za to. Radšej ozaj kúp kvalitný fusak, a ak nánožník predsa budeš moc chcieť, dokúpiť alebo kúpiť sťahovaciu deku. Viem, že si to nechcela, ale mala som kočíky rôzne s aj bez nánožníka - a na nánožníku u nich fakt záležalo najmenej.

Concord Wanderer

A k iným novým do tej ceny. Skôr sa sústreď na nejaký začiatočný plus potom dokúpenie ľahšieho neotočného športiaku, lebo v tej sume nový a kvalitný a ešte aj s dobre priestranným funkčným športiakom skôr nenájdeš ako nájdeš. Kuk možno Joie Versatrax. Samozrejme s kompromismi, ktoré pri tej cene treba očakávať.

Joie Versatrax

A ak by si vedela pri tej cene trochu “zľaviť” z požiadaviek a ísť vyššie, kuk Jané Muum, čo sú kočíky (z tých dostupnejších), čo aj vydržia.

Jané Muum V2

A ešte poradím Baby Jogger City Premier z bazárovej ponuky. Ten aj veľkostne môže poslúžiť ozaj aj pre väčšie dieťa a aj pre viac detí za sebou.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli