EasyWalker Rudey alebo Cybex Talos S Lux? Bojím sa sieťky na Rudey-ho strieške, a neviem, akú veľkú rolu hrajú kolesá

Zodpovedané
8. jan 2021

Ahoj Eli,

nedávno som písala ohľadom dĺžky ložnej časti kočíka EasyWalker Rudey. Rozhodujeme sa medzi Cybex Talos S Lux a EasyWalker Rudey. Chcela som ešte počuť tvoj názor, ktorý je podľa teba lepší. Na Talose sa mi zdajú trošku lepšie kolesá, vhodnejšie do terénu, no po pravde naše poľňačky zvládla segra aj s golfáčom, čiže v tomto prípade to asi nebude pre nás rozhodujúce. Dĺžka ložnej plochy bude asi podobná? Čo sa týka dizajnu, Rudey to určite vyhráva, no trošku sa bojím tej strechy. Keď sa rozipsuje je tam prosím ťa sieťka? Pokiaľ áno, bála by som sa, že tam bude moc prefukovať.

Žiaľ, situácia je aká je, a teda kočíky si nemôžme ísť pozrieť osobne na predajňu, čiže zvažujeme objednať naslepo a uvidíme. S kočíkom Rudey by to bol tak či tak problém, nakoľko ho nemajú skoro v žiadnej kamennej predajni v našom okolí, väčšinou len na objednávku. Takže máme hlavu v smútku, čo robiť, už sa nám nechce veľmi čakať 🙂

Vopred ďakujem za odpoveď 🙂

Ahoj,

Easywalker Rudey mne osobne konštrukciou príde omnoho solídnejší a pevnejší ako Cybex Talos S.

Easywalker Rudey

Cybex Talos S 2in1

Talos vychádza z Cybex Balios S a ten ju má proste takú budgetovú. U Talosu je to dosť podobné. Je to fajn kočík, to tým nechcem povedať - hlavne pre tých, ktorým sadne do toho, čo preferujú a potrebujú. Ale teda je to dosť ťažký (14,6 kg), nie moc skladný a pritom nie tak mäkký kočík. Najväčší prínos Talos-u vidím v kolesách a ich veľkosť teda ozaj pomôže pri prechode terénom.

Cybex Balios S

Rudey je taký kvalitnejší prevedením a príde mi aj priestrannejší. To je pravdu povediac skôr pocit.

Ja osobne by som šla do EW Rudey, proste je to za mňa kvalita. Ale Talos nie je zlý a ak ti tá váha nevadí, nebude to katastrofický výber - to určite nie. A čo sa sieťky týka - ja som to nikdy nejak neriešila. V zime predsa fúka aj spredu a vtedy dieťa chráni oblečenie a dobrý fusak. Prefukovanie striešky nehrá nejakú úlohu, čo sa jeho teploty týka.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli