Hlboký kočík (plus autosedačka - vajíčko) do terénu príp. aj na beh, aj bazárový - do 400 eur

Zodpovedané
30. okt 2019

Ahoj Eli,

prosím ťa, rada by som si od teba nechala poradiť ohľadom hlbokého kočíka vhodného aj do ľahšieho terénu - aby zvládol nejaké lesné a poľné cestičky, prípadne ak by zvládol beh (po asfalte), bolo by to plus, ale netrvám na tom 🙂

Potrebujem iba hlbokú časť a vajíčko, ktoré sa dá na konštrukciu ľahko nakliknúť - športovú časť nevyužijeme. Som úplne v pohode s bazárovými kočíkmi, cena ideálne tak do 350-400€.

Ďakujem ti veľmi pekne za každú radu a teší ma, že tu takáto pomoc je - aj keď ,keby fungovalo nejaké vyhľadávanie kľúčových slov, určite by si mala o polovicu menej práce :-*

Ahoj,

trochu tu vidím problém v tom, že by si rada iba vaničku plus autosedačku - vajko, čo by pri klasických kočíkoch šlo ľahko, ale pri terénnych a na šport určených je to prakticky neexistujúce.

Preto vopred radím zmieriť sa aj so športovou časťou a ak aj nevyužijete, jednoducho posunieš po dopoužívaní toho, čo potrebuješ. A nikdy nevieš, možno si na kočík tak zvykneš, že nakoniec vyhovie 😉

Ja osobne by som v prvom rade uvažovala o Casualplay LOOPi. Kúsok cez rozpočet, ale nie je to tak moc - okolo 400 dvojkombi športiak Allroad + vanička. Vajíčko, nakliknuteľné bezadaptérovo, by som akékoľvek Casualplay vzala z bazáru. Jediná reálnejšia investícia by potom bola bežecká náprava Running (okolo 170 eur), keby si naozaj chcela aj trojkolesový, vymeniteľný bežecký podvozok. Za mňa, najuniverzálnejšie a najpraktickejšie riešenie a trojkolesová náprava je naozaj hlavne na ten beh, a teoreticky sa zaobídeš aj bez nej.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Ak by som riešila bazár, pozerala by som po zachovalom Jané Slalom Pro - áno, bude tam asi aj športiak, ale teda na taký ľahký beh. A čo sa ovládateľnosti, bezadaptérového naklikávania autosedačky týka, tak vďaka nižšej cene ťa ani tá prípadná športová časť nebude mrzieť.

Jané Slalom Pro

Značkou, na ktorú by som v bazáriku ďalej jednoznačne pozerala, by bolo TFK - skvelé trojkolky sú super aj na šport, a veľmi kvalitné aj z druhej (a ďalšej) ruky.

Aj Baby Jogger Summit X3 alebo City Elite z bazáru, plus teda vanička vajíčko mi príde ako výborná a kvalitná voľba.

Baby Jogger Summit X3

Baby Jogger City Elite

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli