Kombinovaný kočík - Cybex Priam 2019, Mamas&Papas Ocarro alebo ABC Design Salsa 4? A treba vaničku?

Zodpovedané
8. apr 2019

Ahoj Eli,

vyberame kocik a uz je najvyssi cas, aby som sa pre nejaky konkretny rozhodla. Termin mam v juni, tak aby stihol prist vcas 🙂 Byvame v meste, ale kocik by mohol zvladat aj miernejsi teren.

Pravdupovediac, nad kocikom Cybex Priam som sa doteraz ani nezamyslala, kedze ma velmi neoslovil podvozok predosleho modelu (vadi mi tam tolko bielej na zadnych kolesach). Mojim prvym favoritom bol kocik ABC Design Salsa 4, potom som nasla Mamas & Papas Ocarro Moon Navy Paquet a hned som sa do toho dizajnu zalubila (len ta cena a mensia vanicka). Nakoniec som nasla novy Priam 2019 a ten chromovy podvozok s hnedym madlom ma dost zaujal.

Na novom modeli sa mi ale nepaci latka Manhattan Grey, ktora je krajsia na predchadzajucom. Len neviem, ci nadstavby (sedadlo/vanicka) z predchadzajuceho modelu budu pasovat aj na novy Priam, kedze ten ma podvozok uz aj so sedadlom? Par otazok dozadu si pisala, ze na predoslom modeli bola pouzita lepsia latka.

Citala som, ze sportova cast je pouzitelna od narodenia, tak ci by som vobec vyuzila hlboku vanicku? Mam uz vybratu polohovatelnu autosedacku Cybex Cloud Z i-Size. Vystacila by som si len s vajickom a sportovou castou?

Neviem sa rozhodnut, tak prosim o nejake zhodnotenie (vyhody/nevyhody) konkretnych modelov, pripadne urcenie favorita 🙂

Dakujem pekne.

Ahoj,

Cybex Priam je stále dobrým kočíkom, aj s použitím odlišných, možno trochu menej perfektných textílií. Ja osobne by som to až tak neriešila a ak ťa tento model zaujal, napriek jeho teoretickej kompatibilite s predchádzajúcimi nadstavbami by som to asi neprekombinovávala. Ak už, tak by som potom radšej ostala pri staršom modele celkovo a kúpila nejaký výpredajový ešte so starším sedadlom.

Cybex Priam 3

Mamas&Papas Ocarro je podľa mňa super kočík. Máš pravdu s menším priestorom nadstávb a celkovo mne osobne príde Priam o čosi lepší. Ak sa ale aj rozhodneš pre Ocarro, zle nespravíš.

Mamas&Papas Ocarro

ABC Design Salsa 4, prípadne vyššia verzia Salsa Air je o čosi nižší, myslím tým menej luxusnejší model, ale pritom veľmi funkčný a s množstvom perfektných vychytávok. Ja osobne by som vyzdvihla odpruženie, nákupný košík a obrovitánsku striešku. Takže ak ťa oslovila cena a tieto vlastnosti, mohol by byť fakt dobrou možnosťou.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Čo sa hlbokej vaničky týka, pri Salse ju máš automaticky, takže tam to asi riešiť nebudeš. Čo sa týka Priamu a Ocarra, vanička teoreticky - vďaka sedadlu polohovateľnému do ľahu - nie je potrebná. Prídeš ale na to, že tie sedadlá sú pomerne priestranné, teda hlavne v porovnaní s novonarodeným bábätkom - takže ak ho tam vložíš len tak, budeš mať pocit, že je tam stratené. Preto ak chceš ušetriť či už peniažky, alebo priestor nekúpením hlbokej časti, odporúčam dobrú vymedzovaciu vložku alebo vložnú tašku (alebo plánuješ využívať aj sedadlo už od začiatku) - tými si aspoň v prvých týždňoch/mesiacoch pomôžeš. Ja by som ale, ak máš tú možnosť, vaničku asi skôr - teda aspoň pri týchto modeloch - asi predsa len zvážila. Priam konkrétne má aktuálne skvelú, vynovenú vaničku, ktorú by bola škoda nevyužiť 🙂 Je tiež ale pravda, že ak si kúpiš vajíčko polohovacie, malo by to stačiť - mimo auta samozrejme bábo voz v ležiacej polohe.

Aby som to zhrnula, mne stále príde Priam ako najlepšia/najkrajšia voľba. Ocarro je skvelý a kompaktný, len tam je tá váha taká dajaká vysoká. Pri snahe ušetriť by som ale šla skôr do ABC-čka.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli