Kombinovaný kočík pre septembrové dievčatko - terén, vysoký rodičia, vynášanie na 3.poschodie

Zodpovedané
14. máj 2020

Ahoj Eli,

Chceli by sme Ťa poprosiť o radu. Začiatkom septembra sa nám narodí naše prvé dievčatko a sme trošku zúfalí pri výbere kočíka, nakoľko mám pocit, že máme nereálne požiadavky. Obaja sme vysokí (176 a 195 cm), takže by bolo fajn, ak by bol kočík vyšší. Čo sa týka terénnu, tak by bolo fajn, ak by dokázal prejsť aj po poľnej či lesnej ceste. Avšak dosť podstatná je pre mňa váha, nakoľko bývame na 3. poschodí bez výťahu a rátam s tým, že občas ho budem musieť vyniesť sama aj hore. To sú naše hlavné požiadavky, rozpočtom obmedzení nie sme.

Snažili sme sa spraviť si užší výber kočíkov, ktoré by ako tak spĺňali naše požiadavky a vyšli nám z toho tieto tri:

Bugaboo Fox2 - veľmi sa mi páči dizajnovo a zároveň ma veľmi láka tá nízka váha, avšak nie som si istá, či zvládne prípadný terén a či by nebol pre nás nízky.

Baby Jogger City Premier - z týchto troch je asi najvyšší, no neviem, či zvládne aj terén a zároveň asi nebude z tých ľahších.

Britax Go Big2 - zrejme najťažší z týchto možností.

Chceli by sme Ťa poprosiť, či by si nám vedela povedať Tvoj názor na ne, resp. odporučiť nám nejaké ďalšie, ktoré by mohli spĺňať naše požiadavky, aby sme sa následne vedeli v predajni ľahšie zorientovať.

Ďakujeme 🙂

Ahoj,

Bugaboo Fox 2 je podľa mňa absolútne správna investícia. Do mesta, na vynášanie topka. Negatívom bude skôr horšia skladnosť - a cez občasný terén, nerovnosti absolútne prejdete.

Bugaboo Fox 2

Ak si náhodou neskôr uvedomíte, že chodíte do ťažkého terénu pravidelne, viete si k nemu dokúpiť trojkolesovú nápravu BGB Runner. Za mňa, aj z hľadiska neskoršej predajnosti plus váhy vzhlľadom na vynášanie je to jeden z top kočíkov, čo si môžte kúpiť.

Bugaboo Runner

Baby Jogger City Premier je zasa voľbou praktickou - ťažší, no super skladný, extrémne priestranný, za mňa super. Ak si vieš predstaviť to vynášanie - áno, bude to cítiť, ale zasa to bude kompaktnejšie balenie aj s fajn popruhom na prenos - áno, áno, áno, ja som za.

Baby Jogger City Premier

Britax Go Big2 je na vynášanie podľa mňa prirobustný.

Britax Go Big2

Ešte navrhnem jeden, aj keď možno trošku od veci od ostatných. A to Jané Kendo. Malý kočík, takže skladný a ľahký a jednoduchý na výnos, na druhú stranu s priestrannou vaničkou, príjemnou manipuláciou, kvalitnými kolesami aj na nerovnosti a nastaviteľnou rúčkou. Ja by som (ako 176 cm vysoká osoba) nemala problém. Najmä ak prioritu vidím v tom, aby sa ti s ním pohodlne každý deň žilo.

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli