Ktorý športiak pre väčšie dieťa na občasné vozenie - Petite&Mars Street alebo Oyster Zero?

Zodpovedané
2. dec 2019

Dobrý deň Eli!

Rada by som čítala Váš názor na tieto dva športové kočíky... ktorý vybrať? Potrebujem ho pre väčšie dieťa (22mes) na občasné vozenie, najmä v zime - ale postačia nenafukovacie kolesá. Mali sme Joolz Day 2, na dĺžku je fajn, len kvôli korýtkovému sedeniu sa vo vetrovke už nevojde.

Viem, že Zero je väčšie, len neviem, či má význam vyhodiť 300e za kočík pre tak veľké dieťa, keď sa nebude denne používať... a čo ma odrádza je nenastaviteľné madlo rodiča - bojím sa aby som nezakopávala o brzdu (i keď mám len 165cm). A potom som čítala, že ten originál nánožník je pre väčšie deti malý... Street má celkom dobré recenzie len zas, aby som nehrešila kvôli jazdným vlastnostiam, či to nie je hrkálka.. :D

Poprípade viete poradiť niečo iné. Naživo som videla Valco Snap Trend, ale za tú cenu ma dizajnom až tak neočaril... :/

Ďakujem krásne a prajem príjemný adventný čas 🙂

Ahoj,

Petite&Mars Street je kočík dostatočne priestranný. Určite ti postačí, najmä berúc do úvahy, že je lacnejší, na také občasné používanie. Na zimu by sa ale tie voliteľné nafukovačky možno aj zišli, ale to zasa cenu navýši.

Petite&Mars Street

Okrem neho by som potom zvážila aj Joie Mytrax za nie veľmi odlišnú cenu. Tam treba, aby bol tichučký, vložiť do predných kolies tesniace gumičky.

Joie Mytrax

Oyster Zero je podľa mňa lepšie ovládateľnou, krajšou a najmä ľahšou možnosťou. Čo u mňa absolútne vyhráva - ale tak áno, je drahší. K rukoväti - ja mám 176 a bola som ok (nekopala som do kočíka), aj keď je nenastaviteľná. Vyšší rodičia by však už zakopávať mohli. Možno, ak je to na občasné použitie, by som zvážila si ho zaobstarať aj z druhej ruky. Ak ho potom ešte (po dopoužívaní) predáš, výsledná suma bude úplne minimálna. Pri novom však bude asi Street ekonomickejšou voľbou.

Babystyle Oyster Zero

A z iných modelov - ja tam toho veľa lepšieho/lacnejšieho nevidím. Úplne že lacný a s fajn veľkými kolesami, je nový Lionelo Annet Plus. Ale nie je to najmenší kočík po zložení a teda je dosť jednoduchý, pre nenáročného užívateľa.

Lionelo Annet Tour

Kinderkraft Grande LX alebo G-Mini Move sú zasa modely s menšími kolesami, ale podobne široké ako Zero. Gesslein Smiloo Happy, Baby Monsters Phoenix či o čosi ťažší Moon Jet-R by mohli byť tiež zaujímavými možnosťami druhého - v podstate príležitostného kočíka.

Kinderkraft Grande LX

G-Mini Move

Gesslein Smiloo Happy

Baby Monsters Phoenix

Moon Jet-R

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli