Kvalitná trojkombinácia, vhodná do terénu, do 900€, s priestranným športovým sedením

Zodpovedané
7. sep 2019

Ahoj,

poradila si tu uz ozaj velkemu poctu mamiciek, tak by som sa k nim rada pridala aj ja 🙂

Hladame kvalitnu trojkombinaciu pre babatko, co sa narodi vo februari. Cize aby nebola strieska moc tenka a neprefukovala. A hlavne aby sportova cast bola tiptop a dostatocne dlha. My sme obaja vyssi, cize predpokladam, ze aj babo bude skor z tych dlhsich - tak by som bola rada, keby sa zmesti do tej sportovej casti aj v zime vo fusaku, ked bude mat 2 roky.

Plus tym, ze som vysoka, robim dlhe kroky a ked som kocikovala znamym/rodine, som casto zakopavala do kocika - kvoli tomu sa mi paci Jane Crosswalk (ze je ta spodna konstrukcia do tvaru C). Ale zas sa bojim, ze z neho rychlo vyrastie - ta sportova cast mi nepride moc velka...

No a dalsia poziadavka je, aby bol vhodny aj do terenu, aby sme nemavali casto defekty a aby sa lahko tlacil do kopca, kedze byvame na dost kopcovitej dedine.

Urcite tiez, aby sa dal nejak rozumne poskladat do auta - ale nie je to priorita cislo jedna.

Viem, ze je to vela poziadaviek a urcite aj vzhladom k max. cene 900€ sa budu musiet robit nejake kompromisy, ale verim, ze vdaka tvojim radam najdeme kocik, s ktorym budeme spokojni 🙂

Pekny den prajem.

Ahoj,

ak ste ozaj dlhí obaja a je taký predpoklad aj u bábätka, tak Jané Crosswalk nebude úplne naj voľbou. Priestorovo je to skôr kočík priemerný (čo sa týka otočných modelov). A dvojročné dieťatko dať do neho s fusakom si pravdupovediac predstaviť moc neviem.

Jané Crosswalk

Mne osobne príde vhodná taká ABC Design Salsa 4 - vyšší kočík, priestranný v oboch konfiguráciách, veľké striešky, cena super. A netreba zabudnúť na bezúdržbové penové, no kvalitné kolesá so super odpružením.

ABC Design Salsa 4

Okrem neho by som pozerala na Britax Go Big2 - je to väčší kočík po zložení, ale zmestíš ho po odňatí kolies jednoznačne. Za komfort jazdy a bezúdržbové kolesá s neskutočným hojdavý odpružením to fakt stojí. Nehovoriac o kope priestoru v oboch nadstavbách.

Britax Go Big2

Na inšpiráciu spomeniem ešte aj Concord Wanderer/ Camino, a možno aj Moon Style.

Concord Wanderer

Concord Camino

Moon Style

Ešte by som rada k tomu dvojročnému vo fusaku do budúcnosti. Aj vo väčších kočíkoch a ak sa bude jednať o otočný model - je dvojročák v hrubom fusaku trochu moc. Veľké dieťa a ak ešte dáš veľký fusak - s tým má problém asi každý kočík. A treba rátať aj s faktom, že dieťatko bude chcieť aj vyliezť, pobehať, zasa naspäť.
Tam často stačí aj “iba” vhodné oblečenie plus prípadný nánožník či deka, alebo potom teda by som sa sústredila na niečo vrstviteľné a nenafučené na štýl Lodger Bunker. Len som myslela, že by bolo dobre vedieť 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli