Ľahký športový kočík šikovný do mesta a na dovolenky, s otočným sedadlom, do 400-500 eur

Zodpovedané
26. jún 2020

Ahoj Eli,

poradíš prosím športový kočík nejakej strednej kategórie (400-500 € 🤷‍♀️), aby spĺňal požiadavky:

  • Nízka váha a jednoduché skladanie, kompaktný
  • Úplný ľah aj s nastaviteľnou opierkou na nohy
  • Dlhá strieška s veľkým oknom
  • Kolieska, ktoré zvládnu aj mierny terén, alebo nejaké tie mačacie hlavy v meste
  • Možnosť otočenia dieťaťa smerom k sebe

Hľadám nieco šikovné do mesta aj na dovolenky, na časté skladanie do auta, ale niečo odolnejšie a praktickejšie ako klasické golfáče. Plánujem aj ďalej používať športovú časť Joolz Day 3, lebo to je tank, ale aby som mala aj takú light alternatívu a niečo, čo nezaberie pol kufra.

Ďakujem

Ahoj,

strašne ma tu ruší posledná požiadavka - otočnosť sedadla. Ono, ak už veľký, full-size otočný model máš (a príde ti ako tank, čo je v poriadku, je to proste plnohodnotný športiak se vším všudy). Ja osobne by som taký doplnila, najmä na používanie do auta a na výlety, niečím fakt malým, NEOTOČNÝM. Niečo ako Cybex Eezy S+2. Schopný, pohodlný, skladný kočík. Na otočnosť by bol ten druhý. Skús premyslieť, či fakt potrebuješ niečo otočné - ušetrí to váhu aj priestor na skladovanie. A ešte - nemá náhľadové okienko, ale je to daň za jednoduchší, ne veľmi funkčný kočík.

Cybex Eezy S+²

Ak predsa áno (neudávaš vek dieťatka), zvážila by som otočného (no tým pádom užšieho) brata hore spomenutého modelu Cybex Eezy S-Twist+2. Asi najlepší pomer skladnosti, váhy, otočnosti a ok kolies.

Cybex Eezy S-Twist²

Ďalšou, ale už väčšou možnosťou by bolo niečo ako Easywalker Charley, príp. Joie Versatrax (ten už má väčšie kolesá a je celkovo väčší).

Easywalker Charley

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli