Ľahší športiak na vynášanie po schodoch - Cybex Balios S Lux alebo Cybex Eezy S+2?

Zodpovedané
2. júl 2020

Dobrý deň,

moju 8-mesačnú dcérku vozím od narodenia v Joolz Day3. Je to skvelý, odolný kočík a momentálne milujem najmä jeho sieťované letné sedátko. Nedávno sme sa však presťahovali a teraz musím kočík nosiť hore-dole po schodoch (síce ich je len 10, ale predsa), čo s mojím “tankom” nie je úplne najpohodlnejšie. Zvažujem preto kúpu kompaktnejšieho športového kočíka. Podmienkou je odpruženie kolies (u nás v meste máme chodníky ako tankodrómy), XXL strieška a rovné, nekorýtkové sedenie.

Balios S ma zaujal možnosťou otočenia sedadla do protismeru jazdy a celkovým dizajnom (a tiež spokojnosťou jeho majiteliek). Eezy je však skladnejší a oveľa ľahší, no vraj sa v ňom deti dosť šmýkajú. Ktorý z nich by ste mi, prosím, poradili?

Ahoj,

Cybex Balios S a Cybex Eezy S+ sú dva dosť rôzne kočíky, takže je to strašne o prioritách a potrebách tvojich a tých tvojho dieťatka.

Prvá otázka je, zvládne tvoja osemmesačná byť len v smere jazdy? Ak áno, ja osobne to vidím na Eezy-čko. To, že je ľahší a skladnejší a vlastne aj priestrannejší, keďže je to neotočný model - ti život uľahčí a kočík budete využívať dlhšie. V teórii až do konca. Nemá všetky výhody full-size kočíka (okno v strieške, otočné sedadlo), ale ak bez nich vieš žiť, kočík ti nebude záťažou. Aj jazdne je dobrý a dokonca trošku mäkší na pocit než Balios S. A neviem o tom, že by sa v ňom deti šmýkali viac než v iných. Dvojkové Eezy-čko je aj na pohodlie sedáku dosť dobre spravené, vidí sa mi.

Cybex Balios S

Cybex Eezy S+²

Balios S proste ponúka otočné sedenie. Ak ho potrebuješ, tak ho potrebuješ. Bude to ale tým pádom väčší kočík s menej priestranným sedadlom, ktoré je hlavne užšie. Ako nekorýtko sa aj tam dieťa môže šmýkať, ak sa nedrží či je mierne naklonené. Ale celkovo, nevidím ani u jedného nejaké nadmerné hrozby šmýkania sa v sedadle. Zváž si preto potrebu toho otočného sedadla, ale ku veľkému Joolzu by som ja už nakombinovala len niečo malé, ako Eezy. Ak to s ním zvládnete. 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli