Moon Resea S 2021, Britax Go Big 2 model 2020 alebo bazárový Joolz Day 2 (je iba 1 modelový ročník?) - aký kombinovaný kočík vybrať?

Zodpovedané
16. nov 2020

Dobrý deň.

Rozhodujem sa medzi týmito tromi kočíkmi. V prvých dvoch prípadoch by som siahla po novom a pri Joolz Day 2 z druhej ruky. Kvôli cene.
Narazila som na dobrú akciu na prvé dva na čisto nové.

Viem, že je to úplne niečo odlišné, ale britax sa mi z nich páči najviac - ale som nízka a chudá, tak sa bojím, ako sa s ním budem naťahovať. Využitie aj do mesta aj na dlhé prechádzky, strašne rada trávim čas vonku. Priateľ je vysoký, ale prioritne budem kočíkovat a prípadne sa s tým kočíkom naťahovať ja. Zvažovala som jeden kočík na tri roky nech už vydrží, ale všetci v okolí mi tvrdia že lepšie potom kúpiť zvlášť športový. Pri Britax som mala úmysel na tri roky, a pri tých zvyšných dvoch potom meniť za športový.

Už som z toho zúfalá a neviem sa rozhodnúť čo by bolo najlepšie. Bývame v byte, ale priestorový problém nemáme, aj do auta sa zmestí. Ten Britax by som kupovala aj z druhej ruky, ale moc ponúk nie je, a teraz, keď som našla akciu, tak by sa oplatil. Aj na Moon je zľava. Lenže trvá už iba tento týždeň - a preto sa musím rozhodnúť :(

Čo by ste mi teda najviac odporučili, prosím? Prípadne iný model Britax a Moon? Keď je na ne akcia, preto sa na ne zameriavam. Ja už som zvažovala asi všetko, ale tieto sú asi také naj. A prišla som k nim práve cez vašu poradňu podľa niektorých odporúčaní. Ale takáto kombinácia týchto troch tu ešte nebola 😁.

Bývame v meste, ale som aktívna, takže toho času budeme tráviť s kočíkom vonku dosť - a ešte aj raz do týždňa s nim ísť v aute na dedinu k rodičom.
Ja som vám písala tento víkend už asi 2x, tak kľudne to prosím zhrnte do jednej odpovede. Takú mam dilemu.

Ďakujem veľmi pekne za váš čas a ochotu pomáhať.

Ahoj,

prvá vec, čo si treba uvedomiť, je, že aj pri skvelom úžasnom kočíku pravdepodobne koncom kočíkovacieho obdobia kočík vymeníš za niečo nenáročné, ľahké a skladné - bez ohľadu na kufor. Potreby dieťatka sa menia. Bude už aj viac chodiť ako sa kočíkovať, ale kočík ešte bude potrebný. Vtedy vymeníš. Teda, drvivá časť z nás vymení. Čo ale neznamená, že ak nemusíš, že máš na kočíku a jeho jazdných vlastnostiach šetriť. Naopak, tie kritické mesiace sú začiatok, keď kočík používaš niekoľko hodín denne rok, dva vkuse a vtedy kvalitný kočík ušetrí veľa nervov aj energie. A dobrý bude veľkým pomocníkom.

Preto v prípade, že, ako vidím vývojom týchto troch otázok, čo si mi za sebou položila, si ‘vyrástla’ aj sama. Rozhoduješ sa medzi kvalitou plus skvelou jazdou Britax-u Go Big2, alebo niečím lacnejším čo neskôr vymeníš za ľahší neotočný model - toto dáva úplne zmysel. Najmä ak to plánuješ urobiť skôr, napr. okolo roka, roka a pol max.

Britax Go Big2

Ja osobne by som išla určite do pohodlia Go Big-u. Ako prvorodička budeš veeeľmi oceňovať priestrannú vaničku, hojdavé (naozaj hojdavé) odpruženie, priestor v sedadle, manipuláciu “jedným prstom”… ALE. Ak budeš aj často jazdiť a nakladať kočík (sama), je to veľký a ťažký model. Proste je ťažký na to naťahovanie sa. Takže na každodenné používanie - je len málo toho, čo je lepšie a ja by som ho absolútne silno odporúčala. Ale zasa ho neodporúčam na časté nakladanie drobnej žienke. A áno, je trochu vyšší, ale nie privysoký a iba s vaničkou. Je to len dočasná vec a ako vravím, nie je privysoký, ale ak by si bola ozaj malinká, 155 cm napríklad, tak vtedy pre teba fakt nie je.

V takom prípade ale neodporučím ani Day 2. Aj keď nie je vysoký, je ťažší a neskladný, aspoň v porovnaní s terénnym výkonom, ktorý je omnoho slabší, proste nestojí za to.

Joolz Day2

Takže, potom kuk napríklad Easywalker Rudey. Je to pekne odpružený, priestranný a kvalitný kočík s dobrou ovládateľnosťou.

Easywalker Rudey

A ešte ti poradím pozrieť na bazárové Mamas&Papas Ocarro.

Mamas&Papas Ocarro

Sedel by do logiky krásy podobnej Priamu. Je to pevný kočík, nižší, skladnejší.

Cybex Priam 3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli