Moon Style 2020 - názor (mesto, no aj cesta pri lese) - a porovnanie s Joolz Day/Geo? Aká iná alternatíva s hnedou rukoväťou?

Zodpovedané
7. sep 2020

Ahoj 😊

Rada by som sa spýtala, či je kombinovaný kočík Moon Style 2020 dobrou voľbou, ak hľadáme elegantný kočík (veľmi sa nám páči navy verzia s hnedým madlom... a to hnedé madlo je u nás okrem iného jedna z podmienok 🙈), s dobrými kolesami (bývame v meste, ale prechádzky budú aj po starej asfaltovej ceste pri lese). Obaja sme s manželom vysokí (ja mám 170 cm a manžel 187 cm), čiže hľadáme vyššiu konštrukciu. Dnes sme si ho boli obzrieť a naozaj nám sadol do ruky - ale v jednej predajni nám ho pani vrelo odporúčala a v druhej predajni nám pani povedala, že to je zlý kočík od čínskych Nemcov a iný kočík ako Joolz nám ani nechcela predviesť. Joolz Geo2 bol tiež jeden z favoritov, ale v porovnaní s Moonom nám prišiel nižší a tiež o dosť ťažší.

Day3 je rovnako nízky ako Geo a nie sme presvedčení ani o korýtkovom sedení, a na druhej strane Joolz Hub s klasickým sedením je zase ešte menší a nižší a to nám už nevyhovovalo. Tak sme sa opäť vrátili k Moonu, ale pani nás poriadne odhovárala.

Bábätko sa nám narodí v novembri. A keďže kupujeme náš prvý kočík (a je ich neúrekom) sme z toho trochu zmätení. Ak teda nie Moon, vedela by si nám poradiť niečo štýlovo podobné? A ešte mám otázku - počula som, že Moon príde o 3 týždne s novými farbami... nájdem niekde, o aké farby pôjde?

Ďakujeme krásne. Pekný deň 😊

Ahoj,

Moon Style je podľa mňa za tú cenu, dizajnovo aj funkčne/skladnosťou veľmi podarený model. Vzhľadom na cenu, ale aj určenie kočíka, tu ale samozrejme treba rátať s nejakými tými negatívami. Ako ľahší a skladnejší mestský model je totiž tvrdší, len s minimom odpruženia (to má len na mierne tlmenie nárazov, nič viac) a proste taký jednoduchší, čo sa terénu týka. Na bežné prechádzky úplne v pohode, ale na teréne typu les, pri lese ti môže prísť ako “hrkotálka”, ktorou za mňa ani moc nie je. Ale ak čakáš mäkký kočík, určite ti tak príde.

Moon Style

A pre takých, čo také kočíky chcú, potom príde ako “lacnejší” a skritizujú ho, viď pani v obchode. Tá sa asi veľmi snažila predať drahší typ Joolz.

Joolz sú jazdne veeeľmi príjmené kočíky, ale podľa mňa sú celkovo dosť ťažké, plus sedadlo je také plytšie/užšie. Nič z toho nie je zásadný problém a tie jazdné vlastnosti to dosť vyvážia. Určite to nie sú ani terénne kočíky, ale ani skladné - sú to ťažšie a kufor zaberajúce modely. Ja osobne by som si asi vybrala inú značku, ale ak štýl a jazda by boli prioritou, určite Joolz na toto môžem odporučiť.

Joolz Hub+

Joolz Day

Joolz Day+

Joolz Aer

Ak ale Moon Style zaujal viac, aj v ruke sedel, aj sa páčil, za mňa je lepšie si minimálne na začiatok kúpiť ten. Veď okolo roka a pol človek aj tak vo väčšine prípadov prejde na nejaký ľahký, neotočný a rýchloskladný športiak, alebo ním väčší otočný model aspoň doplní. S farbami je to tak - najskôr vedia predajcovia, ale na Moon stránke prezentujú aj 2021 kolekciu. Tam tie farby sa v malých obmenách väčšinou opakujú.

Keby mám odporučiť ešte niečo podobné, skôr vyššie, pevné, možno by som kuk na Jané Kawai.

Jané Kawai

Zaujímavým kandidátom by mohol byť aj Gesslein FX4 Life - kočík štýlovo podobný Joolzu, ale s výškovými adaptérmi a aj ľahší a skladnejší. Určite veľmi pekná možnosť, ktorá sa mi aktuálne zdá ako jeden z tých lepších kandidátov kategórie celkovo.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli