Priestranný a pohodlný športiak aj do terénu do 300€ pre ročné dieťa, čo vydrží cca do 3 rokov?

Zodpovedané
3. apr 2019

Ahoj,

prosím Ťa, vedela by si mi poradiť športový kočík pre syna? Bude mať rok, no na svoj vek je väčší, čiže určite niečo pohodlné a priestranné. Sme z dediny, čiže niečo terénne 😁🙏. Momentálne máme Petite&Mars Street, ale vôbec s ním nie sme spokojní. Popruhy sú pri polohovaní do sedu úzke, kolieska strašne počuť.

Podľa tvojich odporúčaní som pozerala niečo, ako Britax B-Motion 4 plus, Nuna Tavo, no rozmýšľala som aj nad Joie Litetrax 4. Určite si necham poradiť, čiže ak odporučíš aj niečo iné, budem len rada. Cenová relácia asi tak do 300€.

Ďakujem krásne 😊

Ahoj,

pravdu máš, že pre väčšie dieťa a aj do nejakého toho terénu je Britax B-Motion 4 Plus dobrou voľbou. Treba však rátať s pomerne robustným kočíkom a tiež s dosť šikmým sedením pre dieťa, ktoré maminy občas riešia zadným popruhom, ktorý drží opierku vzpriamenejšie. Tiež odporúčam si vyskúšať ťažisko (ideálne naloženého) kočíka, lebo nie každému tak úplne vyhovuje.

Britax B-Motion 4 Plus

Nuna Tavo síce nemá terénne kolesá, ale ich veľkosť a dobré odpruženie ti to vynahradia. Ak nemáš na mysli brutálny terén, Nuna Tavo by mohol by super voľbou.

Nuna Tavo

Joie Litetrax 4 však neodporúčam. Je to mestský kočík s penovými kolesami, pričom predné občas trochu počuť (riešiť sa to dá vložkami vkladanými do spoju). Namiesto neho odporučím terénnejší Joie Mytrax, prípadne ešte lepšie jeho vyššiu verziu Joie Mytrax Flex Signature. Tá je okrem odpruženia kolies odpružená aj pod sedadlom, takže pre dieťatko ponúka ešte pohodlnejšiu jazdu.

Joie Litetrax 4

Joie Mytrax

Joie Mytrax Flex

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli