Športiak s vyššou nosnosťou do 300 eur - Britax B-Motion 4 Plus / Lionelo Anett Tour / Joie Mytrax?

Zodpovedané
6. sep 2019

Ahoj 🙂

Hľadám športový kočík vhodný aj na nerovnejší terén, priestranný, s vyššou nosnosťou, za 200-300€.

Vyhrávajú zatiaľ tieto 3, spomenuté v popise, ale na každom z nich mi čosi vadí:

  • na Britaxe - nepáči sa mi moc dizajn a je z nich najťažší
  • na Lionelo Anett Tour - je to dosť novinka, neviem vôbec aký je, a neda sa nastaviť vyška rukoväte... atraktívna je však cena. Máš s ním aj osobnú skúsenosť?
  • na Joie - podľa recenzií vraj predné kolieska hrkotajú...

Ktorý by si si vybrala ty? Resp. je ešte nejaký kočík s danými vlastnosťami, ktorý som neobjavila?

Ďakujem krásne za odpoved. 🙂

Ahoj,

presne ako vravíš, každý kočík má - a aj z iných bude mať - nejaké tie mínusy, nevýhody, veci čo by sme zmenili…

U Britax b-Motion Plus - áno, je ním váha a celková veľkosť. Je to robustný kočík, a väčší po zložení. ALE plusom je zasa, že v teréne a na nerovnostiach je pevnejší, stabilnejší, “istejší”. Druhou výhodou, najmä pre staršie dieťa. je obrovský sedák s dlhou ložnou plochou. Takže treba prioritizovať - a ak je veľa miesta a vhodnosť aj na nerovný terén tou prioritou, obetovať tam nižšiu váhu a skladnosť.

Britax B-Motion 4 Plus

Lionelo Annet Tour je super kočík pre ľudí, čo majú veľmi obmedzený rozpočet. Je extra jednoduchý, s čím treba rátať - ako poťahy, tak aj polohovacia páčka vzadu a pod.

Ale zasa pre tých, čo potrebujú funkčný a aj na nerovnosti vhodný kočík “za babku” je to najlepší pomer ceny a výkonu - veľké kolesá, XXL strieška, fajn veľkosť sedadla a aj košík. Je to kočík trochu väčší po zložení. Nie je to strašné, ale treba s tým rátať. Ak je ale prioritou cena a ej tam predpoklad, že staršie dieťa už kočík toľko nevyužije (a tak je zbytočné investovať), je to určite fajn voľba. Osobne so ho ale nevozila.

Lionelo Annet Tour

Joie Mytrax je fajn kočík - najmä v prípade, že niekto plánuje tento kočík od narodenia aj s vaničkou. Je relatívne skladný (aj keď nie akurát ľahký), pohodlný pre dieťa, plus tá super strieška. Kolesá sú tiež fajn. Hrkanie - tam je problém v nedoliehaní spojov, a malé tlmiace vložné gumičky to vedia jednoducho poriešiť. Je to taký stred a v ničom nevyniká nejak extrémne, ale ponúka prijateľnú cenu aj výkon a ak ti imponuje (a nevadí váha), je to dobrá možnosť. Aj keď mne osobne príde vyššia verzia Mytrax Flex lepšia kvôli odpruženiu sedadla.

Joie Mytrax

Joie Mytrax Flex

No a môj osobný výber… ja by som si asi vybrala niečo ešte inšie, asi aj trochu drahšie. Napríklad Baby Jogger City Mini GT2 ( jednotku dáš aj z bazáru a má asi všetko, teda okrem dorobiteľného polohovania nôh). Alebo možno Grentom Upp (podobný problém, a nie je to vyslovene tereňák, ale teda čo to prejde).

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT

Greentom Upp Classic 2017

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli