Športový kočík do mesta aj terénu do konca kočíkovacieho obdobia príp. pre ďalšie dieťa, do 400 eur. Britax, Valco. P&M, iné..?

Zodpovedané
5. aug 2020

Ahoj,

rada by som ta poprosila o radu pri vybere sportoveho kocika pre mojho 6-mesacneho syna (cca 8 kg a 68 cm). Momentalne pouzivame sportovu cast trojkombinacie Bebetto Tito (vo vanicke uz nechce byt), ale ta je tazka a hlavne sa zle sklada, co ma pri castom nakladani a vykladani z auta dost obtazuje. Potrebujem teda pomoc / usmernenie pri vybere kvalitneho sportoveho kocika, ktory splna co najviac z pozadovanych parametrov (vid dole). Samozrejme, uvedomujem si, ze dokonaly kociar neexistuje, ale ak by som sa vedela co najviac priblizit k tomu mojmu idealu, bolo by to super 🙂

Takze...
* Kocik do mesta aj do terenu, ktory bez problemov zvladne rozbite mestske chodniky, kopec obrubnikov, obcasny strk a neupravenu cestu, travnik na chate a pod. (napr pri Britax B-Motion Plus, co bol moj favorit, pisalo viacero mamiciek, ze sa s nim tazko vychadza na obrubniky)
* K tomuto terenu adekvatne kolesa (absolutne sa neviem rozhodnut do akych kolies ist.. v obchode idu vsetky tak lahucko a same. Bezudrzbove prip pena su vraj postacujuce, ale na forach citam, ze vela kocikov hrka, a to urcite nechcem). Momentalne mame predne aj zadne nafukovacky a je to v pohode, takze sa nebranim ani tym. Aj ked ma trochu odradza moznost defektu.. 🤷‍♀️
* Odpruzenie - neviem, ci je nutne, ale bolo by fajn, keby nebolo az tak citit otrasy. Predsa tie mestske chodniky su plne dier a niekedy to s tym dietatom moze poriadne zalomcovat.
* Lahke skladanie hlavne kvoli castemu nakladaniu a vykladaniu z auta (rozmer po poskladani nie je az taky dolezity, mame velky kufor),
* Vaha kocika - cim lahsi, tym lepsie, kedze mame do bloku strme schody, po ktorych treba kociar vytiahnut. Aj ked neviem ci to 1-2kg je az take citelne.. takze tento bod asi nie je az tak dolezity.
* Sklopenie sedadla do uplneho lahu a moznost zdvihnut opierku na nohy - aby sa dieta mohlo plnohodnotne vyspat.
* Velka strieska. Idealne len s rodicovskym okienkom teda bez mesoviny po rozipsovani. Pride mi to neprakticke pri dazdi ci silnom slnku.
* Nastavitelne madlo - nemusi byt. Ja mam 168, manzel okolo 180, takze standardna vyska nam obom vyhovuje v pohode. Otazny je skor material, kt. je madlo potiahnute. Pena sa vraj moze zacat casom drobit (plus moze zmoknut) a koza praskat 🤷‍♀️. Nemam na to nejaky vyhraneny nazor, aj ked manzel by skor preferoval kozu.
* Vacsi nakupny kosik.
* Cena - cca do 400 eur.
* A asi posledna vec... mal by sa mi aspon trochu pacit 😅 Dizajnovo sa mi osobne najviac pacia Britaxy. Valcu, aj ked vsade tvrdia, ze je top, neviem prist na chut (material, celkove prevedenie, kriciace zipsy na strieske... aj ked funkcne sa muzovi celkom pozdava Trend prip. s nafukovacimi kolesami). Pozerali sme aj Oyster Zero, ale tu ma zas odradza konstrukcia z hlinika.. nechcem si predstavit ako by vyzerala po par mesiacoch - nieto rokoch pouzivania. Material tiez nevyzera uplne presvecivo, hlavne v dazdi. Petite a Mars Street mi pride lacno vyzerajuci, ale vraj plusko je omnoho lepsie.. fakt neviem 🤷‍♀️

Mam pocit, ze cim viac o kocikoch citam, tym viac som zmatena. Navsteva predajni tomu tiez velmi nepomohla. kedze jazdne sa zdaju na predajni vsetky dokonale - a tipy na kupu sa lisia v zavislosti od predavaca. Prosim, pomoz 🙏😅
Vopred velmi pekne dakujem za nasmerovanie 🙃

Ahoj,

ak chceš, kočík na dlho a prípadne aj na druhé dieťa, určite treba trochu kvalitu - a to u Valca v takom rozsahu nenájdeš. Je to kočík spravený čo najľahšie, najjednoduchšie. Tým nechcem povedať, že je zlý - ale je to kočík akoby druhý, ľahký, jednoduchý pre staršie dieťa (primárne), ktorý pre fakt čo možno najnižšiu váhu má materiály tenšie, menej odolné (košík sa prederie, tyčky sú tenšie, plasty tiež). Takže ja by som skôr pozerala na odolnejšie, hoc ťažšie modely, ak chceš, aby ti kočík vydržal i pre prípadné druhé. Mne sa k tomu Valco aj trochu zle dávalo na obrubníky a trochu som mala pocit, že ho zlomím, no tak neviem. Na jednoduché mestské používanie, ok, ale na terén a časté ťahanie po schodoch, za mňa nie.

K Oyster Zero - čo sa striešky a šírky sedadla týka, je na tom za mňa absolútne najlepšie (a sedel mi omnoho viac ako Valco. Takže pre mňa oveľa lepší kočík, aj ťažiskom, manipuláciou, funkčnosťou. Hliníkovú konštrukciu majú všetky tebou spomínané modely a všetky sa vedia oškrieť, takže tam si tiež tak nejak narovnako. Odpruženie tu bolo tiež pekné, akurát tie menšie penové kolesá na terén asi skôr nebudeš preferovať. Sú predsa len penové, čo znamená, že časom na nich používanie vidieť bude. Inak je to za mňa pekný, mestský kočík, čo zvládne i trávu a pod. (bežne sme tak jazdili).

Babystyle Oyster Zero

Ja by som najmä aj na ten terén, ľahkosť, ľahkosť skladania preferovala v takomto prípade absolútne trojkolku Baby Jogger City Mini GT2 (ale je podstatne drahší, čo teda nevyhovie).

Baby Jogger City Mini GT2

Prípadne jednotkový City Mini GT, čo už zoženieš aj lacnejšie (nový do 400) alebo bazárovo. Ale nemá polohovanie nôh - dá sa dať dorobiť! Bojím sa však, že materiálovo/dizajnovo asi nebudeš nadšená, ale funkčne by ti absolútne vyhoveli.

Baby Jogger City Mini GT

Podobne na tom je aj Thule Spring, čo je tiež nový model, myslím že (možno okrem veľkého košíka) absolútne vyhovujúci, ale zasa s dizajnom, čo ťa môže ale nemusí zaujať.

Thule Spring

Ešte navrhnem Gesslein S4 - ďalší funkčný, aj keď možno nie najnádhernejší kočík… Ale poslúži pekne.

Gesslein S4 Air+

Podobne je na tom aj TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli