Športový kočík pre vysoké - niečo ľahké, skladné (po Stokke Xplory V6). Greetnom?

Zodpovedané
6. júl 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa opýtať, aký ľahký športový kočík by si mi odporúčila. Mám 184 cm, kočík Stokke Xplory V6. Potrebovala by som niečo ľahké, skladné, malý má 13m a 12 kg. Ideálne by bolo, ak by bol revers, ale nieje to podmienka. Čo vravíš na Greentom?

Ďakujeem

Ahoj,

po Xplory ti už nič nebude dosť vysoké. Ak by si hľadala niečo ľahšie, skladnejšie, veľa iného ti neostáva, ako ostať pri tom, čo máš, alebo v zjednodušenej verzii typu Stokke Scoot, prípadne novší Stokke Beat. To sú asi aj jediné vyššie a zároveň ľahšie, relatívne skladné modely, ktoré majú aj otočné sedadlo. Mimo toho, skladné otočné modely by potom boli skôr nízke, ako aj so sedadlom skôr pomenší.

Stokke Xplory V6

Stokke Scoot V3

Stokke Beat

Ešte mooožno by si mohla kuk na Joie Versatrax, čo už je taký lacnejší model, ale aspoň ten sedák má trochu vyššie.

Joie Versatrax

Alebo potom kuk na niečo ako Valco Snap Ultra Trend.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Ďalej skôr poradím niečo neotočné, a tam potom už sedák nejak super vysoko nebude, skôr len na rukoväť a jej výšku/nastaviteľnosť pri tvojej výške pozeraj. Greentom Upp je v skutočnosti veľmi príjemný a dobrý nápad, no nepoteším ťa informáciou, že keďže má napevno rúčku (vo výške cca 104 cm), nebude to úplne ideálne. Nie je to najnižšia rúčka, len vyšší rodičia by vždy boli na tom lepšie s nastavovaním. Ak by sa ti ozaj veľmi páčil, silno odporučím si ho pred kúpou niekde vyskúšať - bez toho by som ho ja nekupovala. Nech ti potom nie je nepohodlný.

Greentom Upp Classic 2017

Taký Baby Jogger City Mini GT2 je niečo super funkčné, pohodlné na jazdenie a priestranné, čo aj bloggerky na západe aktuálne dosť môžu. Viem, trojkolka, ale za mňa super.

Baby Jogger City Mini GT2

Ak tri kolesá nie, kuk určite aj na klasický neotočný Valco Snap Trend - priestranný a s polohovacou rukoväťou.

Valco Baby Snap 4 Trend

Funkčnejšie a menej štýlovo zameraný by mohol byť aj Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli