Športový kočík - priestranný, pohodlný, nie priťažký, a do 500 eur. Oyster 3?

Zodpovedané
23. dec 2019

Zdravím,

mám 4,5m syna a premýšlam nad kúpou športiaku, kedže ten, čo mám v trojkombinácii, budem používať u rodičov. Zaujal ma Oyster, len si nie som istá tým sedením. Je lepšie to, alebo korýtkové?

Môj limit je maximálne 500€ - ako nemám problém kúpiť kočík ani za 100, ani za 500€ - ďalej mi to však príde už zbytočné. Ale nemám vôbec predstavu - pozerali sme aj Petite&Mars, Cybex, Joolz a tento Oyster. Sú to dosť odlišné cenové kategórie.

Moja predstava je ľahko skladateľný, a aby bol dostatočne veľký aj pre 3 ročné dieťa; nemal by vážiť 20kg a mal by mať vhodné sedenie. Na trhu je toľko značiek a typov, že sa v tom strácam.

Ďakujem za odpoveď 😊

Ahoj

neudávaš požiadavku, či má byť otočný, no vo výbere vidím otočné aj neotočné modely. Tak predpokladám, že na tom až tak veľmi nezáleží.

Každopádne, Oyster (3) je ako otočný model síce relatívne priestranný na typ, ale nie až tak priestranný, že by som si dovolila tvrdiť, že vydrží do 3 a viac rokov naisto (najmä pre chlapca). Mal by, ale záleží, ako veľa priestoru okolo si predstavuješ. Ja osobne by som si pre staršie dieťa skôr predstavila Oyster Zero od tejto značky, ale naopak pre 4,5 mesačné je pravda, že trojka sedí omnoho viac. A rovný ľah určite nie je na škodu - je to fajn sedák.

Babystyle Oyster 3

Babystyle Oyster Zero

Čo sa priestranného otočného športiaku do 500 týka, ja osobne som si hneď predstavila ako vhodného kandidáta Baby Jogger City Premier. Je to korýtko dokonca, ako si chcela, a naozaj veľmi priestranné a kvalitné.

Baby Jogger City Premier

Okrem toho, taký, čo naozaj vydrží, by bol Emmaljunga NXT60 (príp. neo’korýtkový NXT60 F), ktorý pod 500 zoženieš na babyplace.sk.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Všetky tieto považujem za dobré pre tak malé bábo, ako máš, ale aj pre staršie dieťa - a z tých by som vyberala.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli