Aký kombinovaný kočík na dedinu, do mesta, spratný do auta - a aké príslušenstvo je vhodné dokúpiť?

Zodpovedané
23. mar 2020

Ahoj Eli,

včera som prečítala veľa príspevkov vo Vašej poradni, no napriek všetkým radám sa neviem rozhodnúť pre kočík - a tak sa obraciam na Vás s otázkou.

Hľadám kombinovaný kočík (3-kombináciu, príp. aj 2-kombináciu), ktorý by spĺňal tieto parametre:

  • vhodný na dedinu, ale aj na výlety do mesta (cvičenie, nákupy) a tiež aj do terénu, keďže s mužom radi chodíme do prírody 🙂
  • spratný do auta (keďže mám menší kufor)
  • na hmotnosti až tak nezáleží, bývame v dome, takže žiadne vynášanie
  • v športovej časti by som ocenila možnosť úplného ľahu
  • kvalita, aby vydržal aj pre 2. dieťa, príp. viac 😀
  • bábätko sa má narodiť začiatkom júna
  • cenová kategória od 700 do 1000 eur vrátane autosedačky (možno aj viac, ak by bol naozaj kvalitný a odporučený Vami 🙂 )

Úprimne mojou 1. voľbou bola novinka od Anex l/type, ktorý vychytal už veľa vecí oproti starým radám, ale ten ma očaril skôr dizajnom - a neskôr ma odradili recenzie na túto značku (najmä na športovú časť).

Teraz som už takmer rozhodnutá pre kočík Britax Go Big 2, ale tu sa mi až tak nepáči dizajn (z čoho ale viem upustiť) a že nie je moc spratný do môjho malého auta. Odporučili by ste mi ho vzhľadom na moje požiadavky, príp. nejakú inú značku?

A ešte otázka k príslušenstvu - čo všetky by som si mala zadovážiť spolu s kočíkom? Moskytiéra na hlbokú aj športovú časť, proti dažďu, prebaľovaciu tašku, ...?

Za Vašu radu vopred ďakujem
Katka

Ahoj,

na to, čo píšeš mi Britax Go Big2 príde ako vhodná voľba. Ale máš pravdu, že do malého auta to bude náročné. Všetko ostatné mi príde vyhovujúce, ale ak plánuješ nakladať častejšie, časom ti to pôjde riadne na mozog (k teda nemáš nekonečnú trpezlivosť). A tá váha - píšeš, že nezáleží. Ale pri vkladaní a vykladaní do a z kufra auta to bude riadne cítiť. Preto sa treba zamyslieť tam - ako často budeš kočík voziť? Ak občas, je to ok. Ak často, treba asi zvážiť potrebu menšieho kočíka, čo dá aj nerovnosti. Takým by za mňa bol Jané Kendo.

Britax Go Big2

Jané Kendo

Ďalej tam vidím ešte jeden kľúčový bod, a to - výdrž pre druhé (a prípadné ďalšie) dieťa. To by pre mňa znamenalo radšej drahší, ale super pevný, super odolný a rokmi overený kočík - značku. A tou by bola z môjho pohľadu Emmaljunga. Robia kočíky na viac detí, všetky možné povrchy a veľmi odolné + jazdne dobré. Znamená to investíciu, ale aj špecifický dizajn - a to všetko je za mňa vykúpené práve tým, aké kočíky to sú. Ja by som pozerala na Emmaljunga NXT60 (korýtko) alebo Emmaljunga NXT60 F (rovný ľah) - menšie, ale zároveň schopné.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

A posledným takým, ktorý pre výkon versus skladnosť určite treba zvážiť je Baby Jogger City Premier. Aj keď korýtko, ale pre najmenších sa dá vložkou vyrovnať. Pri prechodnom období oceníš, že dieťatko sa nešmýka a pri staršom dieťati sa zíde to extra priestranné sedadlo. A to celé v dobrej kvalite.

Baby Jogger City Premier

Z príslušenstva - ja osobne som využila tašku, kde vždy mávam plienky, vlhčené, drobnosti a oblečenie do zásoby, ak sa dieťatko preciká a pod.
Moskytiéru som ani nevyužila. Hodí sa tým, čo im deti spávajú dlho vonku, napríklad vyložené v kočíku na balkóne či záhrade. To môžeš kúpiť aj dodatočne.
Pláštenku realisticky využiješ iba ak chodíš s bábom von v každom počasí - a ja v daždi obvykle idem domov, alebo som doma. A na dieťatko zasa so strieškou roztvorenou hneď nenaprší - takže toto, aj keď maminy berú pláštenku ako must-have, by som ja nechala na zváženie tvojho životného štýlu.

Ale teda ak už kupuješ, pláštenku asi skôr hej a teda tašku, hoci inej značky. Ja môžem napríklad Pink Lining a aj aktuálne trendové prebaľovacie ruksaky odporúčam. Na zimu sme dosť využívali rukávniky pre rodiča (je super ich kúpiť v letnom výpredaji) a pri dieťatku určite využiješ kvalitný fusak (za mňa najfunkčnejšie sa osvedčili Lodger).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli