Ako skontaktujem otca cudzinca, keď nemám na neho žiaden kontakt?

Zodpovedané
8. nov 2019

Dobrý deň,

v júni sa mi narodila dcéra. Jej otec je cudzinec, odišiel zo SR. Chcem mu oznámiť, že má dieťa. Problém je, že ho neviem kontaktovať.

Jediné spojenie so Slovenskom je jeho bývalý zamestnávateľ v SR, ten mi však vzhľadom na GDPR kontaktné údaje otca nemôže dať.

Ako v takomto prípade postupovať?

Vopred ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že Vaša otázka nepatrí do tejto kategórie. Mediátor nie je detektív a nemá žiadne právomoci a ani oprávnenia vyhľadávať osoby.

Nakoľko neviem, či je otec zapísaný aspoň v rodnom liste, neviem Vám dať relevantnú odpoveď.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk