Ako riešiť PN, keď má syn zahraničného zamestnávateľa?

Zodpovedané
29. sep 2023

Dobrý deň,

prosím o radu hlavne kvôli môjmu synovi. Je zamestnaný u zahraničného zamestnávateľa (Francúzsko). Mal u zamestnávateľa pracovný úraz (zlomenina ruky), kde mu bola vystavená PN (vo Francúzsku). Následne prišiel domov na Slovensko.

Ako máme riešiť prechodku k PN?

Na kontrole bol už na Slovensku u špecialistu - ortopéda, kde je potrebné dlhšie liečenie. Jeho obvodný lekár na Slovensku mu ju nechce vystaviť.

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem, z akého dôvodu obvodný lekár nechce prechodku vystaviť.

Odporúčala by som Vám obrátiť sa v tejto veci na Sociálnu poisťovňu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk