Akou zmluvou sa dá previesť byt do spoločného vlastníctva?

Zodpovedané
13. júl 2023

Dobrý deň,

s priateľom (teraz už manželom) sme kúpili byt pred svadbou, pričom priateľ bral hypotéku na seba a ja som spoludlžník. Čiže v katastri je ako majiteľ vedený len priateľ (manžel).

Akou zmluvou sa dá previesť byt do spoločného vlastníctva?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade bude najjednoduchšie, ak Váš manžel na Vás prevedie spoluvlastnícky podiel na byte klasickou kúpnou zmluvou.

Ak máte záujem o ďalšie poradenstvo v tejto veci (príprava návrhu zmluvy, zastupovanie v katastrálnom konaní), kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk