Môže nám prenajímateľ zakázať zdržiavať sa počas noci v kancelárii?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

máme prenajatú kanceláriu od spoločnosti, ktorá nám poslala mail, v ktorom nás žiada, aby sme v kancelárii nebývali. Prenájom je písaný na fyzickú osobu, nakoľko máme s mužom home office.

My však pracujeme aj v noci, a preto sa musíme niekedy zdržiavať v priestore aj v nočných hodinách. V zmluve nie je písané nič o vymedzenom čase užívania kancelárie.

Má právo spoločnosť vôbec posielať takéto maily?

Teda v tom zmysle, že sa nemáme zdržiavať v priestore v noci.

Existuje nejaký zákon kedy má človek pracovať v kancelárii a kedy nie?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by mohli byť rozhodujúce dva dokumenty:

1. Text nájomnej zmluvy: Ak táto výslovne nevylučuje užívanie kancelárií v noci, nie je prenajímateľ pravdepodobne oprávnený zakázať Vám užívať kancelárie v noci.
2. Kolaudačné rozhodnutie k budove: Toto by teoreticky mohlo stanovovať podmienky, kedy a ako možno priestory používať. Je to však skôr nepravdepodobné, že by sa takéto obmedzenie v kolaudačnom rozhodnutí nachádzalo.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk