Sused nám povolil iba malé okná. Má na to právo?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

pred 3 rokmi sme robili kompletnú rekonštrukciu domu. Za naším domom má sused pozemky, ktoré sú vedené ako orná pôda. Nechcel nám dovoliť dať na tu stranu klasické okná, len také maličké. Viacerí ľudia nám vraveli, že keď tam ma ornú pôdu, tak nemá právo nám zakazovať mať tam okná. Nemá tam vôbec žiadnu stavbu.

Ako to naozaj je?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedená požiadavka zo strany suseda je naozaj neštandardná. Námietky susedov k veľkosti okien sú štandardne brané do úvahy len v zastavanom území, t.j. keď by mohli ohrozovať oprávnené záujmy majiteľov susedného domu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk