11. týždeň tehotenstva

henikapetko
3. dec 2013

Ahojte, ja nemam otazku, skor pisem, len tak zo zaujimavosti. Som v 11.tyzdni tehotenstva, v stvrtok sme boli u lekara, lebo som v stredu nasla par kvapiek krvi, doktor vravel, ze je vsetko v najlepsom poriadku ze zdroj krvacania nenasiel. Mame ist o tyzden v utorok do poradne, uz dostaneme aj knizku 🙂 ja len mam take zmiesane pocity, ked citam a pocuvam problemy tehotnych, ja som este ani raz nevracala, prsia ma prestali boliet, vyrazky na cele a tvari ustupuju...okrem toho, ze som sem tam unavena a musim si poobede zdriemnut ani neviem ze som tehotna, ani brusko mi nevidno pritom drobec mal stvrtok 3,5cm. 🙂 moja sestrenica mala v 11tyzdni 2x vacsie brucho ako ja je toto vsetko pri prvom dietati a v tomto tyzdni tehotenstva normalne??? Inak dnes som musela zdvihnut a posinut asi 15kg vedro a pobolieva ma rucho, viem, ze sa nema nic tazke dvihat ale musela som ☹ je mi zo mna normalne zle, ze som to musela urobit ublizila som tym babatku???dakujem za rady ahojte a drzte sa

mantilka
3. dec 2013

Každý má iné príznaky...resp. ich nemá. 🙂 Na mne tiež nebolo vidieť tehu v 11. týždni...až začiatkom 5. mesiaca mi zo dňa na deň vyhuplo 😀 . Ver že je všetko v poriadku...ale naozaj už v budúcnosti nedvíhaj ťažké veci .

henikapetko
autor
3. dec 2013

@mantilka pozri mo album ake brusko mam

stastenka42
3. dec 2013

@henikapetko mne doteraz nebolo zle,nevracala som ani raz a chute ma tiež obisli...citim sa rovnako ako predtym...ja som mala tiež asi iba spanok a bolesti hlavy ako tehu priznak...kazda sme ina a mame kazda ine tehu...brusko ti narastie neboj,este mas cas...uzivaj si😉😉😉😉

mammaroma
3. dec 2013

Ahoj, len mysli pozitívne 🙂 Nemusíš mať vobec príznaky ako vracanie a iné čo si vymenovala. Proste každá žena je iná a Ty máš takúto výhodu, aj keď Ťa to možno metie. A bruško teraz ešte nemusí byť vačšie, veď bábo je malinké. Na mne bolo tehu vidieť až v 5. mesiaci a to nie som nejaká buchtička, že by sa to tak ,, skrylo ".
Na dvíhanie ťažkých vecí si daj pozor, ale stane sa, že sa človek pozabudne. To ale neznamená, že sa hneď musí niečo pokaziť. ak by bruško bolelo viac, alebo sa Ti niečo nezdalo, radšej zájdi za lekárom.
Prajem Ti príjemné tehuľkovanie , aby si sa len tešila 😉

mantilka
3. dec 2013

Mna sa vsetci pytali ze kde mam brusko 🙂? ...to je z 8. tyzdna. Take som mala aj ja 😉 .
Minule som bola u brata..a zevraj mam male brusko. Mne sa nezda ze je este stale male 😀 ...

mantilka
3. dec 2013

Bud rada, ze ta nic netrapi...drzim palceky. Ja som tiez nikdy nevracala ale zato ma prsia boleli poriadne stale jeden den v tyzdni. Teraz niekedy zabudenm, ze som tehotna 🙂 ...nic mi nie je.

mantilka
3. dec 2013

A ešte ma asi v 14. týždni ťahalo v podbrušku...začala sa rozťahovať maternica...to bolo nepríjemné.

trulinka
4. dec 2013

ahojte, mne zajtra zacina 11.tt. Na zaciatku tehotenstva ma boleli poriadne prsia, ale to mi asi pred dvomi tyzdnami preslo a teraz nemam ziadne priznaky. Som na PN-ke a mam take opatrenia co vsetko nemozem robit a teda dvihat tazke veci, je hned medzi prvymi. Daj si na to radsej pozor a skus sa setrit, pokial sa da... 😉

bajana
4. dec 2013

@henikapetko pokial ti dr urobil sono a videl plod, ze je ok a velkost zodpoveda, nemas sa coho bat a mysli pozitivne....ja som tiez nemala takmer ziadne priznaky, len ma boleli zvacsene prsia....potom to pomaly preslo, dokonca trosku splasli, ale aj tak som myslela, ze je vsetko OK....az ked som zacala krvacat, zasla som k dr a zistila, ze babatko sa nevyvija od 7tt....zistili sme to az v 11tt 😔

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajana
4. dec 2013

@papaya308 priznaky tehotenstva? len pobolievanie brucha ako pri mrche...no ale tie bolesti pokracovali aj ked sa uz plod nevyvijal...priznaky potratu som nemala vobec ziadne...akurat ma asi 2 dni pred krvacanim parkrat pichlo v podbrusku - inak ako pri MS

beruska141
4. dec 2013

mne bolo brucho vidno az v 23 tyzdni, aj to v lete v plavkach ked som bola na dovolenke. v normalnom obleceni nie. a co sa tyka tazkych veci, nerob si starosti ze si jedno vedro raz zdvihla. myslis si, ze my matky, co mame uz ine deti, ktore maju aj 20 kil, ze hned ako sa dozvieme ze sme tehotne, uz viac ich neukladame do postele, nevykladame do autosedaciek, nenosime na rukach ked su chore alebo spadnu? samozrejme ze ano. telo je stavane na to, aby to vydrzalo. aby vasie zataze vydrzalo. na nase stare mamy nikto nebral ohlad, ked boli tehotne. makali na poli a okolo dobytku, v den porodu kopali zemáky cely den, porodili v poli, trochu oddychli a naspat domov uz s dietatom sli. moja starka napriklad. to len my sucasne zeny robime zo seba take citlivky, co nic nevydrzia. viem ze pri prvych detoch to zeny vela prezivaju, ale uvidis dalsie, to uz budes uplne inak brat. v zivote je len jedna jedina vec, ktora ti dokaze, kolko toho vydrzis, unesies, zvladnes - DIETA 😉

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajana
4. dec 2013

@papaya308 no ved praveze ja som mala ukazkove tehu, ziadne nevolnosti, ani raz ma nenaplo....ale to iste mala moja maminka, takze som bola skor rada, ze to ide tak bezproblemovo.....neplas sa zbytocne, mysli pozitivne a tes sa na babatko...kazda zena sa v tehotenstve citi inak, pocity sa menia, takze nemas najmensi dovod mysliet si, ze nieco nie je v poriadku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre